Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen törvény van a problémámra?

Milyen törvény van a problémámra?

Figyelt kérdés
A szomszédunkban van két hatalmas kuvasz, mivel nagyon sok panasz volt a kutyákra a szomszéd elkezdett kerítést építeni. A telkének egyik oldalán magas betonalapra alumínium hullámlemezt rakott, hogy a kutyák ne lássanak át a szomszédba, a mi oldalunkon csak egyszerű drótkerítést akar, pedig, mihelyst kilépünk a házból a kutyák tőlünk kb. 15-20 m-re vannak, látnak bennünket és egyből elkezdenek eszeveszetten ugatni. A másik problémám, hogy az utca felől még nincs kerítésük csak az alapja, már kb. 10 éve. Minden reggel és este felengedi a kutyáit és ott ugattassa őket, akik ha meglátnak valakit rohannak mint az őrült a "kerítés" felé, de állítólag megvannak tanítva, hogy a kerítés alapot nem lépik át. És ha egyszer igen? Csodálom, hogy ez ellen még senki nem élt panasszal hivatalos helyen. Borzalmas elviselni, pláne hétvégén amikor az ember egy kicsit pihenni akar, hallgatni ezeknek a kutyáknak a hangját. Kutyabarát vagyok, de ez már több a soknál. Milyen törvény van ezekre a problémákra? Köteles vagyok én elviselni mindezt?

2013. aug. 21. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagy köteles. Menj el a szomszédodhoz, és kérd meg, hogy orvosolja a problémát minél előbb. (Fenyegetőzés nélkül.) Ha lepattint, bunkó, vagy direkt nem tesz semmit, akkor ki lehet hívni a rendőrséget csendháborítás miatt, plusz hogy a kerítés hiánya miatt a kutyák kijárkálhatnak őrizetlenül ( tök mind1, hogy nem járkálnak).
2013. aug. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tegnap megtörtént a beszélgetés, de semmi változás nem történt, ezért azt gondoltam megyek a jegyzőhöz, vagy nem tudom ilyenkor kihez lehet menni, jöjjenek ki és nézzék meg, ezt az áldatlan állapotot és kötelezzék egy tisztességes kerítés készítésére.
2013. aug. 22. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!