Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóval kapcsolatos...

Fogszabályzóval kapcsolatos tudnivalók?

Figyelt kérdés

Jövő héten felrakják a fogszabályzóm (rögzített lesz). Lenne néhány kérdésem:

1. már bent vannak a gumigyűrűk,és egész tűrhetö. Most rakták fel 1-2 órája. Végig ilyen fájdalommentes marad?

2. a felrakás az fáj?

3. olvastam,hogy lehet kérni valami viaszt,hogy ne legyen sebes a szám. az ingyen van? és azt hogy rakják fel? fáj?



2013. ápr. 9. 11:58
 1/1 anonim válasza:
A mintát már levették? Kell előtte kétféle rtg-t csinálni, be kell tömni a lyukas fogakat, általában fogkövet is szednek, és ha esetleg húzni kell fogat akkor azt kihúzzák! Én amikor először voltam az orvosnál levette a mintát, rtg-t csinált és következő alkalommal már rakta is fel! A felrakás egyáltalán nem fáj, először lefújja valami fertőtlenítővel, asszem ez nagyon savanyú lesz ha majd leöblíti! Utána egyesével felragasztja a bracketeteket (brekiket én csak így hívom) egy kis ragasztó, rá a bracket és uv fénynél megköt, egyesével csinálja! A végén meg felrakja az ívet! Nagyon furcsának fogod találni, olyan mintha teli lenne a szád! Lehet utána fájni fog, feszíteni, húzódni fog, ez mind természetes! Harapni nem nagyon fogsz tudni, illetve rágni sem.. bár ez sem mindenkinél van, de a legtöbb esetben így van! Ilyenkor ajánlott pépeset enni, főzeléket, leveseket, joghurtokat! A kemény dolgokat kerüld mogyoró, popcorn, almába, kukoricába harapás ez mind megsértheti a fogszabályzót! Tisztítani alaposan kell, alaposabban mint amikor nincs fogszabid! Szükséged lesz majd egy fogköztisztítóra azzal kitudod piszkálni ha belemegy valami! A viaszt csk rá kell kenni a fogszabira annak érdekében, h ne sértse fel a szád belső részét.Ez egyáltalán nem fáj, hisz csk hozzáérsz.Az első tubust a fogorvos adja, ez költségmentes, de a többiért már fizetni kell. :) . Sos sikert, ne aggódj, gondold azt h a szépségért szenvedni kell. :)
2013. ápr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!