Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a Célja bizonyos fajta...

Mi a Célja bizonyos fajta kutyák farok vágásának?

Figyelt kérdés

2013. aug. 23. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Ma már csak szinte a standard miatt vágják le a kutyák farkát, de én azt hallottam, hogy régebben a juhász/pásztorkutyáknak azért vágták le, hogy ne akadályozza őket a terelésben és, hogy a többi állat ne tudjon rálépni.
2013. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok vágott farkú fajtának sérülékeny a farka, például a vizsláknak, boxereknek. Ha egyszer kisebesedik, nagyon nehezen gyúgyul, rengeteg macera van vele, a kutyának se jó, egyszerűbb kölyökkorban levágni. A fülvágással egyébként ugyanez van sok fajtánál, a pitemnek is olyan kis érzékeny füle van, hogy azon csodálkozom, hogy még nem lett semmi baja, pedig nem egy finom lélek, tör-zúz. Tuti, hogy lesz még nagyon csúnya fülsérülése, lélekben készülök is rá :D
2013. aug. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
A barátnőm amikor kutyát kapott, egy pudlit, akkor a kutyusnak azért vágta le a farkát a tenyésztő, mert a barátnőmnek ez tetszett. Soha nem értettem a döntését...
2013. aug. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sok ilyen ember van és ezért hiszik manapság azt, hogy ebben élik ki bizonyos emberek a beteges dolgaikat meg, hogy ez állat kínzás! Holott egészség ügyi szempontok miatt AZ ÁLLAT ORVOS javasolja (hozzáteszem borravaló szintű összegért mielőtt az lenne, hogy pénz éhes.)és megy itt a köpködés ebben a témában.
2013. aug. 23. 11:34
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes, én is azt hallottam, hogy a vizsláknak érzékeny a farka, de én ismerek 7 vizslát, mind hosszú farkú és soha semmi bajuk nem volt a farkuk miatt. Hosszú farkú boxert és corso-t is ismerek, nekik sincs belőle probléma. Viszont egy dobit vagy rotit hosszú farokkal már nehezebb elképzelni, nekik valahogy olyan csúnya a hosszú farok... Az eredeti célja valószínűleg az akkori munkájukból adódó sérülések elkerülése volt. Ezt sem értem teljesen, mert a kuvaszoknak sosem vágták a farkát pedig ugyanazt a munkát látta el, mint például egy kaukázusi mégis jól megvolt a farkával együtt...
2013. aug. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

mert a kaukázusinak rövid farka van (utolsó)?:D

Vizslák olyan erősen tudják a fákhoz vernia farkukat, hogy akár el is törhetik.

2013. aug. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor közép ázsiai, tévedtem na, bocs :D
2013. aug. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Eredetileg a vadászkutyák farkát csonkították, így a lesben ülő vadász mellett lévő kutya a farok csóválásával nem riasztotta el a vadat
2013. aug. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A boxereknek például azért csonkítják a farkát,hogy gyorsabban tudjanak futni.Ha nincs levágva,akkor a farkukat 'kormányzásra' használják,ami lelassítja őket.
2013. aug. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
32%
Én annak vágnám le (vagy vágnám ki)aszt amilye van, aki így csonkítja meg az állatot!!!!!!!!
2013. aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!