Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatorvos adott immunerősítőt...

Állatorvos adott immunerősítőt a kutyámnak. Elolvastam, az adagolását, (elmondta a dogi, de azért elolvasom). De nem értem!?

Figyelt kérdés

Kutya esetében: 1-2 g/10 kg tetsúly /nap

Macska esetében: 1-2 g/ állat/nap

Nekem ebből az jön le, hogy egy tíz kilós kutyának is az a mennyiség adható, mint egy macskának?

Akkor egyáltalán fog hatni kutyusnak?


2013. aug. 25. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:

macskának 1-2g kell

kutyának is nincs több 10 kilónál

2013. aug. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha megnézed az adagolást, az 1-2 gramm kevésnek tűnik, de a 2 máris a duplája az 1-nek, tehát valószínűleg nem kell olyan szigorúan számolni. Nyilván egy 3 kilós macskának/kutyának 1 g-t fogsz adni, egy 8 kilósnak meg már kettőt, józan paraszti ész alapján.
2013. aug. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na szóval a lényeg, hogy ne a fajt nézd, hanem a kilót. Egy macska általában egy 10 kiló alatti kutya súlyával bír, nem mindegyik ugyanakkora, de nagy vonalakban az a kategória, azért ugyanannyi az adagolás.
2013. aug. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én még azért hozzátenném, hogy a kutya nem macska. Nem pont ugyanúgy működnek, más az anyagcseréjük, máshogy hasznosítanak bizonyos dolgokat, így előfordulhat, hogy ugyanabból a szerből az egyiknek ennyi a másiknak annyi jár, független mondjuk a fajtától, testsúlytól stb.
2013. aug. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!