Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnak is megőrült a kutyája...

Másnak is megőrült a kutyája a második oltás után?

Figyelt kérdés

Eddig is kicsit harapós volt, de tudtuk kezelni a dolgot, ha rászóltunk, kicsit morgott ugyan, de pár másodperc után abbahagyta. Tegnaptól pedig szinte meg sem harapott.

Reggel adattuk be a második oltását és ugyan mondta az orvos, hogy levert lesz tőle pár napig, de erre egyáltalán nem számítottam: vagy az van, hogy fekszik és néha nyüszít párat mint aki maga alatt van vagy unatkozik, viszont mikor játszani akarok vele akkor barátságos, bújós, de fél perc után szinte szó szerint rám támad, ugat, morog és úgy harap mint még soha.

Mással is volt ilyen?


2013. aug. 21. 16:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
Normális, hogy egy kicsit ingerült. Most egy darabig ne játssz vele, hagyd pihenni.
2013. aug. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2013. aug. 21. 16:50
 3/19 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem meg egyáltalán nem normális hogy megharap, ugat rád, megmorog. Még akkor sem ha esetleg kellemetlen neki az oltás után. Ami véleményem szerint hülyeség. Volt már dolgom néhány kutyával, de egyik sem viselkedett így egy oltástó. Attól inkább hogy el van kényeztetve, és nincs nevelve.
2013. aug. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nevelve van, különben egy több mint 2 hete nálunk levő kutya aki az elején harapott, de leszoktattam róla, nem szokna vissza rá... nem is tudom, úgy 4 órával az oltás után...
2013. aug. 21. 17:21
 5/19 anonim ***** válasza:
60%
Két hét alatt nem szoktatsz le egy ilyen problémás kutyát egy ilyen-nem kicsit súlyos- problémáról. Ne kísérletezgess házi módszerekkel, vidd terápiára. Az oltás nem művel ilyeneket. Mennyi idős?
2013. aug. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem problémás kutya, csak kölyök akinek jön a foga.... És nem fogok olyannak hinni aki soha nem látta a kutyámat és azt se tudja, hogy milyen fajta, egy olyan dologról amiben én vettem részt, én oktattam és én láttam, hogyan változott közben.

Kezdek kételkedni benne, hogy valaha is volt dolgot bármilyen kutyával is...

Szépen kérlek ne írj többet ha csak kötekedni tudsz...

2013. aug. 21. 18:39
 7/19 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, az 5-ös választ nem én adtam. Bár gyanítom nekem cimezted az utolsó kommented. Nézd meg legalább a százalékokat.

Te tudod, te kutyád. Mondjuk addig nem irtad hogy kölyök, ami főleg gáz. De akkor ezek szerint ez így rendben van, minden fantasztikus.

2013. aug. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 tomi07 válasza:
Mijen oltást kapott csippet?
2013. aug. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én voltam az ötös válaszoló. 1) te kérdeztél 2) nem fogalmaztál pontosan 3) nem adtál meg minden infot.

Azt mondtad harap. Harapás: folyik a vér, hiányzik a bőr, láthatóan sérült rész. Az odakapás nem harapás, van olyan kutya, ami csak figyelmeztetésnek szánja, harapni egy kutya csak akkor harap, ha már semmi megoldást nem lát. ha azt írod, hogy harap és "szó szerint rám támad", akkor mire következtessen más?

Nem mondtad, hogy kölyök, ezek alapján az infok alapján egy utcáról befogadott kutya is lehetne, aki most kap először oltásokat. Ez sem mellékes információ.

Másrészt két hetet nem neveznék még egy olyan időszaknak, ami tényleges történéseket hozhat: egy kiskölyöknek is kell 1-2 hét, míg otthon érzi magát, ha egy kutya problémás, akkor meg főleg nem segít rajta semmilyen gyorskúra. De mivel a tiéd kölyök, valószínűleg ez még része a "kölyökcsomagnak", ami nem veszélyes, de amit kordában kell tartani. pl. kapcsolatépítéssel, szoktatással.

Nem meséltél arról, hogy pontosan mennyi idős, milyen körülmények közt került hozzád stb.

Így azt se lehet tudni, hogy egy érzékeny kutya, vagy egy dominánsabb hajlamú kiskölyök, vagy egy egyszerűen (még) neveletlen kölyök.


Nagyjából ennyi, ha válaszolsz ezekre, akkor pontosabban tudok én is válaszokat adni. Előítéletek nélkül, mivel az én válaszomban ilyen nem volt, csak a te reakciódban. Megértem, hogy szereted a kutyád, és a legjobbakat akarod neki, illetve elhiszem, hogy voltak eredményeid már nála. Én egy feltett kérdésre reagáltam abban a formájában, amiben volt, és amiről képet alkottam.

2013. aug. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
21%
Nincs semmi baj a kutyáddal, csak ez egy olyan oldal, ahol mindenki szereti osztani az észt, meg leszólni a másikat, legfőképpen állatnevelési témákban. Fogadok, hogy akik itt háborognak, életükben nem láttak még közelről kutyát.
2013. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!