Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz még 1 kutyám, milyen...

Lesz még 1 kutyám, milyen fajta legyen?

Figyelt kérdés

Tenyésztőtől veszem,de még nem tom milyen,szerintetek?

közepes testű,okos inteligenset szeretnék,németjuhászon kívül.:)

mindegy milyen fajta mer mindegyikkel van/volt tapasztalatom.


2011. okt. 5. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Goldi dalmata bullterrier skót juhász
2011. okt. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
vizsla
2011. okt. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
leírná mindenki hogy mért pont ezek?: )tapasztalat..
2011. okt. 5. 22:10
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

majd az összes közepes testűt fel lehetne sorolni...mire kell a kutya? mennyit tudnál vele foglalkozni? hosszú vagy rövid szőrű?


mondjuk ha ennyire minden mindegy akkor menhelyre is mehetsz..ott is vannak az elvárásaidnak megfelelő keverékek ha a fajta számodra lényegtelen.

2011. okt. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mindegy milyen fajta mer mindegyikkel van/volt tapasztalatom."

Akkor miért itt kérsz tanácsot? Ha mindegyikkel volt tapasztalatod, csak el tudod dönteni, hogy milyen kutyát akarsz, nem?

2011. okt. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem egészen értem a kérdésfeltevés okát és azt hogy mire szeretnéd a kutyát. Értem hogy tenyésztőtől veszed, de akkor gondolom akarsz is vele komolyabban foglalkozni. Ha nem is munka vagy sportkutyának szánod, de attól még gondolom intentíven foglalkoznál vele, nemdebár? Azt meg megint te tudhatod csak hogy mi a másik kutyád, csivava mellé nyílván nem vihetsz például egy mudit, mert elég hiperaktív és játszásból is szétkapná szegényt, de rajtad áll mit választassz.
2011. okt. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hülye kutya nincs, közpétermetű viszont rengeteg. Szerinted tudunk így tanácsot adni? Ráadásul te vagy a legalkalmasabb arra (jó esetben), hogy eldöntsd, melyik kutyafajta való neked. Ha tényleg annyi tapasztalatod lenne, amennyit leírtál, egyáltalán nem lenne szükséged arra, hogy minket kérdezz, így viszont nem hisszük el, hogy van tehát megintcsak nem tudunk javasolni semmit.


Mellesleg ha elfogadsz egy jótanácsot, ne tarts csak azért kutyát, mert lehetőséged van rá, pláne ha van már másik. Azért vegyél másik kutyát, mert olyan fajtát szeretnél, vagy mert jó arc vagy, és kihozol egy szimpit a menhelyről. Így ennek nem sok értelmét látom, "megtehetem, hogy veszek még egyet, na de milyen legyen?", pláne hogy annyi energiát nem vagy hajlandó belefektetni, hogy saját magad összegzed az igényeidet és megkeresed a neked való fajtát. Akkor is lusta leszel, ha meglesz a kutya? A gyakorikérdések nem sétáltatja meg helyetted, nem neveli, nem eteti.


Ha kicsit is "művelt" lennél kutyás témában (ami elvárhat, ha már tartani akarod), akkor tudnád, hogy többszáz kutyafajta van, ezeknek elég nagy részét megkapod itthon is, nem várhatod el, hogy mindegyikről leírjuk, hogy szerintünk miért jó vagy rossz mind a többszáz. Minden egyes fajtáról könyveket írnak, nem tudom miből gondoltad, hogy majd mi itt három mondatban korrektül összefoglalunk neked kb. 200 fajtát...

2011. okt. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés számomra is homályos.

De akkor már vegyél egy salukit, vagy whippetet, mert nekem az tetszik:)

2011. okt. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
azis mindegy milyen fajta.Kiállításra viszem,és Dogdancng showra.kutyakozmetikus vagyok.csak ti mit ajánlatok.:)
2011. okt. 6. 20:00
 10/11 Akiteki ***** válasza:
70%

Miért fontos az, hogy vadidegen emberek mit ajánlanak?

Mindenkinek más elképzelése van. A Te kutyád lesz, miért jó az nekem, hogy Neked olyan van? :))


Ki ez a salukis-whippetes? Szívembe zártam! :))))

2011. okt. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!