Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyám legyen?

Milyen kutyám legyen?

Figyelt kérdés

vagy már 5 éve ha nem több tetszik a yokrie csak most nagyon divatkutya lett és ezért lehet hogy nem ilyen fajtátkéne vennem csak annyira tetszik ez a fajta meg még annyi mindent mondanak a yorkie gazdikról :( néha jogtalanul

szerintetek mit csináljak?


2009. okt. 30. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked a yorki tetszik, akkor legyen yorkid. Csak azt fontold meg jól, kitől veszed. Szaporítónál úgy 30-50 ezer, Tenyésztőnél inkább 100 fölött.

Én mikor vettem a fajtatiszta kutyám, több, mint fél évig kutattam kennelek után és személyesen is meglátogattam őket, mire meghoztam a végső döntést.

Csak törzskönyves kutyát vegyél, olyan szülőktől, akik kiállítási eredményekkel, tenyész szemlével, tenyész engedéllyel, szűrési eredményekkel rendelkeznek és hivatalosan, a MEOE által bejegyzett kennelben születtek. Így jó eséllyel nem egy hozzáértés nélkül tenyésztett beteg kutyád lesz. Természetesen ennek meg kell fizetni az árát, ami szinte biztos, hogy 6 jegyű szám...

2009. okt. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden nap fésülgeted, viszed trimmelni1-másfél havonta, foglalkozol vele minden nap, rendesen eteted, játszol vele, és jól érzi magát nálad, lehetőleg kertes házban lax, szobakutyát szeretnél, nincsenek pici gyerekek, akik annyira dögönyöznék, és ugy érzed, hogy rendes gazdi lennél, akkor miért ne tarthatnál? Ha ez tecc, akkor tarts!
2009. okt. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne érdekeljen senkinek a véleménye,hallgass a szívedre,ha szeretnéd,hajrá!Ne az tartson vissza,hogy mások mit gondolnak.
2009. okt. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg ennyire tetszik akkor válaszd őket, és sza*rd le ki mit mond..:) Egyszer úgy is kifog menni a divatból.:)

De ha ennyire zavar hogy divatos, és terriert szeretnél akkor én a helyedbe a skót terriert választanám.:) ( aranyos fekete, mint a suzi és tekergőből.)


És ha veszel kutyát ne szaporítótól hanem inkább tenyésztőtől vegyél, figyelj rá hogy egészséges idegrendszerű legyen.. törzskönyv ugye..stb :)

2009. okt. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

olyan fajtát válassz, amelyik tetszik és velebírsz.

Tudom, hogy közhelyes, de tényleg az elsődleges, hogy tessen, a másik, ami talán fontosabb az elsőnél, hogy ismerd a fajtát, tudjad JÓL tartani! Tudd azt is, hogy mire kell! Más való kizárólag ölebnek, megint más "sporttársnak" vagy vadászni.(Pl: harcikutyát törékeny alkatú, alig otthon lévő karrierista csajnak nem, de mondjuk yorkit egy aktív sportolónak, aki szánhúzatna is, azt sem)

Ismerek olyan srácot, aki bikejöring-ezik a vizsláival, kopóival. Na ott egy tunya bernáthegyi nem állná meg a helyét. A yorki-ra visszatérve, azért az nem csak egy ütyülüpütyülü babuci játékszer, hanem egy terrier! A terrierek határozott és domináns jellemű kutyák, egygazdásak. De azzal semennyire (!) sem szabad törődni, hogy mások mit szólnak a választásodhoz. Csak a fentiekre koncentrálj!

2009. okt. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem egy babuci hanem egy kutya csak nekem tetszik és nem azért mert divat köszi a válaszokat
2009. okt. 30. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!