Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutyát, hogyan lehetne...

Felnőtt kutyát, hogyan lehetne megtanítani sétálni ( többi lent)?

Figyelt kérdés

Van egy kutyám , már vagy 4 éve , és igazából eddig csak házőrzésre használtuk , de én megpróbálnám feldobni kicsit, hogy ne unatkozzon annyira , ezért meg szeretném tanítani sétálni. Nos , igazából sok pórázt, nyakörvet vettünk már és tettük rá , de örökké lekuporodott a földre , mintha bántani akarnánk. Ha meglátta elvitte a párjával játszani vagy szétharapta. Nem hiszem hogy rossz emlékek fűznék hozzá , mert 4 éves kutyaként eddig egyszer sem bántottam , a pórázt is csak néha próbáltam rárakni . Eddig minden próbálkozásom sikertelen volt. Lehetséges lenne , hogy valahogyan rászoktathassuk a sétálásra , gondolom attól életvidámabb is lenne , nem ilyen unott. Ja és ha meglát egy másik kutyát rögtön hangosan ugat , és szaladna hozzá. Szóval ezt is meg kéne oldani valahogyan , mert nem szeretném ha összebalhéznának a nyílt utcán.

A macskák iránt ellenszenvét sem nézem jó szemmel , tehát valahogyan össze kéne barátkoztatni a macskákkal is .


Ez elég sok így egyszerre , de bármire hajlandó vagyok , hogy kicsit több időt tölthessek vele , mert nagyon szeretem, és szerintem ennél több törődést igényel , mint labdázás.



Ja és a kutyám puli .

Előre is köszönöm ! :)



2013. aug. 1. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem inkább azért nem mozdul mikor ráteszed mivel azut hiszi meg akarod kötni, jutalomfalattal csábíthatod szerintem :)

lehet, hogy kapun belül ugat de utcán nem mert érzi ,hogy annyira nem védett. Az én kutyám is csak akor ugat ha kerítésen belül vna ha kiviszem akkor egy mukkot sem szól. :)

2013. aug. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak az a gond hogy hiába adok neki jutalomfalatot vagy próbálom vele csalogatni , amikor ráteszem a nyakörvet meg a pórázt , földbe gyökerezik a lába és nem mozdulna az istenért se ! Vagy ha simogatni akarom akkor meg lehemperedik a földre és úgy marad . Ha leveszem róla akkor bezzeg marha boldog . Valaki segítsen . :/
2013. aug. 5. 23:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Rakj rá láncos pórázt, azt nem tudja szétharapni, és csak hagyd rajta 10-15 percig az udvaron, csak csináljátok azt, amit szoktatok. Meg fog vele barátkozni, utána jöhet a többi, hogy az udvaron körbevezeted, futkározol vele, majd az utcán is. A pulik nagy hangúak, de az utcán nem fog kutyákra támadni, főleg ha pórázon van.
2013. aug. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 ödi2 ***** válasza:
Először a nyakörvet tedd csak rá, dicsérd meg és játszatok vele egy kicsit, utána vedd le és ne erőltesd tovább. 1-2 órával később ismét hívd oda, tedd rá a nyakörvet, dicsérd, ismételd az előző módszert, lényeg, hogy pozitív élmény legyen a nyakörv. 3-4 ismétlés elég lesz. Másnap nyakörv, majd póráz és azonnal kezdj el kocogni mellette, amerre indulna és pár lépés után gyorsíts diktáld az iramot és válassz új irányt, lassíts, fordulj meg, lényeg hogy ne hagyj időt neki az ellenakciókra és kb 10 perc után állj meg és dicsérd meg, majd vedd le a pórázt, de a nyakörvet ne. 1-2 óra múlva hívd oda, póráz fel ismételd az előzőket és figyelj rá, hogy élvezze, játék legyen számára. "-3 alkalom után már sétálni fogtok, lényeg, hogy ne engedd húzni, ha megindul gyorsíts fel és TE diktáld az iramot, irányt és lassítsd, de ne feszítsd a pórázt. 2-3 alkalom után simán mehettek sétálni, ha húzni kezd azonnal korrigáld, válts irányt, sebességet, fordulj meg és mindig dicsérd ha jól reagál, de ne büntesd ha rosszul, csak korrigáld. 2-3 hét alatt tökéletesen fog veled sétálni, de ha elkezded, akkor nem adhatod fel, állandó program kell, hogy legyen és megfogja hálálni,sokkal kezelhetőbb kutya lesz.
2013. aug. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Mindenképpen megpróbálom. :)
2013. aug. 12. 12:00
 6/6 ödi2 ***** válasza:
Ha menni fog a séta, akkor tedd meg légyszíves, hogy megírod milyen módszerrel sikerült...:) Kíváncsi vagyok...:)
2013. aug. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!