Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyámnak ma délelőtt volt a...

Kutyámnak ma délelőtt volt a 2. epilepsziás rohama. Az orvost csak holnap hívjuk fel - fene ezekbe az ünnepekbe -, mivel az első rohamnál még nem sejtettük, hogy epilepszia. Ha már holnap elkezdjük beadni neki a gyógyszert, meggyógyulhat?

Figyelt kérdés

2013. aug. 20. 12:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Rendeld elő az állatorvost holnapra, egy elmúlt epilepsziás rohammal már nem tud mit kezdeni.


Ilyen esetben van humán gyógyszer (diphedan asszem), s azt kapja a kutya az állatorvos által meghatározott adagban.


Meggyógyulni nem fog, de gyógyszerrel tünetmentessé tehető a dolog. Nekem az előző kutyám epilepsziás volt, kb 4 éves korában jött ki a dolog, gyógyszereztük és 7 éves korától már nem volt egy rohama sem.


Ha rájön a roham, vigyázz rá, nehogy összetörje magát, ahogy rángatózik.

2013. aug. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek! :)

még annyit kérdeznék - talán észre is veszik páran -, hogy a rohamokban meg tud halni?

+ eddig ugye 2 volt, azok közben vízzel locsoltuk, így 3-4 perc alatt abba is hagyta, majd minden visszatért a megszokottba. jó ez a módszer, vagy a következőnél hagyjam, hadd múljon el magától?

2013. aug. 20. 14:17
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az ideggyógyász, külső szemlélőnek ijesztőbb a roham, mint magának a betegnek. Anyukám soha nem tudta, hogy mi volt vele a roham alatt, teljesen kiestek azok a percek számára.Pedig lefektettem, beszéltem hozzá,válaszolt is néha teljesen összefüggéstelen, nem odaillő dolgokat, de semmire nem emlékezett. De a jegyzőkönyvben, amit a patológián készítettek, mindenütt nyoma volt az agyban ezeknek a rohamoknak. Neki kisrohamai voltak, nem rángatózott - én úgy mondtam, kilépett a világból 8-10 percre. De kivétel nélkül mindegyik után mérhetetlen fáradság vett erőt rajta. Ne locsoljátok a kutyát szerintem. Nem múlik el a roham tőle, ebből magának kell kijönnie. Nem tudom, hogy neki vannak görcsei, rángatózik,megsértheti a testét, lenyelheti a nyelvét?

A mi kutyánk nem dőlt el, csak meredt maga elé, és láthatóan semmit nem észlelt a világból, semmire nem reagált, s mint egy leállított film után, újra csóválta a farkát,mint ha mi sem történt volna.

2013. aug. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
fáradtság - bocsánat!
2013. aug. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Azonnal hívd fel a dokit.Az én kutyám epilepsziás,és szívbeteg négy fajta gyógyszert szed.Az ünnep lényegtelen,van rá mód és lehetőség kettő kórházban is ahol tudnak a kutyusoddal foglalkozni.Én már a kérdésed előtt az orvosnál lettem volna a kutyámmal.
2013. aug. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 kriszti *_* ***** válasza:
roham közben vigyázni kell rá!Ilyenkor Te vagy az "őrangyala"!Vigyázz rá,nehogy baja legyen! :)
2013. aug. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!