Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnak is megőrült a kutyája...

Másnak is megőrült a kutyája a második oltás után?

Figyelt kérdés

Eddig is kicsit harapós volt, de tudtuk kezelni a dolgot, ha rászóltunk, kicsit morgott ugyan, de pár másodperc után abbahagyta. Tegnaptól pedig szinte meg sem harapott.

Reggel adattuk be a második oltását és ugyan mondta az orvos, hogy levert lesz tőle pár napig, de erre egyáltalán nem számítottam: vagy az van, hogy fekszik és néha nyüszít párat mint aki maga alatt van vagy unatkozik, viszont mikor játszani akarok vele akkor barátságos, bújós, de fél perc után szinte szó szerint rám támad, ugat, morog és úgy harap mint még soha.

Mással is volt ilyen?


2013. aug. 21. 16:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom....aki olyan választ ad, hogy a gazdi hagyja rá a vicsorgó kölyökkutyájára, hogy esetleg odakap, vagy nekitámad, nem biztos, hogy túl sok jót tesz a gazdának:) Ellenben nagyon szépen el lehet így kapatni a kutyát.

Pont azért írtam a kérdezőnek, mert szinte minden fajta morgás előfordult az én kutyám kisebb korában, és mindegyiken túlléptünk. Onnan indultunk, hogy kajára, simogatásra, helymozdításra,játékra, csontra morgott. Mostmár nálunk az a normális, hogy gond nélkül kiszedhetem a csontot a szájából, sőt, ő maga adja oda, ha kérem tőle.

2013. aug. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
De semmi baj, hagyd csak békén,ahogy az első válaszoló tanácsolta, hagyd rá, aztán majd a kutya nagykorában is szépen utasítgathat, meg nem mehetsz majd a tálkája közelébe, mert megharap...
2013. aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81% -al egyetértek. Aki meg kételkedik benne hogy láttam kutyát közelről jöjjön el és nézze meg mind a 3-at. Érdekes nem akarnak megharapni, nem morognak és nem támadnak rám :-)
2013. aug. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és így kifejtve én kérek elnézést a hangnemért.


Egy jelenleg 10 hetes (nagy kérdőjelek, mert valószínű 2 alom össze lett keverve) kan border collieról van szó, akit sajnos szaporítótól hoztunk el (hosszú történet). Az elején nem volt gond, csak mikor elkezdtek jönni a nagyobb fogak, de rászoktattam arra, hogy helyettünk rágcsálja azt ami arra való. Azóta csak 2-3x fordul elő egy nap, hogy kicsit ráharap a lábunkra, de ha rászólok azonnal abbahagyja. Ezért volt fura a hirtelen hangulatváltás.


Egyébként vicces, de bevált az első válaszoló tanácsa. Hagyni kellett a kutyust jól kialudni magát és mostmár sokkal nyugodtabb. Lehet jobb ha most 1-2 napig tényleg csak akkor nyúlok hozzá ha kéri.

2013. aug. 21. 22:49
 15/19 anonim ***** válasza:

Van, amikor tényeg nem kell tovább piszkálni, de ez hosszú távon nem megoldás. Valahogy az jutott eszembe, amikor kiskorában szintén oltásról hazajöttünk, és frusztráltam próbáltam beleerőltetni a szájába a féregtelenítő tablettát(persze az elején meghökkent, a végén már morgott)...4 napja volt akkor nálunk, és megkaptam a tapasztalatlan állatorvosi asszisztenstől, hogy baj lesz a kutyával, mert az morgott, amikor kinyitotta a száját. Szóval megértem miért reagáltál így, a kétségbeesés után, én dühös lettem, hogy miért bélyegzik az én kutyámat problémásnak. Közben csak egy érzékeny kutya, ezért úgy is kell kezelni.

Na de visszatérve az eredeti témához. A kiskutya kapdos, ez normális, mert náluk még nyitott szájas játék van. Épp ezért kell először rászoktatni, hogy gyengédebben játsszon, maga a nyitott szájas játék meg idővel elmarad. Ha erősebben "harap", akkor felsikkantasz és otthagyod, ezzel vége vetve a mókának.

A morgásnál nekem még mindig nem tiszta, hogy milyen helyzetekben morog. Mire reagál? Játék közben morog? Véd valamit? Akkor morog, ha túl sokat simogatjátok, vagy el akarjátok mozdítani a helyéről? Akkor morog, ha esetleg megijesztitek (egy ilyen kiskutyának már az is ijesztő lehet, ha egy magas ember határozott léptekkel közeledik hozzá)? Ha pl. játék közben morog, harapdál, ugat, simán lehet, hogy csak bepörög, erre is az lehet a megoldás, hogy egyszerűen otthagyjátok, ezzel jelezve, hogy túllőtt a célon, így nem játszotok vele. Össze fogja idővel kötni.

2013. aug. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Egyébként a lábkapdosás a bordernél a fajátából is adódhat. Nekem is juhászkutyám van, ő játszott még úgy, hogy a lábunkat illetve a gatyaszárunkat kapta el, ráncigálta és közben morgott. Nekik ez "poén", birkaterelési játék, az embereknek nem annyira. Ilyenkor meg kell állni, kővé dermedni, és megvárni, míg elunja, így leszokik róla. Ha nem válik be, és még így is élvezetet talál benne, akkor jöhet a vízspriccelés vagy egy határozottabb nem, esetleg egy hirtelen más hang (pl taps) és átirányítani a figyelmét másra.
2013. aug. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

A morgás mindig akkor van, ha leszidom, hogy megharapott. Sajnos(?) van annyira értelmes, hogy már nagyon is tisztában van vele, hogy rosszat csinál és le van szidva. Ilyenkor kicsit veszekszik (morog) míg végül vagy sikerül lenyugtatom vagy otthagyom.

Igazából lehet, hogy nem tesz jót neveltetés szempontjából, ezt nem tudom, de valahogy nem érzem úgy, hogy jót tenne a kutyának ha ilyen felfokozott idegállapotban hagynám ott, ezért egy kicsit mindig lenyugtatom és ha már kicsit nyugodtan folytatja a fesztivált csak akkor hagyom ott.


De most, hogy hagyom aludni, úgy tűnik nincs gond. Néha idejön egy simiért, megkapja, aztán békén hagyom.


Köszönöm a segítséget!

2013. aug. 21. 23:32
 18/19 anonim ***** válasza:
A lenyugtatással az a gond hogy a felfokozott idegállapotot dicséred. Bocs de erre hirtelen nem jut más megfogalmazás az eszembe. Ő feszűlt, te simogatod, ezzel azt mutatod neki hogy jó az az állapot amiben pillanatnyilag van. Ìgy viszont rögzítheted benne a nemkivánatos viselkedési formát. Ha akkor hagyod ott amikor feszűlt, azzal azt mutatod hogy ez egy nemkivánatos viselkedés, és ez számodra nem kivánatos. Tudom hogy nem könnyű helyzet, de kitartás. Ha van rá lehetőség amint megkapta vidd kutyaoviba ahol segítenek nektek megfelelő irányba terelni ezeket a dolgokat.
2013. aug. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet, hogy kikaptál egy karakánabb kölyköt, aki "visszabeszél". (Ugyanakkor egy félénk kutya is produkálhatja ezt, ha a kelleténél erősebben szidod le.)

Ha egyébként erősen fogod és nem kényezteted el, valószínűleg ez úgyis el fog tűnni(következetes neveléssel), ha majd szépen besorol mögéd. De nyugodtan tiltsd a visszabeszélést, akár a Nem helyett tapssal vagy más erősebb, számára kellemetlen hanggal.

2013. aug. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!