Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen a boxerem?

Miért ilyen a boxerem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég hülyén viselkedik a 2 éves "kölyök" boxerem. Még mindig olyan, mint kiskorában, 5-6 hónaposan. Van ő mellette még egy 10 éves Huskym és egy 4 éves Skót lógófülű cicám. A Husky és a Skót nagyon jól megvan együtt, van hogy együtt alszanak, stb, de a Boxer elszokta rontani az idillt... Beáll közéjük, elkezdi löködni őket, a macskát megugatja, aztán fél perc múlva meg már együtt játszanak, bár a kutya erőlteti. A Huskyval nagyon jól megvan a macska, de a Boxerrel olyan erőltetett viszonyba vannak, a macska már megtépné legszívesebben. Sokat veszekednek(ugat-nyávog), aztán van a balhé amikor a macska megveri a boxert... Aztán a Husky... Egyszerűen idióták. Együtt alszanak sokszor, de amikor én vagy a szüleim, tesóim kimegyünk hozzájuk a kertbe, vagy beengedjük őket a nappaliba akkor kezdődik a veszekedés. A boxer löködi tőlünk a macskát és a kutyát is és mindig ez van. Ma pl. az volt, hogy a Boxer arrébb löködte tőlem a Huskyt, a macskát meg lekergette rólam és az ölembe feküdt. Normális az ilyen? Amúgy meg nagyon aranyos, játékos kutya, bár picit buta szegény.


Mit lehetne ez ellen tenni?



2013. febr. 26. 20:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatni aboxer egy "örök kölyök". :) Sok játékot, mozgást igényel.Fárasszátok le, foglalkozzatok vele sokat.Bár ahogy én ismerem a boxereket, kifáraszthatatlanok.Nekünk 14 évig élt a boxerünk és még akkor is boldogan rohangászott.(idősebb is volt mint én 2 évvel :D)

Vigyétek el egy kiadós sérára,játékra.Kicsit lefárad és remélhetőleg nem fogja körül "pattogni" a többi állatot.

2013. febr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk talán azt hogy te mint gazda és vezér elkezdessz rendet teremteni. a boxert helyre kell tenni mert nagyon szemtelen és az írásodból itélve te neigazán töltöd be azt a szerepet amit kellene. az egyenesen hiba hogy a kutya miután úgy döntött hogy mindenki menjen el a közeledből akár ezt te akarod akár nem még az öledbe is furakodott te meg ezt hagytad. nagyon úgy néz ki hogy ez a kis édes boxer tört a vezetői babérokra amit te úgy ltsz hogy buta, pedig sokkal butább vagy te hidd el , mert ez a kutya dróton rángat. ha te a macskával vagy bárki mással foglalkozol és ez neki nem tetszik zavard el! nem ő fogja eldönteni te kivel lehetsz és kivel nem. ha odamegy zaklatni az időseket szintén zavard el. egyépként ez a nagyon aranyos, játékos , bár picit buta kutyuska nem szokott sétakor véletlenül maga után húzni téged?
2013. febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%
Ilyenkor előtör belőle a féltékenység. Mindenkit el akar távolítani mellőled, mert úgy véli, vele nem törődsz eleget. Lehet, hogy a lökdösésükkel is csak a figyelmedet szeretné felhívni, pláne ha ez csak akkor fordul elő, mikor titeket is lát. Foglalkozz vele többet, sokat kell vinni sétálni, futtatni, erre figyelj oda! Ha nagyon durva lenne a játék, a Husky leszoktatná erről, nem kell félni. Én azt szűrtem le, hogy odafigyelés hiánya van.
2013. febr. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A Boxer egy örök gyerek, evvel tisztában kellett volna lennetek mielőtt hosszú évekre magatokhoz vesztek egyet. De az hogy játékos nem mentség a pofátlanságára. Nem tart falkavezérnek. Mennyit sétáltok vele, mennyit fárasztjátok agyilag? Ajánlom hogy olvassatok sokat a kutyaneveléssel kapcsolatban mert problémák vannak..
2013. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Sétálás tudjátok hogy zajlik? Én húzom a kutyát, mert 1 km alatt elfárad... :D Heti 20 km séta biztos megvan.
2013. febr. 26. 20:49
 6/18 anonim ***** válasza:

Először is: a boxer nem kerti kutya!


Másodszor azért ilyen, mert nem foglalkozol vele eleget, nem mozgatod eleget. Mennyit viszed sétálni naponta szabadon? Mennyit tanítod, dolgozol vele naponta? Mennyit viszed más kutyák közé? És persze való igaz, örök gyerekek. Erre esetleg fel kellett volna készülnötök, mielőtt magatokhoz vettétek.

2013. febr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Én napi legalább 1 órát foglalkozok vele, a többi idő úgy zajlik, hogy fél óránként 1-2 percre kijárogatok hozzájuk és ellenőrzöm a rendet, ha valami civakodást látok(pl. labdáért harc) akkor előkapom a seprűt és felemelem a magasba(megtanítottam, hogy féljen tőle). Szerencsére a Husky nagyon okos, így ő a falkavezér az állatok között, ő tartja a rendet, amíg én nem vagyok, de mint mondtam heti 20 km simán megvan a Boxer sétáltatása, szegény Huskyt már nem idegelem a sétálással, szegény már nagyon nem bír.

2013. febr. 26. 20:54
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
hát ha azt veszem alapul hogy a vezér személyes terébe nem furakodunk be és főleg nem akkor lesz játék mikor a másik akarja, kétlem hogy a boxeren kívűl ott bárki más lenne a vezér. ez egy nagyon kiegyensúlyozatlan "falka" egy kiegyensúlyozatlan gazdival (sepűvel rendet teremteni milyen már). és csak hogy tudd nem azért kell magad után húzni mert kifáradt hanem azért mert nem akar hazamenni. minél többet írsz annál biztosabb vagyok benne hogy semmit sem értesz a valódi kutyaneveléshez, a kutyák testbeszédéhez, semmihez.
2013. febr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Furcsa, mert Ő sietne haza, ellenkező irányba megy, hazafelé. Amint az utcánkba érünk már futna be az udvarba, annyira hiányzik neki a másik két állat, a huskyval akkor ott játszanak, amint beér az udvarba...
2013. febr. 26. 21:13
 10/18 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Sétálás tudjátok hogy zajlik? Én húzom a kutyát, "


ha haza akar menni akkor nyilván nem is kell hazafele húznod a kutyát. most akkor húz vagy nem húz, vagy te húzod őt vagy akkor most mi van?

2013. febr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!