Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta a jobb? Melyik...

Melyik fajta a jobb? Melyik praktikus? Miben külömbözik a kettő? ( viselkedés, és gondoskodás szempontból )?

Figyelt kérdés
Kutyát szeretnék és kettő között gondolkozok , a Német (dám) dog , vagy az óriás snchauzer, falun lakok vagyis kinti kutya télen, nyáron ...

2013. aug. 22. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
a snaciról nem tudok nyilatkozni, de a német dog ( dáN) őt nem lehet kint tartani. nagyon rövid a szőre, télen nem lehet kint.
2013. aug. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 gergo1998 ***** válasza:
29%
mindegyik fajtát szeretem, de én óriás snauzert választanák, több okbol is, a dogok sajnos 6-7 évig élnek, ellentétben a snauzerek 10-12 évig, a dogoknál nagyon fontos a nevelés, főleg mert egy 60-90 kilós kutya ugy el tud rántani, hogy szét vered kezed, lábad, (ezzel nem azt mondom, hogy a snauzerekkel nem kell anyit foglalkozni, de a dogoknál az engedelmesség, és a tisztázott dominanciai rangsor ELENGEDHETETLEN) ha vannak kérdéseid írj szivesen válaszolok, és attol is függ a választás, hogy milyen célra szeretnél kutyát! :D
2013. aug. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Első!Lehet kinn tartani a német dogot is csak jó kutyaház kell neki.Rokonom kutyái is kinn élnek kiskoruk óta és semmi bajuk.
2013. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Dán dog felejtős, nagyon rövid szőre van, nem bírná kint télen.
2013. aug. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább snaci. Nekem törpe van de mind a három méretben imádom őket. Elvileg a 2. legokosabb kutyák. :) Nagyon nagyon nagyon tudnak alkalmazkodni és baromira strapabírók. Csak és kizárólag jókat tudok a snacikról mesélni! Kérdeztem szakértőket is, és mindenki ódákat zeng a fajtáról, aki jobban ismeri. :) <3


A dán dogokat is szeretem nagyon de a rövid szőre miatt tényleg jobban oda kell figyelni rájuk. Ugyanakkor kevesebb ideig is él ez a fajta általában (persze van kivétel). Náluk elő szokott fordulni 1-2 betegség, bár az esély az minden fajtánál meg van.


Átgondolva, összehasonlítva még mindig a schnauzer-t ajánlom. :) Bár én elvakult vagyok! :D

2013. aug. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem így választunk kutyát.

A saját életmódunkba keresünk megfelelő kutyát,az életmódodról nem írtál semmit,azon kívül,hogy a kutya el lenne tőletek zárva télen-nyáron kint az udvaron.


A dáN dog nem alkalmas erre.És neki emberközeliség kell.Nem egy kutyaház az udvaron...Gondold át ezt a kutyás dolgot.

2013. aug. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 doc-cica2 válasza:

Én nem tudok dönteni. De ajánlok neked egy jobb fajtát,a Golden Retriever.Imádja a családot,kint is, bent is tartják,

mert jól alkalmazkodik.Játékos,és tele van energiával. :)

2013. aug. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát goldent már láttam nagyon szép kutya de annak tényleg sok szeretet kell ( nem mint ha a többinek nem ) de olyan kutyát szeretnék amelyik elvan kint és nem kell be költöztetni a lakásba , mert én még suliba járok így csak este meg hérvégén tudok vele foglalkozni .Szerintem meg nem csak az életmódunkhoz választjuk a kutyát ,azért gondolkozok e két fajta mellett mert szeretem a nagy termetű kutyákat ..... de úgy gondolom hogy a Snaci-t fogm választani ...:)
2013. aug. 23. 14:55
 9/11 anonim ***** válasza:

De azért van valaki más, aki tud vele foglalkozni, amikor te nem vagy otthon? Mert az egy dolog, hogy te minden este foglalkoznál vele, elvinnéd sétálni, De reggel is meg kéne etetni, elvinni sétálni kicsit. :)

Amúgy hidd el, a snacikban nem lehet csalódni. Örülök, hogy a tényleg ezt a fajtát választod! :)

2013. aug. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Persze ,nem csak nekem lenne ez a kutya az egész családomnak
2013. aug. 23. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!