Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes korban tanulékonyak a...

8 hetes korban tanulékonyak a kiskutyák?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hetes skót juhászom, akit nehéz tanítani, nagyon pajkos, a lábbeliket rendezgeti, a talpunkat harapgálja, ki-be rohangál a kertből a házba, alig bír valamire koncentrálni. Füttyszóra hallgat egyébként, de arra se nagyon gyakran.


Nyolchetes kiskutya alkalmas a tanításra, vagy majd később próbáljam nevelgetni? Az eddigi kutyáim úgy emlékszem jutalomfalatozással meg lehetett tanítani bármire, ez viszont nem is nagyon fogadja el... Esetleg mi tévő legyek?



2013. aug. 17. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen alkalmas. Amint a gazdához kerül a kiskutya azonnal el kell kezdeni nevelni, sőt már a tenyésztőnél is kell egy kicsit. Az már nem az ő hibája ha te nem jól próbálkozol. A mostani kutyád nem az előző mása, ő egy külön egyéniség, nem fog ugyanaz működni.
2013. aug. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyébként tényleg okos, csak az a bajom, hogy nem tudom kajával rávenni semmire se, nem valami falánk típus. És mindig játszik, csak arra koncentrál. A módszereim eddig mindig beváltak, még a mindenféle kertaljai kutyusok is hamar tanultak meg dolgokat, de ennél a kutyánál úgy érzem, hogy nem képes figyelni.
2013. aug. 17. 19:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a tanitást minél korábban kezded, annál jobb. Fogékonyka rá ilyen korban.

A válasz pofon egyszerű: Szeret játszani, de nem érdekli a kaja? Akkor ne kajával jutalmazd, hanem játékkal. Ha valamit jól csinált, add neki oda a kedvenc labdáját pár percre pl. Ezt értékelni fogja, mert őt ez érdekli, tehát ez neki a legnagyobb jutalom. Azzal kell motiválni, ami inspirálja.

2013. aug. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez tényleg remekül hangzik, de nincs "kedvenc labdája". Igazából csak harapdál minket, vagy fut. Tök spontán rág mindent. Félek, ha mondjuk ilyen hancúrozások lennének akkor nem tanulna semmit, mert amíg megcsinálja a leülést pl, az fél perc sincs, és rögtön elveszem a figyelmét a játékkal. A behívás meg nála úgy működik, hogy akkor jön utánunk amikor éppen megyünk, jön utánunk, valamikor harapdál... Fütty szóra hallgat,de csak úgy 60%-ban... nem mindig.


Nem tom', elég nehéz :\

2013. aug. 18. 09:20
 5/8 A kérdező kommentje:
igazából azt szeretném tudni, hogyan tudom megtanítani a kutyámat tanulni, lehet furán hangzik, de ha egyszer valamit megért, és szívesen csinálja akkor rá fog érezni az ízére. De nagyon nehéz elkezdeni vele, pedig ezt a fajtát agyon dicséri mindenki, szóval inkább velem van a hiba. Van valami bevált praktika, vagy elméletetek? :)
2013. aug. 18. 09:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló gondjaim voltak. Adhattam neki jutalom falatot, szinte el sem fogadta, nem érdekelte. Aztán kiderült, hogy nem mindegy, hogy mit adok. Mióta csirkét kap jutalomként azóta nagyon fogékony a tanításra.

Javaslom kicsit kísérletezz.

(Egyébként a harapdálás még nálunk sem megoldott probléma, de akárhol néztem utána mindenhol azt írták, hogy kölyökkutya, jön a foga, nem lehet róla leszoktatni, várni kell míg nagyobb lesz...)

2013. aug. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az szinte mindegy, hogy milyen fajta játékkal, de jutalmazni kéne. Meg persze azt is el kéne érni, hogy rád figyeljen. Ilyenkor fütyülhetsz, használhatsz klikkert, vagy csengőt is. Ki kell kisérletezni, mit mivel lehet elérni nála. De legyél türelmes. Semmit sem szabad erőltetni, talán majd máskor, ha most annyira kedvrontó neki. A harapdálásról meg mindenképpen szoktasd le! Ez nem elfogadott viselkedés, még ezzel az ürüggyel sem, ha jön a foga. (Erre rágójátékok kellenek, de a száraztáp rágcsálása közben is kieshet 1-2.) A kutya meg fogja szokni, hogy ti hagyjátok, hogy harapdáljon. És ezt fogja csinálni, mindig, ha magára akarja hivni a figyelmet. Ilyenkor a legjobb, ha tudomást sem veszel róla, vagyis nem folytatod vele a tevékenységet. Haladj kis lépésekben és trükközz a jutifalatokkal.
2013. aug. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Adry16 ***** válasza:
Hányszor kap egy nap és mennyit. Mert lehet azért nem tudod kajával motiválni mert sokszer sokat kap. Kapjon egyik etetés alkalmával kevesebbet (mondjuk mikor több idő van) és utánna 1-2 órával próbáld meg kajával. Én virslit szoktam használni, erős az illata és puha így a rágásával nem bajlódik a kiskutya.
2013. nov. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!