Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hízókúra kutyának?

Hízókúra kutyának?

Figyelt kérdés

Van valami konkrét "recept" arra, hogy egy kisebb testű kutyát hogyan lehetne kicsit hizlalni? Elég gyorsa az anyagcseréje a kutyának és hiába eszik meg mindent, nem hízik, pedig még 1-1,5 kiló ráférne.

Eszik tápot is, házi kaját is, tényleg mindent megeszik, egyáltalán nem válogatós. De valahogy mégsem marad meg rajta. Nyilván nem zabál állandóan szalonnát, de azért nem is száraz kenyéren él. :D


Arra is gondoltam, hogy lehet valami orvosi baja van. De anno, mikor elhoztuk a menhelyről, akkor nyilván sovány volt. Hízott egy kilót de ott meg is állt. Kérdeztem többször az orvost, nem mondott rá semmit, hát... nem győzött meg.



2013. aug. 22. 15:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Miért is akarod megbetegíteni? Embernek sincs szüksége túlsúlyra, állatnak sem. És nem disznó az, hogy mindennel etesd, még ha szereti is. Lehet, olyant adsz egy ragadozónak, amit szívesen elfogyaszt, de nem hasznosít a szervezete.
2013. aug. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Mi nem volt azon érthető, hogy vékony?! Kell neki híznia, mert vékony. De hiába etetem rendesen, normális étellel, nem hízik.

Túlsúlyos kutyáknak is van külön étrend, ezért kérdeztem!

2013. aug. 22. 15:48
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Vegyél neki húst!csirke kacsafarhát marhaszívvel, tüdővel stb ettől izmot fog növeszteni nem hájat de így súlyra nagyobb lesz.
2013. aug. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
valószínű amiket kap nem hasznosítja a szervezete, ezért kéne a bő fehérjefogyasztás amit csak hússal lehet pótolni.
2013. aug. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Erre már én is gondoltam de jelenleg nem állunk úgy anyagilag, hogy ezt rendszeresíteni tudjam. Azért eddig is kapott ilyeneket néha. Pár hónapja meg hűtőnk sem volt, szóval főleg ezért nem vettem ilyen dolgokat neki.

Viszont ha ez sem használ? :S Akkor csak valami szervi baja lehet, nem? :(

2013. aug. 22. 15:55
 6/17 A kérdező kommentje:

Húst eddig is evett, nem csak annyit, ami a tápban elvileg van. Pl ha mi eszünk csirkét, akkor abból ő is kap, mármint a húsból. Vagy van, hogy kimarad egy riprop és azt kapja a vacsihoz-bár az is gyári hús, de mégis csak van benne husi.

Szokott virslit is kapni sokszor, no de arról megint csak ne beszéljünk, hogy mik vannak benne. :D

2013. aug. 22. 15:57
 7/17 anonim ***** válasza:
36%

Mi nem volt érthető azon, amit elsőben írtam? Tanácsot kértél nem?

Nem kell egy állatnak sem híznia, azaz zsírt felszednie. Ha a kutya nem beteg, mozog rendesen, eszik elég húst, akkor jó tartású, kötött izmú, csillogó szemű, nedves orrú lesz.

Az a kaja, ami neked jó, az neki nem. Minden hülyeséggel tudják etetni az emberek az ebet, s vérig sértődnek itt, ha valaki mást ír.

2013. aug. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

De akkor is sovány, értsd már meg! Nem kövérré akarom varázsolni, ezt fogd már fel légyszi! A többiek megértették, nekik nem is úgy válaszoltam, olvad el!

Az orvos szerint kicsi korában alig etették és valami kötőszöveti baja van. Plusz a menhelye valami sz@r tápot kaptak pár naponta úgy egy marékkal, és tessék verekedni.

De attól még ez nem változtat a tényen, hogy SOVÁNY. Simán megfogom oldalt is a bőrét és kihúzom, mint egy kölyök shar-peinek. Ne mondd már nekem, hogy ez annyira normális légyszi, ismerem ezt a fajtát, volt másik ilyen fajta kutyám is, ő nem volt ennyire vékony....

2013. aug. 22. 16:02
 9/17 A kérdező kommentje:

Amúgy köszöni szépen, ezt leszámítva tökéletesen van. Nedves az orra, állandóan vidám, sokat játszik, sokat is mozog. Most épp itt alszik mellettem és horkol. :D


20-án este negyed 8-tól hajnali fél 2-ig oda voltunk. Igaz, ez idő alatt azért nem mozgott folyamatosan, de gyalogoltunk elég rendesen és a kutya jobban bírta, mint mi! Amikor hazajöttünk, meg úgy bepörgött, hogy 23 percig (igen, lemértem) rohangált a szájában a játék csontjával, dobálta azt és morgott rá. :D


Szóval jól van és baromi cuki. :)

2013. aug. 22. 16:05
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömhöz szoktak beadni kutyákat (talált és menhelyis kutyákat) "felhízlalásra"

Ő ipari tepertőt szokott nekik venni.

2013. aug. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!