Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie kutyussal kapcsolatos...

Westie kutyussal kapcsolatos tudnivalók?

Figyelt kérdés

Jövő héten fogok kapni westie kutyust, már nagyon várom, és szeretnék felkészült lenni. Előző kutyusunkat a szüleim akkor vették, amikor még pelenkás voltam, így "nagyobb" koromba szinte kézhez kaptam, de ez most új lesz. Szóval.


Debrecenből lesz hozatva a kutyus jó genetikai háttérrel, törzskönyvvel, minőségi szülőktől, ha szabad így fogalmaznom. Eleinte biztos sírni fog a testvérei után, merthogy többen vannak. Az ágyam mellett van két puff összetolva, régen olvasóágynak használtam, ma csak a párnáim pihennek ott, oda szeretném szoktatni. Ez közvetlenül az ablak alatt van, de panelprogramozott a házunk vastagak a falak és télen is jó meleg van. A plédjére jó, ha újságpapírokat teszek? Kaki pisi miatt. Meg földre is. Ha esetleg véletlenül szőnyegre kerül kaki vagy pisi akkor mivel töröljük fel? Meg volt egy film, valami amerikai vígjáték, ahol a fickó szemezett a kutyájával és aki hamarabb elfordította a fejét, az vesztett. Így tudatta a kutyával, hogy ő a gazda. Ezt én is csináljam?:D Meg esetleg lehet olyat is, hogy egy rongyra újságpapírt ragasztunk és betekerjük vele a kis popsiját mintha pelus lenne? Mennyi idő után vihetem ki a szabadba? Szoktathatom a kinti vécézéshez? Vehetek neki rágóállatkát? Kezdhetem el tanítani? Egyelőre ennyi:D

19/L


2013. aug. 24. 15:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Meg az etetése. Sok helyen azt írják, hogy kerülni kell a szárnyast, mert megakad a bendőjében meg a csirkét mert allergiás reakciókat válthat ki és a magas szójatartalmú kajákat, konzerveket. Házi kosztot kaphat? Vagy az túl zsíros fűszeres cukros lenne neki? Esetleg maradék csontot? Nem cupákra gondoltam:D Kacsasültet? Azt nagybátyámék kutyuja nagyon szereti ő foxi.
2013. aug. 24. 15:43
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, a tenyésztővel kellene hosszadalmasabb beszélgetést folytatnod.
2013. aug. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Olvass-olvass-olvass!

2013. aug. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát mindenre nagyon hosszú lenne válaszolni....keress utána a neten a dolgoknak,mert eléggé le vagy maradva kutyázás terén.


Az etetéshez annyit hozzászólnék,hogyha ilyen jó helyről hoztok kutyát,akkor a tenyésztő adni fog hozzá kaját abból,amit nála evett.Ha ti mással etetitek majd (ajánlom a Brit,Brit Care,Orijen,Acana,Taste of the wild tápok valamelyikét) akkor szépen fokozatosan kell átváltani másik tápra.


Ha a tenyésztőtől esetleg royal canin tápot kapnátok,igaz prémiumnak van hirdetve,de nagyon drága,ahhoz képest hogy elég nagy nulla a beltartalma.Tehát akkor is ha royalt kaptok váltsatok.

Kezdetben elég lesz neki a jó minőségű száraz táp.Kicsit be lehet vizezni,így nem a gyomrában fog megdagadni a táp.Az etetés úgy zajlik,hogy kezdetben napi 3x leteszed elé az ételt,ő megeszi a tálat felveszed.Ivóvíz mindig legyen előtte.

Ha nem eszi meg,turkál,válogat,akkor felveszed előtte,és következő etetésig nem kap mást.Majd a következő etetésnél ugyanígy lerakod elé az ételt.Így eléred,hogy ne válogasson és tisztelje az ételt.Rájön,hogy nem ő rendelkezik a kaja felől.Ez segít a falkavezérség kialakításában is.


Szárnyas-baromfi csontot nem igazán kellene kapnia,mivel szilánkosan törik,ami kiszúrhatja a beleit. Cupákos részeket annál inkább,sertés,marha vagy bármely nagyobb csont jó neki.Persze nem kell túlzásba esni.

Húst lehet még adni mellé.Főzve vagy akár nyersen is.Pl. csirkemell.Mivel pici kutya,nem kell semmiből nagy adaggal számolni sem.A tápból is nektek érdemes lenne csúcskategóriásat venni,mert olyan sokáig elég,hogy az nem kerül nagy pénzbe.(Pl. Orijen,Taste of the wild tápok)


Ha jó tenyészetből hozzátok,akkor féreghajtva és 2 oltással kerül hozzátok,ami azt jelenti,hogy nálatok még 1 kombi oltásra és egy veszettségre lesz szükség.A chip is benne van már,ha valóban jó a tenyésztő.

A 2. kombi után már leviheted,de ha nagyon figyelsz rá,és megkapta az első 2 oltását még a tenyésztőnél,akkor akár úgy is leviheted.Figyelve hogy semmilyen ürüléket vagy bármi mást ne nyaljon fel.Szigorúan csak kaki pisi.


A 2. kombi után pár nappal már viheted le sétálni a veszettségtől pedig akár kutyás társaságba is mehettek.


De ezeknek még bőven olvass utána,mert nagyon kezdőnek tűnsz :)

Azt az amcsi filmes baromságot meg felejtsd el.

2013. aug. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 sippara ***** válasza:

Tényleg olvass utána, de kezdésként válaszolok a kérdéseidre is:


"A plédjére jó, ha újságpapírokat teszek?" - Nem,a saját helyére nem fog piszkítani. A földön jól jöhet az újságpapír, bár később nehezítheti a szobatisztaságot, de ez már egyedfüggő.


"Ha esetleg véletlenül szőnyegre kerül kaki vagy pisi akkor mivel töröljük fel?" - Szőnyegről a második-harmadik eset után esetleg ecetes ollóval :) Amíg nem szobatiszta, minden szőnyeget fel kell szedni, a legtöbb kutya automatikusan a szőnyegre "céloz", így jobb a békesség. Minden más felületen sima forró víz - ammóniamentes fertőtlenítőszer - erős illatú alkoholos törlőkendő/büdös parfüm.


"Meg volt egy film, valami amerikai vígjáték, ahol a fickó szemezett a kutyájával és aki hamarabb elfordította a fejét, az vesztett. Így tudatta a kutyával, hogy ő a gazda. Ezt én is csináljam?" - Ne. A falkavezérség nem így dől el, többek közt ennek is kéne nagyon-nagyon sürgősen utánaolvasnod, nem is értem, hogy lehetnek ilyen kérdéseid alig egy héttel a kölyök érkezése előtt. Jogsinál is első körben tudni kell az elméletet, mielőtt autóba ül az ember - az autó csak egy tárgy, ami hamarosan hozzád kerül, egy ÉLŐLÉNY.


" Meg esetleg lehet olyat is, hogy egy rongyra újságpapírt ragasztunk és betekerjük vele a kis popsiját mintha pelus lenne?" - Jézusom. Nem.


"Mennyi idő után vihetem ki a szabadba?" - A harmadik oltás után, 12, inkább 13 hetes korában viheted sétálni, más kutyák közé, de ha nincs a környéken semmiféle járvány (ezt a dokitól az oltás alkalmával illik megkérdezni), és ismersz olyan helyet, ahová nem járnak más kutyák/macskák, akár korábban is elkezdheted kiszoktatni.


"Szoktathatom a kinti vécézéshez?" - Ez első pillanattól,hogy szabadba viszed.


"Vehetek neki rágóállatkát?" - Ezt tudtommal egy törvény sem tiltja, olyan játékot veszel a kölyöknek, amilyet akarsz.


"Kezdhetem el tanítani?" - Nevelni és tanítani is elkezdheted az első pillanattól, ahogy hozzá kerül. Nevelni a korlátokra, és tanítani elsőként a nevére, arra, hogy kövessen, vagy hívószóra odamenjen hozzád.

2013. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!