Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyasuliban ezt a szocializ...

A kutyasuliban ezt a szocializálási problémát megtudják oldani?

Figyelt kérdés

A kutyám(kistestű) pórázon semmilyen kutyával nem jön ki(ugat,morog odakap és miegyéb) kivéve ha több kutya körbe veszi, elég ha 3 kutya szaglássza már nem morog nem csinál semmit,mintha megijedne.Elengedve meg a kistestű kutyákkal hát nem mondom,hogy kijön inkább semleges neki.A nagytestűeket meg elengedve sem szívleli.


Én attól tartok vagyis tudom,hogy ha elvinném kutyasuliba szoc.tréningre és elengedném a kutyámat több nyugodt kutya közt szinte 100% hogy nem csinálna semmit se velük, illetve pórázon sem, mivel ha sok a kutya inkább megijed és nem támad.

Meg parkokban amikor sétálunk és 3-4 kutya is körénk gyűlik semmi reakció.


Ha ezt így az oktatóknak megmondom akkor lehet kezdeni vmit?

Mert szerintem ott jól viselkedne,de ha haza térnénk az utcán folytatná.Én nagyon együttműködő vagyok főleg ha a kutyámról van szó.Mindent úgy csinálnék ahogy mondják.Nem hátráltatnám a munkát ha esetleg nem is tetszene az a módszer.Amúgy azt is tudom,hogy nem egyik napról a másikra fog megjavulni,hanem hónapokba is telhet.De nem gond.Csak nyugodt szívvel tudjam sétáltatni anélkül,hogy ne támadjon ki kutyákra,meg ha elengedem akkor is meglegyek róla győződve,hogy nem fog oda kapni.


Sokan mondták,hogy ha elengedve jobban viselkedik engedjem el,de nem szeretném,mert akkor nagyon lassan sétál minden fűszállnál megáll.Ha tovább küldöm akkor megy,de ott is leragad egy egy szagnál.Én ha már sétálni viszem akkor sétálni is szeretnék,nem pedig nyugdíjas tempóba haladni.A parkban meg azt csinál amit akar addig szaglászhat amíg akar,szóval ezt nem vonom meg tőle.De a 10 perces útat míg a parkba érünk nem akarom fél óra alatt megtenni.


Amúgy hallgat rám,macskáról madárról is vissza hívom vagy ha a távolban kutya van akkor is.Szóval engedelmes csak a kutyákkal nem úgy jön ki ahogy szeretném :D


2013. aug. 21. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, ennél súlyosabb problémákat is oldottak már meg :)

Egyéni igényekre specializáltan folyik a terápia!

Van már elképzelésed, h melyik suliba vinnéd?

Ill. amikor pórázon ugatja, morog a másik kutyára, olyankor laza v feszes a póráz?

2013. aug. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen tudom,hogy melyik suliba mennénk az Alfa kutyaiskolába (Cinkotára)


Laza a póráz,de ahogy a másik kutya 1 m-en belül megközelít minket,hirtelen kirobban (nem is tudom,hogy jellemezni) na akkor feszes a póráz,de egyből magam mellé húzom.Amúgy amikor láttom a messzibe,hogy kutya jön rövidebbre fogom,de laza a póráz,szóval nem feszes póráz húz oda a kutyához,azt nem teheti meg!

2013. aug. 21. 19:56
 3/4 A kérdező kommentje:
*pórázon
2013. aug. 21. 19:57
 4/4 A kérdező kommentje:
tudom,hogy ettől súlyosabb esetek is vannak :D csak hát nekem ez is elég súlyos,mert így a legtöbb kutyás kerül minket :( ami hát érthető..meg nem szeretném tovább rontani a kistestű kutyások hírnevét,hol ott az én kutyám nincs elkényeztetve kutyaként van kezelve!
2013. aug. 21. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!