Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyus arctisztítása? Hogyan,...

Kutyus arctisztítása? Hogyan, mivel, milyen gyakran szükséges?

Figyelt kérdés

Egy golden retriever keverékem van (nem régóta), és eddig nem igazán figyeltem oda az arctisztításra, melegvizes vattával áttöröltem a kutya szemének környékét, illetve egyszer szintén vattával, és kevés vízzel kipucoltam a füleit. Egy barátom mesélte, hogy ő használ szemcseppet, speckó fültisztító, szemkörnyék tisztító folyadékokat is, és ezek be is váltak. Utánanéztem a dolognak, és tényleg kapható egy csomó ilyen cucc, az lenne a kérdésem, hogy szerintetek is jó ötlet ilyeneket használni? Ha igen, a sok közül melyik szerek, melyik márkák a legjobbak, melyikeket ajánlanátok egy golden retrievernek? Ti alkalmaztok ilyeneket? Milyen gyakran, és hogyan kell tisztítani a kutyus szemeit, füleit? Állatorvos vagy kutyakozmetikus ebben a témában tud tanácsot adni?

Köszi a segítséget!



2013. aug. 20. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Szemcsepp minek? A szemkörnyék tisztítókat általában a fehér kutyáknál használják a könnyvonal barnulása eltüntetésére.A fültisztító folyadék valóban hasznos . Időnként érdemes lekezelni a kutya fülét vele.
2013. aug. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi:) Nem tudom minek a szemcsepp, lehet, hogy az nincs is, csak félreértettem, vagy rosszul emlékszem
2013. aug. 20. 16:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden ilyesmi alapból teljesen felesleges, akkor érdemes csak venni, ha valami probléma van a kutyával.
2013. aug. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ma 16:23

Azért egy fülcsepp nem annyira felesleges dolog. Főleg lógó fülű kutyáknak.

2013. aug. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fülcsepp: Surolan, de csak ha kezd begyulladni a füle.


Szemcsepp felesleges, ha nagyon csipás, kis kamillás vattával tisztogasd meg neki. A sima kicsipázás meg mehet egyszerűen egy papír zsebkendővel.

2013. aug. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2013. aug. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ma 16:43

Vannak FÜLTISZTÍTÓ-nak nevezett szerek is. Akár havonta egyszer használva kiszedi a mélyebben felgyülemlett port. Nem gyulladásra valók, csak a tisztán tartásra.

2013. aug. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!