Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt BARF-osokhoz pár...

Tapasztalt BARF-osokhoz pár kérdés?

Figyelt kérdés

Sziaszton, szeretnék átállni a BARF etetésre, de nem tudom hogy kezdjek neki. Segítenétek is?

Először is olyan kérdésem volna, hogy ez az etetési módszer tuti, hogy minden kutyának jó? Beválik mindenkinél?

Ezt arra értem, hogy szép széklet, szőr, stb. Egy ideje küszködünk a tápkkal mindig olyan lágy a széklet és már nem merek mit venni, mert csak a nyakamon marad. Sok is, gyurmás is, plusz néha még a hasa is megy...

Szóval végülis így alapjáraton arról szeretnék kérdezni, hogy mit lehet adni a kutyának. Az arányokat már megnéztem, de azt nem találtam leírva, hogy például milyen húst ehetnek, milyen csontos húst ehetnek, milyen zöldséget/gyümölcsöt ehetnek? Milyen egyéb dolgot, túrót tojást ilyesmit ehetnek. Milyen egyéb kiegészítők kellenek, hol lehet azokat beszerezni, zöldkagyló porom már van, egyébként is kapja minden nap.

Másik kérdésem, drága így etetni? Eddig középkategóriás tápot kapott és főztem neki.

Egyébként egy közép termetű nagyon aktív keverék kutyám van.

Esetleg szívesen leveleznék privátban is erről.


2013. aug. 18. 18:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Másik kérdés, egyik napról a másikra álljak át, vagy legyen átmenet mint a tápoknál?
2013. aug. 18. 18:39
 2/5 anonim ***** válasza:
Keresd a facén Alexandra Madarász-Horváth -ot. Neki van egy BARF-os csoportja
2013. aug. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem ebből a cikkből sok hasznos infót kaphatsz. Nállunk csirkeallergia, hasmenés, és folyamatos hasmenés volt a váltás oka.

Szerencsére a kacsára nem allergiás, igy csontosnak azt adom neki, nyakat, farhátat. Kiegésszítőnek almaeset, zöldkagyló, lucernapor napi szinten, lazacolaj 2 naponta. A zöldségeket turmixolom mert könnyebben emészti. Hetente egy nap kap egy tojás, egy nap hús helyett májat, lépet. Néha túrót,kefirt.

2013. aug. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as, vagyok én egyik napról a másikra váltottam.
2013. aug. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Jázi&Csenge ***** válasza:

Szia! A BARF fajtától, kortól, nemtől függetlenül minden kutyának a lehető legegészségesebb etetési módszer, (az különféle allergiákban, betegségekben szenvedőknek is jó megoldás) én még olyat nem olvastam/hallottam, hogy valakinek nem vált be. Mindenki csak pozitívumokat tud említeni, pl. kevés (mivel a kutya a táplálék nagy részét meg tudja emészteni, kevés a hasznosíthatatlan anyag) és megfelelő állagú a széklet, nincs kutyaszájszag, nincs fogkő, javul a szőrminőség, megerősödik az immunredszer, emiatt kevesebb a megbetegedés, az izomzat könnyebben építhető stb., ezeket általában mindenki kiemeli. Személyes tapasztalatom ugyan nincs a BARF módszerrel kapcsolatban, de engem meggyőztek a gazdik elbeszlései, véleményei, a neten található cikkek, szóval, ha lesz kutyám, biztos, hogy a nyers etetést választom majd.

Én ezeket az oldalakat olvasgatom, itt sok hasznos infó van, arra is választ kapsz, hogy milyen húsokat, csontos húsokat, belsőséget, zöldségeket és gyümölcsöket, gyógynövényeket, tejtermékeket fogyaszthatnak a kutyák:

[link]

[link]

[link]

Angolul biztos még több érdekes dolgot olvashatsz, én a sajnos elég hiányos angoltudásommal kénytelen vagyok a magyar oldalakkal beérni:)

A már említett face-es csoport is sokat segíthet, biztos nem bánja senki, ha csatlakoni szeretnél:

[link]

Ami az anyagiakat illeti, a BARF nagyon olcsó, ha talász egy jó kis husibeszerző helyet.

A kiegészítőkről pedig annyit, hogy amiket adni szoktak, az a lucernapor, lazacolaj, almaecet+méz, nyers tojás, zöldkagyló és még előfordulhat, hogy van egy-két dolog, ami nem jut eszembe.

Az áttérést lehet egyszerre, nem kell fokozatosan, mert más a táp és más a nyers kaja emésztési ideje, többet ártana, mint használna, ha kevergetve váltanál.

2013. aug. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!