Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terrier kérdés?

Yorkshire terrier kérdés?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy yorki kölyköt a közeljövőben. Családi házban élünk, van egy goldenem, aki az udvarban van.

Nem tudom mennyire tarthatnám a kutyust az udvarban télen-nyáron?! Van egy fiam, a házban ezért nem szeretnénk, hogy bent legyen(főleg a párom nem engem nem zavarna).

Mennyire kényes kutya, mennyire kell rá sokat költeni? Egy extra minit szeretnék, erről tapasztalat?

Gyerekkel hogy viselkednek? Minden érdekel ami a fajtához kapcsolódik.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2013. aug. 23. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is, nincs olyan, hogy "extra mini Yorki". A standardja minimum 2 kilót ír elő, a szaporítók szeretik eladni a kölyköket "extra miniként", de ez csak marketing, valójában alulfejlett, beteges kutyát jelent...

Másodszor, a Yorki nem tartható az udvaron, mert nem bírja ki télen, lakáskutya .

Harmadszor, egy törzskönyves, jó genetikai állománnyal rendelkező Yorki legalább 80-100ezer Ft erre készüljetek fel, és nagyon meg kell nézni, hogy honnan veszitek, mert iszonyúan szaporítják, az eredmény pedig sok, ideggyenge, beteges kutya.

Negyedszer, elég kényes, kutyakozmetikushoz kell vele járni.

Ötödször, a Yorki terrier, tehát nem a leggyerekbarátabb kutya, erős kéz kell hozzá, és megfelelő nevelés, akkor nincs probléma.

2013. aug. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Enyhén szólva nem jó ötlet udvarra.Ha társat szeretnétek a goldi mellé,miért nem fogadtok örökbe a fajtamentőktől?Akkor kapnátok egy felnőttre-gyerekre letesztelt,egészséges kutyát és még életet is mentenétek.Apró testű fajtán ne gondolkozzatok,ha ki lenne zárva.
2013. aug. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

Lehet hogy megmentene egy másik kutyát de te sem hordod a csöves kinőtt ruháit...


Igazából a Yorki szoba kutyus, nyáron megoldható, hogy kint legyen, de télire valami kabátot, fűtött kutyaházat vagy legalább a garázst fel kéne neki tárni, mert télen szerintem elpusztulna.

2013. aug. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 24. 06:57
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem a goldennek lenne társ, egyszerűen csak eszembe jutott, hogy hátha vele kint maradhatna, de ha nem, hát nem :)
2013. aug. 24. 06:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Esélytelen a dolog, a yorkiknak egyáltalán nincs aljszőrük, a hasuk szinte teljesen csupasz, és közel van a testük a földhöz. Télen megfagyna.

Én a yorkimmal a hidegben max 20-30 percet vagyok lent.

2013. aug. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!