Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hízik a boxerem?

Miért nem hízik a boxerem?

Figyelt kérdés
10 hónapos energikus,jókedvű boxer kan,körülbelül 2 hete van nálunk,ilyen soványan érkezett.Sokkal jobb kaját kap mint az előző helyén,mégis nagyon sovány,féregtelenítve van,állandóan éhes.Mi lehet a gond?

2013. aug. 24. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

Ha állandóan éhes,mégis eszik,akkor annyira nem lehet tartalmas az a kaja.Ráadásul fejlődő szervezet,lassan,egyenletesen kell növekednie,nem hirtelen meghízni,mert abból komoly bajok lehetnek.


Milyen táppal etetsz?

Húst kap?


Állatorvosnál voltatok,nem talált rajta semmi betegségre utaló dolgot?

2013. aug. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gas72 ***** válasza:
Nálam is nagy küzdelem volt a hízlalással, ugyanis lemozogta (border collie-ról van szó), és így nem hízott. Royal caninnal etetem, de kap marha-disznócsontot, egyéb kajákat (sajt, túró, rizs). Amióta addig nem engedem ki, amíg meg nem ette az egészet már felszedett néhány kilót. Az elején makacskodott, de végül mostmár beleszokott. Persze ebben a meleg nyárban ne hidd hogy nagyon fog hízni, hiszen alig esznek a meleg miatt.
2013. aug. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az egészséges kutya állandóan éhes. Ezt ki is lehet használni a nevelésénél:))

Ne akarjad azonnal teletömni. Az elvárható súlyának megfelelő adag remek minőségű táppal, némi túró, tojás, hús kiegészítéssel fokozatosan fel fog hízni a jó súlyra. Ha több ételt adsz neki, mint amennyit meg tud emészteni, csak átszalad a felesleg rajta. Jó nagy kupacokat fog termelni. Felhízlalni a kutyát nem két hét alatt kell, hanem fokozatosan.

2013. aug. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy állandóan éhes, nem jelent semmit, az elhízott kutyák többsége is állandóan éhez.

Adj neki egy nap többször enni, aktív kutyáknak való tápot, vagy ami még jobb, ésszel összeállított házikosztot, húst hús hátán zöldséggel.

De azt azért nézd meg előtte, hogy kórosan sovány-e, vagy csak simán agilis testalkatú, mert attól, hogy kilátszanak a bordái, még nem biztos, hogy híznia kell.

2013. aug. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudsz róla fotót felrakni?

Az összes boxer, akit én ismerek ennyi idősen nagyon vékony volt, pedig jó kaját kaptak.

2013. aug. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is boxerem van, talán tudok segíteni. Milyen magas, mennyi a súlya? Nálluk (is) az a jó és normálos ha kissé kitapintható a bordája. Nem egészséges ha tulsúlya van, árt az izületeinek. Mivel eteted? Vagy jó minőségű táp nállunk a Brit Care Large vált be, vagy a nyers BARF, PREY etetés a megfelelő. Az én kutyám ebben a korban 60 cm marmagasságú és 25 kg volt ő kan. Ő is elég vékny de izmos, és energikus. Óvatosan növeled a kaja adagját mert a hirtelen hízás inkább árt mint használ. Ha tudod 2 hetente mérd hogy mennyi a súlya és jegyezd is fel. Megfelelő hízás szerintem 2 hetente fél max 1 kg ebben a korban.
2013. aug. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!