Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vanolyan kutya amire biztos h...

Vanolyan kutya amire biztos h nem lehetek allergiás? 16 éves lány vagyok/ ekcémám van és sajnos allergiás vagyok a kutyaszőrre. Van olyan kutya amire nem lehetek allergiás?

Figyelt kérdés
2009. okt. 29. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az uszkár és a yorkie szőre majdnem olyan mint a mi hajunk.
2009. okt. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én csak egy kutyáról tudok, amelyik szőrtelen, az pedig a kínai kopaszkutya. (de ez sem teljesen) Nem egy "szépség", de társnak kiváló, ha valóban kutyust szeretnél :)

Sajnos más megoldást nem tudok, mivel allergiás vagy a kutyaszőrre, így valószínű minden "szőrös" kutya allergiát fog nálad kiváltani.

2009. okt. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Léteznek meztelen kutyák is, akik majdnem teljesen szőrtelenek.
2009. okt. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
[link] Itt azt írják, hogy semmi féle képpen ne vegyél állatot. Biztos, hogy az ekcémád a kutya szőr miatt van? Kivizsgálták? Mert általában az ekcéma vagy vegyszertől, vagy lelki eredetű dologtól, esetleg stressztől jön ki.
2009. okt. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
az én ekcémám allergia miatt jön ki(por,virágok, állatok...) legalábbis ezt mondták..:(
2009. okt. 29. 17:26
 6/14 anonim ***** válasza:

Először is! Csináltassatok egy rendes szúrópróbás allergia tesztet, külön-külön mindenre.

Másodszor! Nem a kutya szőrére vagy allergiás, hanem a kutya szőrében, bőrén élő atkákra, amik akkor is ott vannak, ha a kuty agyon van fürdetve. Szóval, ha allergiás vagy a "kutya szőrre" akkor nem a szőr a probléma hanem a kutya és annak bőrflórája, hogy úgy mondjam.

Harmadszor! Én is ekcémás vagyok, és majdnem mindenre bepirult az allergia tesztem, kutyára nem, de macskára igen. Két cica (egy 9 és egy 3 éves) boldog tulajdonosa vagyok, és csak akkor tüsszögök, vagy lesznek kiütéseim, ha megkarmolnak, vagy megnyalnak. Mellettük kutyám is van, lakásban. Az immunrendszered 1-2 év alatt hozzászokhat a kutyához. Azt ajánlom sétáltass kutyát, menj menhelyre, tölts sok időt kutya közelben, és ha nem olyan vészes az allergia reakció, akkor bátran tarthatsz kutyát (ha minden megvan hozzá), mert az allergiás reakciók, szinte nyomtalanul eltűnnek. Én is így voltam a macskákkal.

2009. okt. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az allergia és az ekcéma kézen fogva járnak, és azt jelzik, hoy elfojtod az érzelmeidet, ill. nem vagy tisztában velük. ÉS az immunrendszered nem megfelelően dolgozik, reagál egyes dolgokra. Nem csoda, hogy népbetegség.


Az előző voltam, csak az utolsó Válaszolót egészítettem ki.

2009. okt. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Uszkár szőre nem alergizál.
2009. okt. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az uszkár szőre nem allergizál. Azért használják az óriás uszkárt illetve annak keverékeit (labradoodle - uszkár x labrador) segítőkutyának olyan embereknél akik egyébként allergiásak a kutyaszőrre.

Egy szóval uszkárt vehetsz.

2010. máj. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

Amerikában tenyésztettek ki egy kutyát, aminek laboratóriumban teszteltek az egyedei és bizonyítottan nem váltanak ki allergiát.

Labrapoodle a neve. De ha olyan súlyos h már ekcémát is okoz, én semmiképpen nem mernék kutyát venni magam mellé. Törődj bele, az egészség fontosabb.

2010. máj. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!