Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes megtanítani a jelzésre...

Érdemes megtanítani a jelzésre felvett szemkontaktust a kutyának? Ez alap?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ezt szokták suliban is tanítani?

2013. aug. 18. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem vagyok kutya szakértő, de az általam ismert összes kutya erre képes volt. Ha csak nem akarták elkerülni :) tudatosan :)
2013. aug. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pl. engedelmes munkát el se tudok képzelni szép szemkontaktus nélkül:) Van kutya, aki élből egész jól tartja, van, akinél rá kell erősíteni. Az, hogy külön vezényszót kapcsolsz-e hozzá (szerintem ez a ritkább, egy idő után a tanítás közben már magától is felveszi a szemkontaktust a kutya), vagy szimplán csak elvárod a feladatok, pl. lábnál követés részeként, az már szerintem változó. De ahhoz, hogy figyeljen, mikor bonyolultabb dolgokra tanítod, nagyon is kell, bárhogy is csinálod.
2013. aug. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Kutyaiskolát vezetünk a párommal. Nálunk ez a legelső, amit be kell gyakorolni a kutyával. Amíg a kutya nem képes a gazdájára koncentrálni, a parancsokra sem lesz olyan figyelmes. Nálunk ez az alapok alapja:)
2013. aug. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ez MINDEN ALAPJA! :)

Régen elég volt, hogy a kutya km-eket masírozzon láb mellett pórázrántásokkal és ne figyeljen a gazdira. Ez ma már fontos a versenyeken...bár még elég sok suliban nem tartják ezt fontosnak, na ott olyan is a kutyák munkája :D

Ha normálisan foglalkozik az ember a kutyájával, akkor magától kialakul, hogy a kutya keresi a gazdája tekintetét. Így kap enni, játékot, sétát, szabadságot.

2013. aug. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Nálunk egyébként nincs vezényszó, a neve hallatára kell a gazdájára figyeljen. Sok kutya hiába hallja a nevét, nem figyel a gazdira. Mikor eljönnek hozzánk képzésre, az a házi feladat, hogy a nap bármely pillanatában, sétánál, tévézés közben, bármikor a kutya nevét mondják, és ha rájuk néz, akkor kapja a jutit. Mikor már ez megy, utánna kihúzzuk az időt, hogy több ideig figyeljen. Aki ezt becsületesen begyakorolja annak a kutyájával öröm dolgozni:)
2013. aug. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
Igen az nagyon fontos. A folyamatos szemkontaktust már az alaki gyakorlatoknál kell elérni, különben az alaki gyakorlatok sem fognak menni.
2013. aug. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2013. aug. 19. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!