Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Toklász után rázhatja a...

Toklász után rázhatja a gyulladás miatt is a fülét?

Figyelt kérdés

szerdán voltunk a dokinál,altatásban szedett ki az egyik füléből.azt mondta rá hogy már bele állt a dobhártyájába.

ma (szombaton) még mindig rázza a fülét,elég rendesen.

de nem fájlalja,hanem inkább vakartatja.viszont talán nem lógatja annyira a fülét.

ma megnéztem,és tiszta vér és váladék a külső hallójárata,bele van már száradva a szőrbe(hosszú szőrű)

a doki mikor kiszedte,azt mondta hogy nem kell semmivel se kenegetni.

van itthon szárított cickafarkam(fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő)abból csináltam főzetet,átítattam vele a vattát,és azzal töröltem át.

de olyan rossz nézni ahogy rázza,és nem tudom eldönteni hogy megint lehet-e benne,vagy csak a gyulladás miatt csinálhatja.

de mikor vattával töröltem,teljesen rátapasztotta a fejét,hogy csináljam mééég :D

mert ha lenne benne még toklász,akkor inkább fájlalná nem?

illetve most imádja hogy a füle alatt a nyakát vakargatom.

szerintetek is csak túlparázom?

csak egyszer volt benne toklász eddig,pedig 5éves.nincs még tapasztalatom,nem tudom eldönteni,hogy mit-miért csinálhat...


2013. aug. 17. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kapott semmit gyulladáscsökkentésre a fülébe? Ha nem javult szemmel láthatóan, miért nem vitted vissza a dokihoz? Ha váladékol a füle, azt a dokinak folyamatosan tisztítani kellene.
2013. aug. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem felsértett valamit a toklász,és most ürül.De ezt a dokinak látnia/tudnia kellett volna.Antibiotikumot szoktak adni,plusz a fül tisztogatását otthon szokták mondani..


Szerintem menjetek vissza.


Amit csináltál,az meg szerintem jó ötlet,főleg ha a kutyusnak is tetszett.

2013. aug. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Múltkor az enyémnek is volt a fülében jó mélyen, be is gyulladt.Adott a doki neki két antibiotikum szurit és gyulladáscsökkentő fülcseppet írt fel neki amivel 1 hétig kezeltem itthon.2 napig rázta még a fülét kivétel után, de nem volt véres meg semmi.

Aztán 1 hónap múlva megint ment bele, nem kapott semmit rá mert nem volt begyulladva, de 3 napig rázta kb, mondta a doki, hogy pár napig érzékeny lesz még a füle úgy is volt, de itt sem volt vér.

Lehet csupán nálatok is erről van szó, de ha még 3 nap múlva is rázaz sokszor akkor gyanús hogy bevan gyulladva vagy van benne.

2013. aug. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

kapott gyulladáscsökkentő szurit.

kb 1 hónapja mehetett bele az előző,ugyanabba a fülébe.

akkor is rázta még utána 3-4 napig,de akkor nem váladékozott.ezért nem is néztem most sem bele.

csak megvakartam a fülét,és akkor vettem észre hogy meg van keménykedve a szőr.

bízom az orvosomban,ezért nem vittem még vissza,de ha nem lesz jobb,akkor visszaviszem az ügyeletre.

de mióta belement a toklász,azóta nem vittem el sétálni,és az udvarban nincs ilyen gaz,ezért se sürgetem magam hogy visszamenjek.

rendszeresen van nálunk nyírva a fű,plusz heti 2x-3x végigbogarászom az egész kertet,és ha közben találok,akkor leszedem.

2013. aug. 17. 15:20
 5/7 A kérdező kommentje:

de a vér az szerintem az lehet,mikor a doki kiszedte,akkor mutatta hogy a toklász tiszta vér volt.gondolom ami maradt utána seb az még egy kicsit vérezhetett,és ahogy folyt ki a fülén,odaszáradt a bőrre és a szőrre.

mert nem friss vér...

2013. aug. 17. 15:23
 6/7 A kérdező kommentje:

elvittem a délelőtt folyamán.

totál be van gyulladva a füle,mutatta a doki a monitoron is.

annyira be van pirosodva és dagadva hogy a dobhártya szinte nem is látszódott...

de hála isten se egy másik toklász,se az előzőből maradék nem volt benne.

kapott fülcseppet,remélem az már hamar leviszi neki.

2013. aug. 18. 18:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor okos dolog volt visszavinni. Kitartó kezelést otthonra és gyors gyógyulást kívánok!
2013. aug. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!