Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám leszoktatni a...

Claire08 kérdése:

Hogy tudnám leszoktatni a kutyusom a harapdálásról?

Figyelt kérdés
Lassan 9 hetes kiskutyáról van szó és most már elég kellemetlen a harapása... Ha többszöri tiltás után még mindig harap egy ujjal a nózijára koppintok büntetés képen,de ettől csak még jobban kapdos a kezem felé...Rengeteg rágókás játéka van és azokat is rágja ,de egy idő után már csak a lábunk vagy a kezünk kell neki . Tudnátok tippeket adni ????
2013. aug. 19. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Tipikus kölyökkori probléma :) Ha ráütsz a fenekére, rápöccintesz az orrára, játéknak veszi.

Csináld azt, hogy olyankor éles hangon felsikítasz, hogy lehetőleg megijedjen, és hagyd őt magára, ne foglalkozz vele 10-15 percig. Egy kölyökkutyának nincs nagyobb bünti annál, ha magára hagyják.

Meg fogja tanulni, de sajnos ez eltart néhány napig/hétig.

2013. aug. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

húzd el a kezed úgy, hogy ne tudja harapdálni illetve kicsit határozottan mond neki, hogy nem szabad egy időt után berögzül neki és tudni fogja, hogy ha valamire azt mondod, hogy nem szabad akkor azt ne csinálja

nekem 1 éves a kutyusom és ha olyat csinált amit nem kellett voln a határozottan mondtam neki, hogy nem szabad és 1 hét alatt megtanulta mostmár akármire mondhatom neki tudja hogy mit jelent

2013. aug. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is sokat szenvedtem ezzel a problémával. Se a tiltószó, se a grabancfogás, se az itt sokak által javasolt "szoríts rá a pofájára" módszer nem használt, úgyhogy kipróbáltam az alábbi videó elején használt módszert és azt kell mondanom, hogy egy kb 10 perc ilyen tréningezés után már 10-ed annyit harap a kutyám. Azóta ha véletlen mégis belecsíp a lábujjamba, elég egy tiltószó és befejezi (persze jutalomfalat ilyenkor is megy). De mondom, ezt is ritkán csinálja már.


Itt a videó: http://www.youtube.com/watch?v=c77--cCHPyU

2013. aug. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat !!
2013. aug. 19. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!