Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szoktak mostanába is új...

Szoktak mostanába is új fajtájú kutyákat tenyészteni?

Figyelt kérdés
Melyikek azok, amik rendes trözskönyvezet fajnak számítanak, és nem olyan régóta vannak? És ezek drágábbak, mert még ujjnak számítanak?
2009. okt. 30. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

A legújabbakat csak külföldön lehet látni, és szerintem biztos nagyon drágák. Nézd ezt :

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__460357-mit-sz..


Korábban kérdeztem itt mit szólnak hozzá ( a dog101-ben beszélnek róluk), ezek nagyon új fajtának számítanak. A 90-es években kezték el a tenyésztésüket. Azt viszont nem tudom,hogy az FCI elismerte-e őket már.

Szerintem lassan érdemes elkezdeni új fajtákat kifejleszteni mielött az nagyon sok kutyafajta eltűnik vagy kitenyészthetetlen betegségeket kezdenek örökíteni.

2009. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

A belinkelt kérdésben található "új" fajták mint pl. a Goldendoodle amerikai fajtakísérletek eredményei.


Mindenféle szakmai átgondolás, perspektíva, vagy koncepció nélkül dugtak össze már létező fajtákat, az ebből született első generációs egyedeket elnevezve rögtön új fajtának titulálva, és biztos ami biztos már tenyészetek is alakultak erre a közel 600! új fajtára, amik természetesen sem genetikailag sem küllemre nem egységesek, tehát gyakorlatilag nem is lenne fajtának nevezhető!


Ez a fajtanemesítés amerikai módra. Nulla tudással, lesz ami lesz alapon, istent játszanak.


Ez ide Európába nem kell! Van elég fajta.

Ilyen példát ne kövessünk!

2009. nov. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Lelenc Kutyamentő ***** válasza:
100%

Egyelőre az FCI nem ismeri el a két különböző fajta (nem faj, ugyanis a kutya a faj!) keresztezését és abból új fajta létrehozását. Azok a törzskönyvezett egyedek, amelyek törzskönyvvel rendelkeznek.

Az FCI által elismert fajtacsoportokat itt találhatod

[link]

Az eladásra kínált kutya árát minden tenyésztő/szaporító maga határozza meg, nyilván attól is függően, hogy mennyiért talál vevőt.

2009. nov. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

előző voltam:


csak hogy egy példát is hozzak, a doberman és az uszkár keresztezéséből készített doodleman, egy őrző-védő és egy vadász kutya párosítása amik mellesleg azonos öröklött genetikai terheltséggel rendelkeznek.


Egy kemény és egy puha fogás keresztezése vajon milyen szakmai elgondoláson alapul? Mit akartak ebből kihozni? hogy most már semmire ne legyen jó a kutya?



....de egyébként számos ilyen elhibázott keresztezés van ahol világosan látszik hogy próba szerencse alapon párosítanak.



de nem kell messzire menni hogy e munka hazai képviselőit megtaláljuk pl a "Soproni Mengele" személyében.


egy szóval szerinte, ez nem lehet egy követendő példa!

2009. nov. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

mostanában törzskönyvezetettet nem nagyon fogsz találni, esetleg néhány 100 éveset...nem hallottam mostanában uj fajtárol :D


de pl. dogbreedinfon nagyon sok "direkt" kevert kutya van. Bár hybridnek (keveréknek) hívják őket, mert hát igazából azok is, de lehet hogy majd 20 év mulva néhány hybrid eléri a törzskönyvezhetőségi létszámot.

Elég vicces neveik vannak :D mert végülis a két fajta neve összerakva...


most megnéztem a B betűnél..na hát ezek a kedvencek

- Bascottie (Basset hound, Skót terrier)

- Baskimo (Americai eszkimo kutya , basset hound)

- Beago (Beagle , Golden Retriever)

- Bernedoodle (Berni pásztorkutya, uszkár)

- Bich-poo (Bichon Frisé, uszkár)

- Biton (Bichon Frisé, Coton de Tulear)

- Brat (Boston terrier, Rat terrier)

- Boxita (Boxer, Akita)


és van az a nagyon hasznos fajta, ami szerintem biztos hogy fog törzskönyvet kapni, Labradoodle a neve (Labrador, uszkár) ... antiallergén kutya és elég sok van már belőle...és jol is néz ki :D

2009. nov. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

de eszembe jutott egy fajta mégis :D


Mi-Ki a neve :D ... az AKC és az FCI még nem ismerte el, de pl. a DRA-nál már regisztrálva van....ha jultudom ez a Dog Registry of America

2009. nov. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem értem mi ezzel a gond, ettől nem fognak eltűnni a mai fajták, sőt! nekem is "designer dog"-om van, Valley bulldog, azaz angol bulldog-boxer keverék, igaz, nálunk ez véletlen lett, amerikában viszont 1000$-t is elkérnek, és "extra ritka":) miért ne lehetne új fajtákat tenyészteni, a maiak is lettek vhogy.

[link]

itt szerintem kb. az összes hibrid kutya le van írva, képekkel, jó oldal nagyon

2009. nov. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A csehszlovák farkaskutya új fajta, 1994-ben ismerte el az FCI.
2009. nov. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az hogy 1994-ben ismerte el az FCI nem biztos, hogy új fajta. Az amerikai pitbull terriert máig nem ismerte el pedig évszázadokra nyúlik vissza a története.

Kérdésre válaszolva: Igen szoktak de tehetnék egy kicsit nagyobb hozzáértéssel is, mert az édeskevés, hogy jól néz ki a végeredmény, összeegyeztethetőnek kéne lennie a szülők jellemének és egyéb tulajdonságainak is. A doberman-uszkár tényleg vicc!

2009. nov. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaz, nem azon múlik, hogy mikor ismerte el az FCI. 1955-ben kezdték kitenyészteni, 1994-re jutottak odáig, hogy sikerült elismertetni, szóval új fajta.
2009. nov. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!