Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, hogy valaki vesz...

Van olyan, hogy valaki vesz egy tk. Nélküli kutyát és az egyik ismerőse szerez neki tk- mintha az Ő kutyájának lenne a kölyke?

Figyelt kérdés
Hallottam,hogy lehet így szerezni tk-t.
2013. aug. 25. 08:34
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

És a chipet ellenőrzik a kiállítások előtt?Úgy tudom nem.

Szerintem kisebb dolguk az embereknek mint,hogy egymást fe jelentsék és ha nem jön be a dolog még Ő szív:)És magyarázkodhat.


Van olyan,hogy egy kiállításon már eleve tudja a bíró ki fog nyerni:)Főleg ha az egyik kutya tulaj jó haver:))

2013. aug. 25. 19:11
 22/29 anonim ***** válasza:

Dehogy ellenőriznek chipet! :) Így is elég sokáig tart mire lebírálnak egymás után akár 50 kutyát is. Mire megtalálják a chipet egy-egy kutyában az akár perceket vehet el vagy egy külön ember kellene rá. Ha nincsenek idegen kutyák, akkor úgyis ismerjük egymás kutyáit, tehát ezzel nem lehet csalni. Klubkiállításon azért előfordul chip ellenőrzés is.

Az viszont tény, hogy sokszor előre lehet tudni az eredményt már a gazdák neve alapján. Én is tudom, hogy Vásárhelyen ki lesz a fajtagyőztes, pedig a satisztiában neveket még nem láttám. Ha mégsem ő győz, akkor az kellemes meglepetés lesz. Az is elég rossz érzés, mikor tőlem kérdezik a ring körül nézelődő látogatók a végeredmény láttán, hogy "Ez most mi volt? Ez hogy lehet? Miért ő nyert?"

2013. aug. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Akkor Te is mész a Hódmezővásárhelyi kiállításra:)

Volt olyan,hogy mikor a kutyatulajdonos megtudta ki lesz a bíró azt mondta Ő be se megy semmi értelme,de olyat is hallottam egy bíró lef.kázta a kutyát majd x idő múlva ugyan ez a bíró kitűnőt adott ennek a kutyának biztos nem volt jó napja.

2013. aug. 25. 20:04
 24/29 anonim ***** válasza:
Én megyek, mert a CAC (talán a CACIB is) valószínűleg így is megvan, de ha az a másik illető is ott van, akkor a BOB-t ő viszi. Legutóbb a bíró egy csomó szépet és jót mondott a kutyámról, majd az összevetésnél mindennek az ellenkezőjét, hogy legyen valami indoka, miért a másik kutya lesz a fajtagyőztes. Tehát az azért nem jellemző, hogy minden osztálygyőzelem előre le legyen fixálva, de bizonyos bíró-gazdi párosok esetében azért pár eredmény borítékolható. Főleg ha kevesen nevezünk és nem kell túl sok szép kutyát lefikáznia a bírónak ahhoz, hogy a rondaság legyen a fajtagyőztes.
2013. aug. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Kicsit más kérdés:Cacib-ra az is mehet aki nem volt Cac-on?Vagy hol írnak erről bővebben ,hogy is van ez?
2013. aug. 25. 20:44
 26/29 anonim ***** válasza:

A kettő nem függ össze. Az egyik a nemzeti, a másik a nemzetközi kiállítás jelölése.

[link]

2013. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
74%
Olyan jól értesült vagy a kiállítások világában a helyezések elosztásában és egy olyan egyszerű dolgot nem tudsz, hogy milyen kiállításra mik a nevezési feltételek?
2013. aug. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Nincs tk-s kutyám,nem voltam soha kiállításon és igen.

Amiket leírtam onnan tudom,hogy ismerőstől hallottam aki volt már kiállításon,hogy mik mennek ott.A tk-s dolgot meg egy nem kiállítási kutyástól hallottam.

2013. aug. 26. 11:57
 29/29 A kérdező kommentje:
utolsó előtti köszi
2013. aug. 26. 11:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!