Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki Brit Care-rel etet, napi...

Aki Brit Care-rel etet, napi hány gramm vált be? Milyen korban és mekkora súlynál?

Figyelt kérdés
Nemrég váltottunk (Brit Care Large Breed bárányos-rizses). Egyelőre nagyon kevésnek tűnik a napi előírt adag még plusz hússal együtt is, de nem tudom, mennyivel emeljem, hogy nehogy átessek a ló túloldalára. Nektek mi vált be? (Hipermozgékony kutya, valószínűleg ezért is nehéz belőni).

2013. aug. 19. 10:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az én kutyám az adagolási útmutató szerint kapja és ez abszolút bevált. Ő 5 éves, nem túl energikus, viszont napi 3-4 órát sétáltatva van, tehát azért mozog rendesen.

6,5 kg, 85 grammot eszik.

Szerintem add neki az útmutató szerint, s ha azt látod kevés, akkor emeld az adagot kis lépésekben, addig amig nem látod jónak.

2013. aug. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk kölyök kutya eszi. 11 hónapos,menhelyi keverék. Schnauzer meg valami...kb. 18 kg és 2x 80 g-ot kap.Néha napján csirkenyakkal megtoldva,de akkor kevesebb táppal,mert egyszerűen ott hagyja.Bevált,megfizethető,nem kell sokat adni,sokáig elég.
2013. aug. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
én javasolnám, hogy ne csak táppal etesd
2013. aug. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem bullmasztiffom van, növendék volt, amikor brit care-t kapott, neki az előírt adag sok lett volna. Ha jól emlékszem 600-680 gramm körül kellett volna kapnia, de 450 grammtól nézett ki pont jól. Ő átlagos mozgásigényű.
2013. aug. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Boxer, elég nagy mozgásigénnyel. Napi adag 270 g, pont jó volt az adag. Nem hízott és nem fogyott tőlle. Ugyanazt a tipust kapta amit irtál..
2013. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kis pontosítás: kb. 40 kg volt ekkor és 1-1,5 éves kora között evett Brit Care-t.
2013. aug. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok az lemaradt hogy allergiás, hasmenéses, de ettől nem volt gond. Most 14 hónapos.
2013. aug. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, ezek szerint az adag rendben lehet, valószínűleg csak türelmetlen vagyok.

Ő 24 kg körül van, napi 260 gramm körül kap, emellé szinte minden nap még valami mást is (húst, sajtot, bár ezekből nem sokat, csak amennyi gyakorlásnál fogy), ilyenkor nem veszek vissza a táp adagból. Ennek ellenére nem csak a bordái látszanak, de a csípőcsontja is. Ugyanakkor jónak tűnik a táp, legalábbis széklet oké és a kutya is energikus. Csomó ideig nyúltak a lábai, szerintem elérte már a végső magasságát (14 hónapos, 62 cm körüli marmagasság, kan vizsla), de közben jó vékony maradt, most kezdett erősödni a mellkasa, a lába meg tiszta izom, lehet hogy ezért ilyen határeset-sovány, mert még "nem ért be" teljesen az alkata?

2013. aug. 19. 14:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet furán hangzik a kérdésem, de nincs a kutyusban némi feszültség? Akár kutyákkal való kommunikáció vagy bármi más kapcsán!?
2013. aug. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sokat vagyunk kutyák között kicsi kora óta, most végzünk középfokon, ott sincs soha gond a kommunikációjával, én nem látom, hogy lenne benne ilyen téren feszültség, de ez tényleg nem jutott eszembe eddig. Szerinted elképzelhető összefüggés?

Amit esetleg ilyen feszültség-ügyben el tudok képzelni, hogy túlságosan rá van kattanva a vadászmániára, ha épp visszajöttünk hosszú sétáról, akkor is pihen kettő percet és már rohangál minden után (még szöszök után is) és ilyenkor nagyon kikapcsol az agya. Pedig próbálom levezetni ezeket az energiákat, de sima apportozással nem igazán megy. Lehet, hogy ez generál valami szorongást benne?! Más most nem jut eszembe igazán.

2013. aug. 21. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!