Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől nőtt meg ilyen nagyra a...

Mitől nőtt meg ilyen nagyra a kutyám és meddig nő még?

Figyelt kérdés

Van egy Argentin Dog-om. Kan és 1 éves 2 hónapos.

A marmagassága 69 cm. A súlya pedig 55 kg. Nincs rajta felesleg, színtiszta izom. Nagyon energikus, mozgékony és bivaly erős.


Ahogy olvasgattam a neten már átlag felett van minden méretében.

Mennyi idős koráig nő? Meg mitől lehet, hogy ilyen nagy lett?:) A szülei már kisebbek nála:)



2013. aug. 20. 18:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
már nem főg nőni szerintem viszont a hirtelen nővér lehet a sok fehérje miatt
2013. aug. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%

Ezek alapján az adatok alapján erősen túlméretes, főleg súlyra, ami egyáltalán nem tesz jót sem az ízületeinek, sem a szívének. A felnőtt kanoknál sem jó, ha átlépik az 50kg-ot, nemhogy egy kölyöknél. Gondolom túl lett nyomva valamilyen prémium táppal.

Én erős diétára fognám a helyedben és akkor nem fog 8 éves kora körül elpusztulni szívbetegségben, valamint csináltatnék egy DP szűrést, hogy mennyire károsodott a csípő.

2013. aug. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Acana és Orijen száraz tápot szokott kapni.

Néha konzerves kaját is. Kizárólag prémiumot pl Animonda.


Meg van egy másik kaja csak annak nem jut eszembe a neve. Na mindegy az tele van zöld kagyló és egyéb hasonló kivonatokkal. Ez azért jó mert nagyon erősíti az ízületeit. Ezt csak azért eszi. Ezt a tenyésztő ajánlotta akitől vettük.

2013. aug. 20. 18:28
 4/23 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott az a zöld kagylós izé:) Arthromed.
2013. aug. 20. 18:30
 5/23 anonim ***** válasza:
16%
A zöldkagyló segít, de megoldást nem fog jelenteni egy túlsúlyos kutyának.
2013. aug. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jó nagy. A miénk 2 éves múlt, kb 40 kiló, és 60 centi. Mondjuk nem törzskönyves, hanem fajtamentőktől van, szaporított kutya. Egy éve hoztuk el. Most kezdett el szélesedni. Úgyhogy ha még magasságra nem is, de még súlyban lehet hogy fog nőni a tiéd.
2013. aug. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A vonalát ismerheted a törzskönyvéből. A tenyésztőd biztosan tudja, abban a vonalban előfordultak-e nagy kutyák. Igaz, bármikor lehet egy-egy egyed kirívóan más méretű, mint az átlag.
2013. aug. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

A felmenői méreteit nem tudom (kivéve a szüleiét).

Annyit tudok, hogy a teljes apai ága az eredeti feladatkörében használt vadászkutya. Pumák és vaddisznók ellen dolgoznak elfogó vadászként. Az apja is még Argentínában született, még ő is vadászott. Az én "csöppségemben" is megvan rendesen a vadászösztön:)

Az anyai ága pedig amennyire tudom sok generáció óta Európában tartott és született házi kedvenc.


A tenyésztő azt mondja, hogy valóban átlag feletti méretekkel bír az enyém. De nem kell aggódnom miatta ameddig az izomzata nem megy a mozgékonyság rovására. Ez a veszély nem fenyeget, hiszen egy energia bomba.

Meg ne hízzon. Egyébként csak annyi, hogy hivatalosan nem tenyészthető tovább mert túlméretés már. 68 centi felett már kizárják őket a tenyésztésből. Na nem mintha én tenyészteni akarnám. Ő az első kutyám:)


Szerintem a közvetlen vadász ősök miatt lehet ilyen nagy. Gondolom ott a nagyobb, erősebb kutyákat preferálták.

Vagyhát nem tudom. Nem értek hozzá:)


Egyébként a tenyésztővel nehéz kommunikálnom mert nem magyar én meg nem beszélem az angolt tökéletesen. Mikor vettem akkor volt aki tolmácsolt, de sajnos nem mindig akad ilyen ember.

2013. aug. 20. 21:53
 9/23 anonim ***** válasza:
48%

Vaddisznó ellen pont az a jó, ha a kutya gyors és mozgékony. Ott a nagy méret hátrány. A kiskutya repül, a nagykutya törik, ha a vaddisznó felökleli.

Ha ennyire erős vadászösztönnel bír, mindenképp jól szocializáld, mielőtt levadászik néhány állatot és bajba kerültök.

2013. aug. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Az Argentinok sokszor nem az FCI leírása után mennek. Ha valóban dolgoznak a kutyád apai vonalával, lehet, nem foglalkoznak a mérettel. Az a lényeg, jól tegye a dolgát a kutya.Ha egy vonalban előfordul nagyobb méret, lehet, azt az egyedet nem tenyésztik, de a gén az ott csücsül a kutyákban.
2013. aug. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!