Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan próbáljak segíteni egy...

Hogyan próbáljak segíteni egy bizonytalan kutyán? Hogyan neveljem? Mivel ártok, vagy használok? KÉREM csak tapasztalt kutyatartók, vagy hozzáértők írjanak!

Figyelt kérdés

Nagyon sok dokumentumfilmet,egyebek néztem már róla,és volt ami segített is.Például Cesar módszere nálam bevált.

De még vannak helyzetek amikor nem tudom mit tegyek.Az utcán találtuk őt,magunkhoz vettük,persze tudtuk,hogy gondok lesznek vele,hiszen mindentől félt,de ahogy észrevettük ,hogy a nőkkel könnyebben megbarátkozik.Ellenben egy hangja sincs,elkerül mindenkit,ha olyan simogatja meg aki esetleg még eddig nem annak odakap,de nem morog,nem is látszik rajta szándék,hogy bántaná,csak jelzi,hogy hagyják békén.Alapvetően egy engedelmes kutya,de kissé félek nem tudom egy bizonytalan kutyánál meddig lehet elmenni fegyelmezés téren.Ez az egyik,a másik pedig,ma rápróbáltattam a pórázt,egy idő után már rájött,hogy nem bánt,ráraktam a nyakára,és mintha egész más kutya lett volna.Velem már megbarátkozott,alapvetően megengedte,hogy simogassam,leginkább fegyelmezni is én tudtam a családban,de amikor ráakasztottam a pórázt.Lefagyott teljesen....mintha visszakerült volna abba az állapotba amikor megtaláltuk,megint a széltől is megrezzent a fő mozgásától ,bármitől.Nem volt hajlandó megmozdulni,így eleinte labdával jutalmaztam,majd amikor az sem érdekelte,jutalomfalatot adtam neki,ha megmozdult előre.Ezt mind kertben egyenlőre,mert amikor megláttam,hogy reagál a pórázra úgy éreztem,hogy nem kellene még kivinnem.Gyakorlatilag amikor elengedtem a pórázt ugyanúgy ált egy helyben megtörve,lefagyva.Nem érdekelte semmi.Amikor levettem pedig azonnal a labda után vetette magát.Mint mondtam egy hangja sincs,bár úgy tudom ez pont nem a jó reakció,veszélyes lehet a hátracsapott fül is,de érdekes módon akkor figyel rám igazán ,teljesíyti a parancsot,megjutalmazom.

Az egyik füle lóg a másik áll,ez gyakorlatilag állandó,úgy tudom ez is a bizonytalanság jele.


2013. máj. 14. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Hát ehhez igazából szakember segítségét kéne igénybe venni, mert elég összetett a dolog, és legfőképpen látni kéne a kutyát is, meg téged is. Nincs általános recept sérült lelkű kutyára, mindegyik egyedi, éppen ezért nem is szabad ráhúzni egyikre sem semmiféle sémát így látatlanban.

Amit biztosan el lehet mondani, az az, hogy legyél következetes, a falkasorrendet minden kétséget kizáróan tedd helyre otthon, és sose bátorítsd, ha fél, tehát ne "nyugtasd", ne tutujgasd, mert azzal csak beleerősíted a félelmet. De ezzel gondolom nem mész sokra, konkrét tanácsok kellenének, de azt meg így távolról nem nagyon lehet adni.

2013. máj. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen,ezt már megtanultam.Hogy tudnia kell a helyét.Kicsit sajnos problémás a helyzet,mert a kutya az enyém viszont mivel nagytestű panelben nem tarthatom,így anyukám párjánál van,aki pedig szó szerint hagyja,hogy a kutya a fejére sz*on.Emiatt a nevelés is problémás ugyanis,ő nem neveli sőt,hagyja ,hogy harapdálja,tépje a ruháját,én ezt nem engedem,és nem is próbálkozik mostmár.De félek később ebből probléma lehet majd.

Szakember van...barátom nevelőapja kutyákkal foglalkozik,nem pont kutyakiképző,de valami hasonló.De sajnos nagyon sok mindenben nem értenék vele egyet.Tőle a kutyái egyáltalán nem kapnak szeretet,neki ők csak munkatársak,míg én szeretném kielégíteni a vágyait,a mozgásigényét,tanítani és mindezek után,ha megérdemli adni neki szeretet.

De úgy döntöttem kikérem a véleményét,aztán majd meglátjuk mit mond rá.Mindenesetre a választ köszönöm,azért mégis jobb több ember szájából hallani úgymond,hogy kell az a szakember :)

2013. máj. 14. 22:31
 3/13 anonim ***** válasza:

Na hát így viszont látatlanban is azt mondom, hogy ne számíts sok jóra, és ezt bármelyik szakember megerősítheti, aki nem csak lehúzni akar. Ahhoz, hogy egy félénk kutya magabiztos legyen, az első és legfontosabb feltétel a biztos háttér, ami magában foglal legalább egy darab erős falkavezért az állandó falkában, ez pedig elmondásod szerint nincs meg.

Hacsak nem bernáthegyit vinnél negyven négyzetméterre, én azt mondom, hogy vedd magadhoz, ha komolyan segíteni akarsz rajta. A méret nagyon ritkán komoly akadály a kutya lakásban tartásánál.

2013. máj. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen fajta lehet:

[link]

A héten viszem orvoshoz.

Szóval azt mondod,jobb neki ha inkább lakásban van,de biztos vvezetői háttérrel?

2013. máj. 14. 22:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
2013. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Igen sokat segített ebben amin már eddig is agyaltam,csak úgy gondoltam,hogy nagyon rossz lenne neki laskában :)
2013. máj. 14. 22:55
 7/13 anonim ***** válasza:
Én menhelyről fogadtam örökbe egy nagyon félős kutyát. Nem könnyű feladat, de megéri. Sok türelemmel lehetett nyakörvhöz pórázhoz szoktatni. Amikor ráraktam a pórázt csak álltam melette nem csináltam semmit, csak vártam. Amikor azt láttam kb félóra elteltével hogy kezd kiengedni, megnyugszik, már nem feszűl az egész test jutifalat, simi. Majd falatokkal jutalmaztam ha tett egy lépést felél a pórázon. Kb egy hét volt mire megbarátkozott a dolggal. Mi elég hamar elmentünk kutyasuliba ahol segítettek néhány alap dologban, pl más kutyákhoz szoktatás. De a nyagyobb eredményeket egydűl értük el, kettesebem dolgozva. Én is azt ajánlom hogy nyugodtan vedd magadhoz lakásba. Hamar megszokja, és sokkal jobban fog kötődni hozzád mint így. Ráadásúl a folyamatos egyértelmű, határozott irányítás is nagyon fontos, és jót tesz neki.
2013. máj. 15. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

vedd magadhoz,élj vele minden nap, legyél a vezetője, legyél a vezére !

adj neki lehetőséget ,hogy magabiztossá váljon !

2013. máj. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 sameths ***** válasza:

És ne erőltesd, adj neki teret, ne kössön össze se téged rossz élménnyel, se a pórázt.

Bizonyára bánthatták, és sokáig kóborolhatott, hogy ilyen bizonytalan lett. Csak nyiss felé, de hagyd, hogy ő közeledjen, és sok szeretet adj (de ne ilyen gügyögős, elnyomósat), és legyél falkavezér. Sok sikert nektek!

2013. máj. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szintén bizonytalan, még a széltől is rettegő kutya került hozzám, sok mindent jól csináltam, sok mindent elcsesztem. Nincs univerzális recept, amit itt leírok nem biztos, hogy a te kutyádnál is beválik, látni kéne őt ehhez.

Mindenesetre én a póráz kérdést egyszerűen kezeltem: ráraktam a pórázt, és eldöntöttem, hogy megyünk. Ő nem akarta, iszonyatos hisztit levágott, a földhöz verte magát, a lábam karmolta, de fél óra után rájött, hogy semmi baja nem lesz a póráztól. Lehet ez is egy megoldás a lefagyás ellen, de akkor végig is kell csinálni, nem a felénél abbahagyni, mert akkor csak rontasz a helyzeten.


Amit én elrontottam, hogy egyáltalán nem akartam őt sajnálgatni, mégis azt tettem. Nem lettem a vezére, nem tudott megbízni bennem, továbbra is sok szituban ő döntött. Ma amit máshogy csinálnék, hogy teljesen elfelejteném a múltját. Az első pillanattól kezdve a leghatározottabban kezelném (persze ez nem egyenlő a hangos szóval, vagy a megfélemlítéssel!!), nem sajnálgatnám, nem fognék semmit a múltjára. Ha behívás van, akkor is oda kell jönnie, nem érdekel, hogy előtte fél évig kóbor életmódot élt.


Félve javaslom, mert szakember segítsége nélkül balul sülhet el, de kötődési tréninget próbáltatok? Tudod, mi az? Ilyen esetekben nagyon szép eredményeket lehet vele elérni. Motiválható kajával a kutya?

2013. máj. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!