Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnék csinálni?! Nagyon...

Mit tudnék csinálni?! Nagyon kétségbe vagyok esve, egyedül vagyok itthon és a nagytestű (kb. mint egy németjuhász) kutyánk rámászott a palotapincsinkre.

Figyelt kérdés
Arra rohantam ki, hogy vonyít a palotapincsi és megd#gta a nagyobb kutyánk és úgy kellett őket szétrángatnom. A palotapincsi épp tüzel. A szüleimnek nem tudok szólni, apukám dolgozik, anyukám nem veszi fel a telefonját, de nagyon félek, hogy valami baja lesz. Kérlek segítsetek nekem!
2013. aug. 21. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás, mert a pincsi nem tudja kihordani egy nála nagyobb kutya kölykeit. Jelentkezzetek be az állatorvosnál, sürgősen!
2013. aug. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

A tüzelő szukát miért nem zártátok el a kantól??? Bár mondjuk már késő bánat.

A palotapincsi szukának biztos nagyon fájt a dolog...és egy esetleges vemhesüléskor a pincsinek veszélyes is lehet az ellés!

Jól értem, hogy össze voltak már ragadva, Te pedig szétrángattad őket? Ez nagyon nem volt jó ötlet, sérülhetett mindkét kutya.

Amint apukád hazaér, mondd el neki, hogy mi történt. És ha lehet, még ma este, de legkésőbb holnap vigyétek el mindkét kutyát a dokihoz.

A szukának lehet adni vetélő injekciót...bár az ivartalanítás lenne a legjobb megoldás!

2013. aug. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok, fogalmam sem volt, hogy mit kellene ilyenkor csinálni. A palotapincsi nagyon meg volt rémülve, a másik pedig rángatta maga után. Ketrecben van a nagyobb kutya, bemászott hozzá a palotapincsi. Megpróbálom még hívogatni anyukámat, és holnap elviszem állatorvoshoz a kutyákat. Azóta remeg a szuka, liheg, most itt alszik az ölemben, nagyon zaklatottnak tűnik próbálom megnyugtatni.
2013. aug. 21. 16:51
 4/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Értem. Apudnak majd szólj, hogy a nagy kutya kenneljét erősítse meg úgy, hogy a pincsi ne tudjon bemászni!

De legjobb lenne tüzelés alatt végig a házban tartani a szukát és csak felügyelettel kiengedni a kertbe.

Állatorvoshoz Apukád is menjen Veled.

Majd csak nem lesz komoly baj

2013. aug. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A nyugtatgatást lehetőleg ne úgy csináld, hogy babusgatod meg simogatod a kutyát, azzal csak beleerősíted, hogy úristen micsoda trauma történt, és nem fog tudni megnyugodni. Inkább hagyd békén egy nyugodt helyen, azzal többet segítesz neki.
2013. aug. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Vigyétek el ivartalaníttatni MINDKÉT kutyát!!

A pincsi belehalhat a szülésbe, ha most megfogant, szóval őt SOS ivartalaníttatni kell még a napokban!

2013. aug. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Oké, anya elvitte a palotapincsit most állatorvoshoz, apa holnap a másikat. Anya nem tud vele normálisan elmenni, csak apára hallgat az a kutya.
2013. aug. 21. 17:28
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal ivartalaníttassátok a kicsit, mert valószínűleg vemhesült, és bele fog halni, ha ekkora kölyköket kell kihordania.
2013. aug. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
A doki mit mondott, mit csinált?
2013. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
azt mondta, hogy vigyük vissza egy hónap múlva, és csinálnak neki ultrahangot
2013. aug. 21. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!