Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogosan akadtam ki a nővéremre?

Jogosan akadtam ki a nővéremre?

Figyelt kérdés

A nővérem 17 éves,én 12.


8 évesen kaptam egy kutyát.Tk-s német dog,kan és ivaros.

Mivel kissé kicsi voltam,apukám segített a kutya nevelésében ,én játszottam vele és tanítgattam amire csak tudtam.

Sétáltatva egyszer volt.

Pici kölyök volt,és a nővéremmel vittük sétálni.

Na most,a 2. házig jutottunk el mert a nővérem elkezdett sikongatni,hogy:Megugatják,vigyük be gyorsan!

Nem ellenkezhettem vele mert lefejeznek...

Most a kutya 4 éves és ugye nem volt sohasem sétáltatva,ami nem is baj,mert minden kan kutyát széttépne meg a macskákat,amit nem is bánok mert annyi a kóbor kutya és macska,hogy tiszta rühesek szegények meg minden.

A nővérem és anyukám a "falkánkban" legalsó szinten vannak.Apukám a falkavezér utána pedig én aztán meg a kutya(elvileg).

A nővéremet egyfolytában fel kell világosítanom,hogy a kutyákat nem FIÚnak és nem LÁNYnak mondjuk.Kérdezik milyen nemű ez a 2 méteres "szörnyeteg"? KISFIÚÚÚÚÚÚÚÚ!!!! *-*

Mondom:Vagyis kan.

Erre mindenki:És az mit jelent?

Ezt apukám is rühelli,fejbe tudnánk lőni magunkat.

Tegnap estefele teljesen összevesztem a nővéremmel,mert már 100x elmondtam,hogy az a nyakörv kicsit nagy rá,és ne nagyon húzza a pórázon előre(autógumit,ládát szoktunk ugratni,nemrég tanítottam be rá).

Természetesen csak előre húzta és leesett róla,pórázzal együtt.

Csak én tudom rárakni,mindig azzal vagy a pórázzal lehet elkergetni,de egyre többször engedi,hogy rárakjam,vmelyik nap jött előre és ő maga dugta bele a fejét.

(Na most,tudni illik,hogy egyéb okok miatt egyszer megharapott rá 1 héttel együtt aludtunk a füvön "kibékültünk".:)

Anyukámék meg majdnem sikítottak...:D)

Na most,visszatérve,enyhén ráförmedtem,hogy miért ennyire értetlen?!

Aztán elkezdtem neki magyarázni a kutyákról,amit nem bír elviselni,mert nagy ívben leszarja.Nekem ez jött le,nem érdekli.

A kutyának mindent megenged,amikor a kutya ugrál rá,"jó kutya,ügyes kutya" hangban mondja hogy helyedre,meg a nevét.Ilyenkor elmegyek,szegény kutyum...

Anyummal ugyanez,de őt már nem nézi le,helyrerázódott,meg anyukám megengedte,hogy segítsek neki a kutyával kommunikálni.Ő legalább normálisabb értelmi szinten van...

Aztán,már kiabált velem és miközben beszéltem beleszólt folyton,amit utálok és emiatt vannak sokszor nagy veszekedések,mert ezt gyűlölöm,hogy attól még,mert kicsi p*csa vagyok,tisztelni lehetne csöppet.Itthon a kutya az egyetlen aki megért.Szomorú.

Mondtam neki azt is,hogy 12 évesen ÉN foglalkozok vele a legtöbbet(apukám csak néha segít),én nézek minden után napi 1 órát kutyanevelésre,"kutyaegészségügyre",német dogok után.Magamra alig jut időm,ő meg közbe kisminkeli magát meg begöndöríti a haját,ITTHONRA,ő a kiskedvenc,neki könnyű.

Zsebpénzem sincsen,mindig a kutyámra gyűjtöttem,márkás cuccokat próbáltam neki venni,de nem jött össze a pénz azokra,amit kiszemeltem.Csak egy pórázra,olyan Flexire vagy mire,tudjátok,csak az a baj,hogy fél a hangjától,és német dogoknak meg hasonló méretű állatokhoz hülyeség volt ilyet venni,még én sem szeretem ezt a fajtát.Most már 3 éve,hogy Ceasar Milan meg hasonló emberek könyvére gyűjtök.

Telefonra is szükségem lenne már,ha vhol vagyok másoktól kell elkérnem meg minden,és már nagyon szégyellem megmondani,hogy nincs.

És megint visszatérve még számtalan okot mondtam,erre mindig az a válasz,hogy fésülködjek meg!

Ugyanis göndör hajam van,neki meg szokásos cérnaegyenes...Meg neki világosabb a bőre mint nekem,sok a barátja,nekem viszont csak 2 igazi van.

Ezeket azért is írom le(nem sajnáltatni akarom magam),mert hogy lássátok milyen nehéz a helyzet,mindig én kapok ki.De most már elegem van nagyon.A kutyám lenézi nagyon,amikor veszekedtünk,a nővérem nagyon kiabált már rám,én meg nyugodtan beszéltem,de ha veszekszünk mindig a sírás kerülget,és lehet ezt a feszültséget a kutya is érezte,ezért mikor megindult felém,a kutya közénk állt és megmorogta.Én diadalmasan mosolyogtam,pont ezt magyaráztam neki,mit tesz ha nem kezeli a kutyát,nem mutassa meg neki hol a helye.Ekkor ő hisztisen eltávozott.

Ezek előtt veszekedés közben azt is megmondtam neki,hogy a kutyát az elmondottak alapján nem is szereti.Így nem lesz jó se Silvernek(Szilver),se neki.Csak jót akarok.Erre ő:

-Én csak szeretem a kutyámat és nem érdekel semmi más!!!!!!!!!!!!!!!!!

Úgy nézett ki megérti,majd grimaszolva hisztirohamot kapott.Ugyanezt a hisztit alkalmazva a morgós résznél,lelépett futni a kertbe(hátsó kertbe).

Azóta nem beszélek vele,ő majd fog szólni hozzám de én pár hétig nem,mert én higgadtan kezdtem de ő nem.

Volt,hogy egy hónapig nem beszéltünk.

Bocsi ha kacifántos,hosszú de tök ideg vagyok,és semmire se tudok koncentrálni,se ellazulni,csak ha a kutyámmal vagyok.

(A kérdés fönt,és még annyi,hogy ez ellen tehetek én még vmit?)



2013. aug. 25. 19:42
1 2
 1/13 papa777 ***** válasza:
Végülis jogosan, de mi nem tudunk választ adni a családi problémáidra, üljetek le közösen, és beszéljétek meg...
2013. aug. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem értesz te sem és az egész családod sem a kutyához.Tehát van egy kezelhetetlen, antiszociális kutyád hát gratulálok.Ez a sok duma meg fölösleges nem is értem.
2013. aug. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

beszélj apuddal (ugy látom a családból ő az értelmes) hogy menjetek el egy kiképzőhőz, vagy egy közeli kutya suliba. ott ugyanazokat meg tnaitják amiket a milanos könyvekben elolvashatsz (ha láttál a sorozatból akár egy részt is ott is mindig elmondják, hogy szakember segitsége nélkül ne alkalmazd az emlitett módszereket)

a nővéredet meg tojd le, ha legközelebb hiszti rohama van öntsd le vízzel...

2013. aug. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem antiszociális,hanem a nővéremet szinte alig látja.

És mindig kiabál velem,a dog meg alapból utálja ha kiabálnak vele vagy a családjával.

Amúgy 3-as,hideg vízzel leszoktam spriccelni,amikor kötöszködik velem,mindig van nálam vízipisztoly.:D

2013. aug. 25. 20:06
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Most a kutya 4 éves és ugye nem volt sohasem sétáltatva,ami nem is baj,mert minden kan kutyát széttépne meg a macskákat



ezért antiszociális

2013. aug. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a problémádat. Az a baj, hogy a nővéred nem foglalkozik vele? A te kutyád, neki nem is kell.
2013. aug. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kiskorában találkozott velük a tenyésztőnél,mi is szoktattuk hozzájuk,előszőr 1 hónaposan meg 5 hónaposan került rá sor,de már akkor is utálta őket.Pedig pici volt,furcsa.

Ja,és vinni akartuk már,minden évben próbálkozunk,minden trükkel de nem akar kimenni a kapun kívül.És mint mondtam nagyon sok állat járkál erre,napi számban kivannak dobva a kutyák,párat etetek is.

2013. aug. 25. 20:12
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem,az a baj,hogy a kutya lenézi őt,folyton zavarja,mert nyálas.Persze hogy nyáladzik,hiszen ha iszik normális.

Meg alapból minden kutya nyálas.

Meg ha ott meg ott tisztítja magát,felháborodik,a kutyáknak én úgy tudom nincsen keze...

2013. aug. 25. 20:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a vitát nektek kell megoldani családon belül.

Egy viszont tuti: nem normális, hogy a kutyát nem lehet sétáltatni és nagyon nagy baj, hogy azt gondolod, ez így rendben van. Szépen be kell pótolni nála a szocializációt, hogy ne támadjon ki más kutyákra és rendszeres sétát biztosítani neki, mert találkoznia kell mindenféle ingerrel. A kutyád nem attól lesz boldogabb, hogy te kannak hívod és nem kisfiúnak, a közös alvás a füvön pedig a kutya számára legkevésbé sem kibékülés, pláne nem egy héttel egy harapás után. És ha eléd áll és morog a nővéredre, annak nagyon ne örülj.

Örvendetes, hogy próbálsz foglalkozni a kutyával, de jó lenne, ha még tájékozódnál, mert ez így nem jó senkinek - a kutyának pláne nem. Sok könyvet neten is megtalálsz (pl. Jan Fennell), le lehet tölteni, érdemes elolvasni. Nézhetsz videókat is youtube-on (A póráz két végén, Csodálatos kutyadoki, Egyik kutya, másik nem), illetve egy kutyasuli sem ártana.

Egy horror volt olvasni ezt az egészet. Nulla séta, harapás, morgás, kiabálás. Ha szereted a kutyát, akkor beszélj össze a szüleiddel és álljatok neki rendesen foglalkozni vele.

2013. aug. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 gergo1998 ***** válasza:
Nálunk is ezt csinálj az öcsém, igaz nem is dolgozik neki a kutya, én bárit kérek tőle megcsinálja feltétel nlkül, bármikor be tudom hívni poráz nélkül is, és tudja hol a helye, nálatok valahogy ugy van h kiskorába lett "elrontva a dolig" 10 hetes kora körül rengeteg ingernek kell érnie, szakember tud javittani ezen az "állapoton" de olyan soha nem lesz, hogy egyedül tudod majd sétálatni, de mindenképp SOK SIKERT HOZÁ!
2013. aug. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!