Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó keveréket hogyan lehet...

Tacskó keveréket hogyan lehet megtanitani arra hogy parancsra támadjon?

Figyelt kérdés
a labradoromat már kitanitottam egy alapszintu engedelmességin és második lett a vizsgán,elővigyázatosságból szeretnem megtanitani a fiatal tacsi kevereket.kb 1 éves és kissé határozottabb természetű főlleg férfiakkal szemben.

2013. aug. 20. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tacskót parancsra támadjon????

Szerintem hamarabb kikotorja a pockot, az ürgét, a mezei nyulat hasonlókat az üregéből, odujából, minthogy megtanulna emberre-állatra támadni parancsra.

Nem véletlen, hogy másik neve: pockos kutya!

Persze, ha valami miatt "bevadul", akkor viszont ember legyen a talpán, aki megfékezi.

Amikor hozzánk másfél évvel később eljött a korábbi gazdája, mozdulni sem tudtunk, úgy lekapta a bokájáról a zoknit abban a percben, ahogy belépett a kapun.... mert nem felejt, és bár jól érezte magát nálunk, tudta, mennyire elkényeztettük, és sokszor ki is követelte a kényeztetést, a régi gazdit csak "megbosszulta"! :)))

2013. aug. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
22%

Kutyaiskolába vidd el és ott őrző-védőre , miközben támad dicsérni kell , ott ostorral és ruhában tanítják,de előtte

"rongyoznak" vele,azaz rongyot dobálnak neki és el kell kapnia.

2013. aug. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom! A tacskó génjeiben sosem volt benne az őrző-védő ösztön, ez az én szememben legalább annyira természetellenes kényszerítés lenne, mintha egy oroszlánból akarnál vegetáriánust faragni!
2013. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
már bocsánat hogy letöröm a lelkesedést de ha egy hörgő tacskó indulna felém bármikor felrúghatnám a holdig. nah persze ez az általános. normális esetben lazán le lehet szerelni, főleg mert nagyon kicsi. milyen elővigyázatosságot tudna szolgálni az a szegény kis termetű eb?
2013. aug. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ez nem kapar pockot semmi ilyesmit..jobb házőrző mint a labradorom.férfiaknak pillanat alatt neki fordul...parancs nélkül!!!
2013. aug. 20. 19:29
 6/8 A kérdező kommentje:
ja és ne egy fajta tacsit képzeljetek el mibel keverék sokkal izmosabb és testesebb mint a tajtatiszták,na meg szebb.is dd
2013. aug. 20. 19:38
 7/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Szerintem felesleges megtanítani mert eléggé ki testű.

Félő lesz, hogy akkor valaki spiccre kapja és felrúgja a kutyádat a csillagos égig.

2013. aug. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
hát ari meg minden hogy kontroll nélkül a tacsid nekiugrik a féfiaknak, de ahogy már más is írta, nehogy egyszer az egyik ezt megelégelje és felrúgja a kutyádat. én nem férfi vagyok de a kezdeti meglepődés után hidd el hogy simán le tudnám szerelni a tacsidat és még örülhetsz ha nem rúgtam fel az égbe. főleg hogy a tied leírásból ítélve tipikus idegbetegként viselkedik, nem is gondolkodik így még annál is könnyebb leszerelni. felőlem lehet akkora is mint egy spániel, akkor sem ellenfél. mellesleg nem lepődnék meg azon sem ha ez a kutya csak eljátsza hogy kemény legény és egy határozottan felé haladó embertől csak ugatva hátrálna, hacsak nem befogná és rohanna világgá. szerinted az ö.v. re használt kutyák miért olyan jól megtermettek mind? mert azokat már főleg a testalkatuk miatt is bazi nehéz lenne leszerelni. sőt!
2013. aug. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!