Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a családommal?

Mit csináljak a családommal?

Figyelt kérdés

Szóval:

-Van egy tacskó keverék kutyám. Kóbor kutya volt, mikor befogadtuk, elég szökős volt. Sokat foglalkoztam vele, hogy ne menjen ki, akkor sem, ha nyitva van a kapu. Egész jól ment. Erre drága apám, mikor beáll a kocsival, minden különösebb odafigyelés nélkül kiengedi. Én erről nem is tudtam egy ideig. Szóval szépen lerombolta a munkám. Mondtam neki, hogy szóljon nekem, kimegyek, hátrazárom, vagy valami. Amúgy elég lenne rászólni, és nem menne ki. De neeem, ő szarik rá, hogy majd megeszik valami mérget, vagy elüti egy kocsi, vagy megtámadja egy kutya. És már többször mondtam neki, hogy szóljon, akár ébresszen fel, és kimegyek, de erre nem képes. És már totál kiszokott a kutya. Olyan indokokkal jön, hogy Ő nem adja fel a szabadságát, meg egyéb szarok. Azt hiszem, jobban ismerem, illetve, jobban értek a kutyákhoz, mint ő.

-Másik kutyánk, anyué. Na Ő meg totál elkényezteti. Folyton babusgatja, úgy beszél hozzá, mint egy csecsemőhöz. Igazából, olyan kis birkalelkő kutyus, senkit nem bántana, és tudja, hol van a helye a falkában. Elég butus is, lassan élrti meg a dolgokat. Anya, az asztalról eteti, sőt, néha olyan ételeket ad neki, amit nem szabadna. Mondom neki, hogy ettől beteg lesz, meg nem tezs jót a fogának, de akkor még ő sértődik meg, és azért is odaadja.

-A harmadik kutya az enyém, vele semmigond nincs. :)

Köszi!



2013. aug. 18. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát a családom nekem is sok mindent lerombol. Én is kíváncsi lennék, nincs-e valami vény nélkül kapható szer, amit beadok nekik, és megjön az eszük. :D
2013. aug. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ezzel a kiszökés dologgal nagyon kell vigyázni mert én mikor a családomrabíztam a kutyust hogy figyeljenek rá míg elmentem fogorvoshoz konkrétan kiszökött és ráment egy kocsi (szerencsére a farka az ami jobban sérült így túlélte) de inkább kösd meg (hosszú láncra) minthogy bajlegyen
2013. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet. :) A babusgatás anyukás szokás úgy tűnik, és az emberekben van egy olyan rossz berögződés, hogy a kutyát azzal lehet kényeztetni ha etetik. Épp ezt magyaráztam ma én is anyukámnak, hogy inkább sétálni vigye az többet ér. De hát hiába mondom, ő mindenkit etetni akar. :) Ha apukád másként nem érti meg, magyarázd el neki, hogy az utcán kóborló állataitok után komoly pénzt fizethettek ha egyszer egy illetékes észreveszi. Mert ugye elvileg póráz/szájkosár nélkül (és főleg felügyelet nélkül) tilos kutyát vinni az utcára, akár 30-50 ezer körül is megvághatják az embert, ha egy rosszindulatú szomszéd jelenti (vagy ha balesetet okoz, megharap valakit). Így talán apukád is jobban megérti miért nem szabad kiengedni a kutyát.
2013. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem hiszem, hogy sokat tehetsz. Majd ha valamelyik kutyával baj történik, talán megjön az eszük,csak akkor meg már késő lesz... Ha ennyire nem értik a lányeget,nem hiszem, hogy bárhogyan is meg tudnád győzni őket.
2013. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kisvárosban élünk, it a rendőrség a 0-val egyenlő.Hát akkor ez elég reménytelen eset :(
2013. aug. 18. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!