Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz-e az vagy találkoztatok-e...

Igaz-e az vagy találkoztatok-e már olyan busz sofőrrel (Volán Busz) aki nem engedett fel a buszra kutyával?

Figyelt kérdés
jelen esetben golden retriever kutyám van és szeretnék vele kimenni Királyrétre és ott Kismarosról volán busszal kell menni meg mennyibe kerül a jegy mert azt úgytudom h kell neki venni.
2013. aug. 17. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a jegy km-re van szabva. Elvileg egy kutyát felengedhet, de valóban sofőrfüggő, benne van a szabályzatban, hogy közlekedési viszonyoktól függően eldöntheti, hogy egyáltalán felenged-e élő állatot. Ha meg már van a buszon kutya, akkor aztán tényleg csak a jóindulatától függ.

Én anno olyan 6éve találkoztam egyel szentendrén, aki nem engedett fel minket barátnőmmel 1-1 kutyával (két közepes termetű kutya) pedig volt nálunk minden (szájkosár, oltási, és vettünk volna jegyet is). Amíg pici volt a 3. kutyánk addig felengedtek 3 kutyával is, mert látták, hogy együtt vannak, de most már kétlem, hogy felengednék mind a hármat. Szerintem egy kutyával felfognak engedni.

2013. aug. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%
elmondom nektek, hogy olyan nincs, hogy nem engednek fel nagyobb tesű kutyánál kell a szájkosár egyébként kutyajegyet kell neki kérni
2013. aug. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
54%
Minden kutyának kell szájkosár és póráz, és a gazda felel a kutyájáért (ha behány a buszba, esetleg összekoszolja azt, vagy bármit csinál). Teljes árú jegyet kell venni a kutyának, azt nem tudom h emelt szintű járatokon kell-e pótjegy.
2013. aug. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

"1. Az autóbuszba bevihető élő állatok és szállításuk feltételei:


a) egy kutya, szájkosárral és pórázzal ellátva,


b) halak, a víz kiömlése ellen megfelelően biztosított tartályban,


c) kisebb madarak, papagájok és galambok, kalitkában elhelyezve,


d) egyéb apró állat kosárban, ládában vagy más alkalmas tartóban,


e) egy vadászsólyom, védősapkával ellátva.


Az állatok szállítására használt eszközök (tartály, kalitka, kosár, láda stb.) tömege, terjedelme stb. nem haladhatja meg a kézipoggyászok szállítási feltételeire meghatározottakat.


A VOLÁN a forgalmi viszonyoktól függően az élő állatok szállítását tovább korlátozhatja.


A segítő kutyát alkalmazó személy a menetrend szerinti autóbuszjáraton jogosult- a terápiás kutya kivételével - a segítő kutyával tartózkodni és azt szájkosár nélkül használni. A segítő kutya kiképzettségét (vizsgáját) a hámján elhelyezett logoval vagy a vizsgáról kiállított tanúsítvánnyal kell igazolni. A segítő kutya az utazásból akkor zárható ki, ha az ott tartózkodók testi épségét veszélyeztető magatartást tanúsít.


2. Élő kacsa, liba vagy pulyka az autóbusz utastérben nem szállítható.


3. Beteg állat az autóbuszba nem vihető be.


4. Az autóbuszba bevitt élő állatra az utasnak kell felügyelni. Ha élő állat az utasokat magatartásával zavarhatja vagy számukra kényelmetlenséget okoz, a VOLÁN az élő állatot a szállításból kizárhatja.


5. Az élő állatban bekövetkezett, valamint az élő állat által harmadik személynek okozott kárért a VOLÁN csak jogszabály alapján vagy vétkessége esetén felelős - a kézipoggyászra vonatkozó feltételek szerint."



De, megteheti, hogy nem enged fel..

2013. aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindegyikre kosár... na ja. Én még egy yorkie-n nem láttam a buszon szájkosarat.. az nem kutya?
2013. aug. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
úgy lenne szabályos, de a legtöbben úgyis ölben tartják, úgyhogy le szokták tojni a sofőrök..
2013. aug. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
na nekem apám buszsofőr nem teljesárút kell neki venni hanem van rendes kutyajegy ami még a diák jegytől is olcsóbb, kistestű kutyákat felengednek szájkosár nélkül is na de ez sofőrfüggő de nagytestűt csak szájkosárral
2013. aug. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
mellesleg azokat inkább szállítóboxba rakják. Ott van.. vagy-vagy..
2013. aug. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Fülöpszállásról mentem volna Volánbusszal a közeli Soltra.

Szájkosaras,tiszta,pórázon vezetett bullterriert szerettem volna az állatorvoshoz vinni,mert a falunkbeli doki épp nem volt otthon.

Az a féreg buszvezető közölte,hogy nem vesz fel,mert ez "harci kutya és szétmarcangolja az utasokat".Mondtam neki,hogy ez kizárt,Pesten laktunk,naponta hordtam busszal.Utasoknak sem tetszett,hogy nem enged fel,mégis ránk csukta az ajtót és ott hagyott.Pedig mondtam,hogy a jegyet természetesen kifizetjük és a kutya tökéletesen viselkedik,lefekszik a lábam alá és senkit sem zavar.

Ez volt az egyik féreg,de volt még egy ilyen esetünk,szintén Fülöpszállásról mentem volna a dunaföldvári állatkórházba kutyával.

Nem a bullterrierekkel van bajuk,tacsikeveréket sem engedtek fel.

2013. aug. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) sokat segítettetek :)
2013. aug. 17. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!