Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli gazdák! Mi a véleményetek...

Puli gazdák! Mi a véleményetek erről a fajtáról? Mikor tanácsolt elkezdeni tanítani?

Figyelt kérdés

2013. aug. 20. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Sokan szeretik,de én kifejezetten utálom ezt a fajta kutyát!! Anyámnak is van(pár ismerősnek is) Izgága,mindig csahol,ugrál,éjszakákat át nyihog hogy nem tudsz tőle aludni. A mienk mindig láb alatt van,persze átesel rajta. Én nem kedvelem de ez az én privát véleményem!! Nekem komondorom van,sokkal csendesebb komolyabb kutya igazi család tag.
2013. aug. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekünk 11 hetes pulink van tényleg izgága és egész este ugat de a fajtával nincs igazán semmi bajom.:-)
2013. aug. 20. 20:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan nincs pulim, csak tesómnak, de napi szinten találkozom velük. Szerintem egy iszonyatosan jó fajta, biztos nem halok meg úgy, hogy nem lesz egy pulim. :)

Ha rendesen le van mozgatva, foglalkozva van vele, akkor nem lesz ugatós és túl izgága sem.

Nagyon érdekes, de a kutya nem lett külön tanítva, valahogy mindent megtanult magától. Már egész pici kora óta póráz nélkül megy a gazdája után, 100%-ig behívható.

2013. aug. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Szomszédunkban van egy puli, utálatosan idegtépő, képes a nap 24 órjájában őrjöngeni, főleg ha az őrült gazdái nincsenek otthon! Szóval kemény kézzel kell fogni, mert különben bajok lesznek vele. Nevelni pedig az első pillanattól kell, ahogy hozzád kerül, ez minden kiskutyára vonatkozik.
2013. aug. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Az enyém most 5 hónapos. Egy nagy hülyeség, hogy állandóan ugat és idegesít. Napi kétszer egy-másfél órát sétálunk, plusz játék és tanítás, szóval nem az a láncrakötős modell van életben. Két kisgyerek is van a családban, őket szereti kergetni, de le lehet állítani, igaz, a gyerekek direkt hergelni szokták. Imád terelni, bokát csipkedni, ezt nem szabad ráhagyni. Kitűnően jelez, ha idegen akar bejönni, máskor nem ugat, csak ha játszik. Nagyon tanulékony, mindent szinte azonnal megért, viszont személy szerint az enyém még mindig küszködik a pórázfegyelemmel és a behívás sem tökéletes még. :) Idegenekkel szemben rettentő bizalmatlan.

Hozzám 9 hetes korában került, azóta nevelem. Következetesség szükséges hozzá és nem árt ha birtokában vagy néhány alapvető kutyás ismeretnek.


Nagyon el vagyok ragadtatva tőle küllemileg is, úgyhogy feltöltök egy kiskori képet: :D


[link]

2013. aug. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó már miért lenne hülyeség, hogy ugat? Több ember leírta, hogy ez a tapasztalata. Minden kutya problémás lesz, HA rosszul bánnak vele. A puli például valószínűleg ugatni fog, más fajták veszélyessé válhatnak. Csak figyelmeztettük a kérdezőt a veszélyekre. Ennyi.
2013. aug. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:-)
2013. aug. 21. 08:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Azonnal tanácsos elkezdeni tanítani, mint minden más kutyafajtát. :) Persze nekik is kell a határozott gazdi, de melyik kutyához nem? Arra figyelj ha szeretnél ilyet, hogy a fajta szerinti igényeit elégítsd ki rendszeresen, akkor kevésbé fog rosszalkodni. :)

Ja, és az hülyeség, hogy megvakul ha mondjuk felkötöd a szeménél a szőrét. Igenis kell az, hogy ha más kutyákkal találkozik, akkor lássák egymás szemét. Mert pl. ha balhéznának, akkor mélyen egymás szemébe néznek. Bár erre inkább ne kerüljön sor, de a lényeg, hogy ilyenkor jobb, ha fel van kötve a haja. :D

2013. aug. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm a lepontozást. Igen, hülyeség, hogy egyes felelőtlen "állatbarátok" bámulatra méltó igénytelensége ilyen negatív fénybe vonja ezt a csodálatos fajtát.
2013. aug. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy meg, nem vontam kétségbe, hogy megfelelő bánásmód nélkül ugatóssá válik, csak azt mondtam hogy alapból nem az. Mint ahogy a pitbull sem alapból agresszív.
2013. aug. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!