Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor kellenek a kutyának...

Most akkor kellenek a kutyának vagy sem?

Figyelt kérdés
Szín hús, csont, némi belsőség, oké. De rizst, gyümölcsöt, zöldséget meg ilyeneket muszáj adni neki? Ha igen, mennyit?
2013. aug. 19. 15:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Kellenek neki,de sokkal kevesebb kell belőle,mint hús.

Nehéz összeállítani a kutya pontos szükségletét...ehhez mindenekelőtt a kutya méreteit kellene tudni,aktivitását stb.


Ha ez nem megy,akkor inkább táppal etess és azt egészítsd ki hússal.

2013. aug. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én BARF szerint etetek. A testsúlya 2% kapja naponta ez nálla 60 dkg ebből 30% hús (18 dkg) 40% csontos hús (24dkg) 30% zöldség-gyümölcs (18dkg ezt turmixolom a könyebb emészthetőség miatt) .Semmi féle gabonát, sem rizst nem adok. Heti egyszer a hús helyett kap belsőséget. Szintén heti 1x kefír, túró, 2x nyers tojás.

Van a PREY etetés ott nem adnak zöldséget, viszont mindennap kell a belsőség. Prey szerint: az alap a kutya testtömegének a 2%-a de ez nagyobb aktivitású kutyáknál lehet akár 4% is, be kell lőni Pl 30kg-os kutyának 60-120deka/nap ennek 80%-a hús, 10%-a csont, 5%-a máj és 5% egyéb belsőség (pl lép) 

2013. aug. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De én ezt nem értem. A PREY-ben egész csirkéket meg nyulakat adnak a kutyának. Hol van ott a rizs, meg a zöldség ilyenek?
2013. aug. 19. 15:25
 4/10 anonim ***** válasza:

a gyomorban :) ott minden nap kell valamilyen belsőséget adni.

Alapból minden kutya más, nekem van kutyám aki ha nem adok neki zöldséget akkor gyorsan lefogy és nem is néz ki olyan jól, de olyan kutyám is van aki nemhogy nem igényli de a zöldséges kiegészítéstől megy is a hasa.

2013. aug. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, én meg azt nem értem hogy a PREY mellett te hol látod hogy zöldséget, pláne rizst irtam?

A BARF ad zöldséget is.

Rizst egyik sem.

2013. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azt hiszem az enyémnek nem túlságosan jönnek be ezek a kiegészítések. :(


Van itt olyan aki nem ad külön a kutyának ilyeneket?



Utolsó!


Az a kutyád amelyiknek nem jönnek be ezek, mit eszik pontosan?

2013. aug. 19. 15:51
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem azért írtam mert Te írtad volna. Hanem mindenhol azt látom hogy a PREY-ben nincsenek ilyen kiegészítések. És így nem értem akkor hogy miért fontos? Vagy milyen esetben fontos?
2013. aug. 19. 15:54
 8/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat csak egy kicsit zavaros nekem ez az egész. :(
2013. aug. 19. 15:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Neked kell eldönteni, hogyan akarsz etetni. Van, aki a tápra esküszik, mások meg másra. Ha valakinek az ő etetési módszerével jól fejlődik a kutyája és nincs gondja, akkor azt fogja ajánlani. Nagyon sokan akár vegyíthetik is a különböző etetési formákat. És szerintük a kutyájuknak az a jó.
2013. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Eddig, vagy éppen most mivel etetsz?

Nem olyan zavaros mint amilyennek tűnik. Én BARF szerint etetek. Tartottam tőlle hogy a kutyáim nem fogják dijazni a zöldféléket de tévedtem. Nagyon szeretik. Gabonára azért nincs szükségük mert azzal a természetben se igazán találkoznk. Ha a farkas elejt egy őzet annak a gyomrában füvet talál, esetleg valami gyümölcsött de főtt rizst tuti nem:-)

A rizst a tápgyártók egyfajta tölteléknek használják, ennél csak az a rosszabb ha kukoricát raknak bele mert azt a kutya nem tudja megemészteni.

2013. aug. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!