Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyám legyen?

Milyen kutyám legyen?

Figyelt kérdés

Ezek a fajták nagyon tetszenek, de nemtudom hogy melyik lenne jó lakásba, és könnyen tartható:


1. Beagle

2. Bolognai Pincs

3. Csivava

4. Jack Russel Terrier

5. Mopsz

6. Pekingi Palotakutya

7. Pomerániai Törpespitz

8. Yorkshire Terrier


Lehetőleg olyan fajtát szeretnék, ami rövid szőrű és könnyen kezelhető a bundája !



*Először Csivavát akartam, de jobban körülnéztem és olyan infókat találtam róla ami kicsit bizonytalanná tett mivel ugye élete végéig nyitott kutaccsal él félek, hogy beveri a fejét és meghal vagy mivel remegős fajta leesik a vércukra. :S


2011. okt. 16. 14:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Beagle :P
2011. okt. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%
beagle
2011. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 sámliműszerész válasza:
68%

Beagle

a felsoroltak közül amúgy is csak ez az egy a kutya. :)

2011. okt. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

1. Beagle

[link]

[link] -harrier


2. Bolognai Pincs

[link]


3. Csivava

[link]


4. Jack Russel Terrier

[link]

[link]


5. Mopsz

[link]


6. Pekingi Palotakutya

[link]


7. Pomerániai Törpespitz

[link]


8. Yorkshire Terrier

[link]

[link]


Én neked Pomerániai Törpespitz-et ajálnám nagyon aranyos kutya, ha hallotaál már Boo-ról akkor nagyon megszereted ezt a fajta kutyát...

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. okt. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Legyen menhelyi...
2011. okt. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ilyen

2011. okt. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Beagle: tartható lakásban de legalább napi 3 óra intenzív mozgással és ki kell vinni érdőre mezőre lehetőleg minden nap. Könnyen tanul bár kicsit makacs fajta.

De nem a leg ideálisabb választás mivel vadász kutya és egy kertben jobban érzi magát. Röviszőrű de hullajtja a szőrét.


2.Bolognai Pincs: Tarható lakásban 1 óra intenzív mozgás elég neki. De rendszeresen kell gondozni a szőrét. Ami nem kevés pénz a kozmetikában és minden nap fésülni is kell ami idő.


3.Csivava: Remekül tartható lakásban kevés mozgással beéri. Bár már nagyon meg kell nézni hogy honnan vesszük. A fajén valóban van egy lágy pont de ha be üti a fejét nem fog meghalni vagy hasonlók.


4. Jac Russel terrier: Nem való lakásba. Napi 3 óra intenzív mozgás kell neki legalább mert hát vadászkutya. Jő ha szaldgálhat mezőn vagy erdőn. Ugrál pörög mindig.


5. Mopsz: Remekül tartható lakásban. Nem igényel sok mozgást a szőrét is könnyű rendeb tartani.


6-7.: Mind a 2 fajtát lehet bent tartani. Bár hószú szőrű és ez rengeteg időt és kozmetikát igényel.


8. Yorksire terrier: lehet bent tartani bár ennek is az a hátrány hogy rendszeresen kell kozmetikáztatni ha rövis szőrt akarsz neki legalább havonta. Ami nem kevés pénz.


Neked szrintem a felsorolt fajták közül vagy a Csaivava vagy pedig a Mopsz az ideális választás.

2011. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

szerintem is a mopsz vagy a csivi, az előző nagyon jól jellemezte a kutyákat!


én úgy látom, hogy a mopsz kicsit gyagyább, de ő is tanítható!:)

a csivavák, ha rendesen vannak nevelve viszont egészen okos kis kutyák!:)

2011. okt. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%

Beagle: Kicsit butácska, de nagyon kedves, és helyes kutyus. Nem tartozik a legintelligensebbek közé, de nem lehetetlen tanítani. Lakásban is megvan, de mivel vadászkutya, elég nagy a mozgásigénye.


Bolognese: Kimondottam lakásba való kutya, de a szőre elég macerás... Vagy fésülgetheted minden nap, és megállhatsz séta közben 5 percenként, mert beleragad valami toklászféle a szőrébe, vagy nyírathatod 2 havonta...


Csivava: Szerintem ez az egyik legmegfelelőbb fajta számodra. Először is, ha rövid szőrűt választasz, nem kell bíbelődni a fésüléssel, és egyebekkel. Emellett a hiedelemmel ellentétben, nagyon intelligens, és könnyen tanítható kutya. Bár sok a rossz idegzetű példány, ha megbízható tenyésztőtől veszel, ezek a gondok többnyire kizárhatóak.


Jack Russel: Nos ezzel a fajtával nincs sok tapasztalatom, de alapjában véve a terrierekről elmondható, hogy nagy mozgásigényűek, és pattogósak. Ezért ha nem tudsz kb. napi 2 óra aktív mozgást biztosítani neki, én nem ajánlanám lakásba.


Mopsz: Nagyon kedves, bohókás kutyák, nem túl sok mozgásigénnyel. Lakásban kiválóan tartható, de nem árt néha nyírni, vagy trimmeltetni.


Pekingi Palotakutya: Nekem ez a kutyus nem a legszimpatikusabb, de ettől függetlenül lakásban gond nélkül tartható, kis mozgásigényű kutya.


Pomerániai: Nagyon aranyosak, tényleg. De ne felejtsük el, hogy nekik se árt napi egy kiadós séta!


Yorkie: Mostanában minden második kutyatartó ezt a fajtát szaporítja, úgyhogy nem ajánlom, mert:

-minden utcasarkon egy ilyennel futsz össze

-mivel terrier, kissé makacs, és eléggé aktív fajta

-és ha nem 100 000-ért veszel tenyésztőtől, jó eséllyel lesz beteges, ideggyenge a kutya, de még a törzskönyves kutyáknál is előfordulhat.

-Hosszúra nő a szőre

Mindent összevetve én mégsem ezek közül a fajták közül ajánlok neked kutyát, hanem azt tanácsolom, nézz szét a menhelyeken. Az ott dolgozók ismerik azokat a kutyákat, és épp ezért segítenek a neked legmegfelelőbb kutyust kiválasztani. Gondolom az sem utolsó szempont, hogy így nem kell több 10 000ért kutyát venni, a legtöbb menhelyen ingyen elvihetők a kutyák.

Linkelek egy pár menhelyes fajtatiszta kutyát:

Beagle: [link]


Csivava: [link]


Jack Russel: [link]


Mopsz: [link]


Pekingi: [link]


Spitz: [link]


Yorkie: [link]


Ezen az oldalon nézelődhetsz, és a keresési feltételeket is beállíthatod: www.allatok.info


Nézz szét minél több menhelyen, és még akár fajtatiszta kutyát is találhatsz!

Sok szerencsét :)

2011. okt. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Hol van ezek közt kutya? :D
2011. okt. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!