Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogosan akadtam ki a nővéremre?

Jogosan akadtam ki a nővéremre?

Figyelt kérdés

A nővérem 17 éves,én 12.


8 évesen kaptam egy kutyát.Tk-s német dog,kan és ivaros.

Mivel kissé kicsi voltam,apukám segített a kutya nevelésében ,én játszottam vele és tanítgattam amire csak tudtam.

Sétáltatva egyszer volt.

Pici kölyök volt,és a nővéremmel vittük sétálni.

Na most,a 2. házig jutottunk el mert a nővérem elkezdett sikongatni,hogy:Megugatják,vigyük be gyorsan!

Nem ellenkezhettem vele mert lefejeznek...

Most a kutya 4 éves és ugye nem volt sohasem sétáltatva,ami nem is baj,mert minden kan kutyát széttépne meg a macskákat,amit nem is bánok mert annyi a kóbor kutya és macska,hogy tiszta rühesek szegények meg minden.

A nővérem és anyukám a "falkánkban" legalsó szinten vannak.Apukám a falkavezér utána pedig én aztán meg a kutya(elvileg).

A nővéremet egyfolytában fel kell világosítanom,hogy a kutyákat nem FIÚnak és nem LÁNYnak mondjuk.Kérdezik milyen nemű ez a 2 méteres "szörnyeteg"? KISFIÚÚÚÚÚÚÚÚ!!!! *-*

Mondom:Vagyis kan.

Erre mindenki:És az mit jelent?

Ezt apukám is rühelli,fejbe tudnánk lőni magunkat.

Tegnap estefele teljesen összevesztem a nővéremmel,mert már 100x elmondtam,hogy az a nyakörv kicsit nagy rá,és ne nagyon húzza a pórázon előre(autógumit,ládát szoktunk ugratni,nemrég tanítottam be rá).

Természetesen csak előre húzta és leesett róla,pórázzal együtt.

Csak én tudom rárakni,mindig azzal vagy a pórázzal lehet elkergetni,de egyre többször engedi,hogy rárakjam,vmelyik nap jött előre és ő maga dugta bele a fejét.

(Na most,tudni illik,hogy egyéb okok miatt egyszer megharapott rá 1 héttel együtt aludtunk a füvön "kibékültünk".:)

Anyukámék meg majdnem sikítottak...:D)

Na most,visszatérve,enyhén ráförmedtem,hogy miért ennyire értetlen?!

Aztán elkezdtem neki magyarázni a kutyákról,amit nem bír elviselni,mert nagy ívben leszarja.Nekem ez jött le,nem érdekli.

A kutyának mindent megenged,amikor a kutya ugrál rá,"jó kutya,ügyes kutya" hangban mondja hogy helyedre,meg a nevét.Ilyenkor elmegyek,szegény kutyum...

Anyummal ugyanez,de őt már nem nézi le,helyrerázódott,meg anyukám megengedte,hogy segítsek neki a kutyával kommunikálni.Ő legalább normálisabb értelmi szinten van...

Aztán,már kiabált velem és miközben beszéltem beleszólt folyton,amit utálok és emiatt vannak sokszor nagy veszekedések,mert ezt gyűlölöm,hogy attól még,mert kicsi p*csa vagyok,tisztelni lehetne csöppet.Itthon a kutya az egyetlen aki megért.Szomorú.

Mondtam neki azt is,hogy 12 évesen ÉN foglalkozok vele a legtöbbet(apukám csak néha segít),én nézek minden után napi 1 órát kutyanevelésre,"kutyaegészségügyre",német dogok után.Magamra alig jut időm,ő meg közbe kisminkeli magát meg begöndöríti a haját,ITTHONRA,ő a kiskedvenc,neki könnyű.

Zsebpénzem sincsen,mindig a kutyámra gyűjtöttem,márkás cuccokat próbáltam neki venni,de nem jött össze a pénz azokra,amit kiszemeltem.Csak egy pórázra,olyan Flexire vagy mire,tudjátok,csak az a baj,hogy fél a hangjától,és német dogoknak meg hasonló méretű állatokhoz hülyeség volt ilyet venni,még én sem szeretem ezt a fajtát.Most már 3 éve,hogy Ceasar Milan meg hasonló emberek könyvére gyűjtök.

Telefonra is szükségem lenne már,ha vhol vagyok másoktól kell elkérnem meg minden,és már nagyon szégyellem megmondani,hogy nincs.

És megint visszatérve még számtalan okot mondtam,erre mindig az a válasz,hogy fésülködjek meg!

Ugyanis göndör hajam van,neki meg szokásos cérnaegyenes...Meg neki világosabb a bőre mint nekem,sok a barátja,nekem viszont csak 2 igazi van.

Ezeket azért is írom le(nem sajnáltatni akarom magam),mert hogy lássátok milyen nehéz a helyzet,mindig én kapok ki.De most már elegem van nagyon.A kutyám lenézi nagyon,amikor veszekedtünk,a nővérem nagyon kiabált már rám,én meg nyugodtan beszéltem,de ha veszekszünk mindig a sírás kerülget,és lehet ezt a feszültséget a kutya is érezte,ezért mikor megindult felém,a kutya közénk állt és megmorogta.Én diadalmasan mosolyogtam,pont ezt magyaráztam neki,mit tesz ha nem kezeli a kutyát,nem mutassa meg neki hol a helye.Ekkor ő hisztisen eltávozott.

Ezek előtt veszekedés közben azt is megmondtam neki,hogy a kutyát az elmondottak alapján nem is szereti.Így nem lesz jó se Silvernek(Szilver),se neki.Csak jót akarok.Erre ő:

-Én csak szeretem a kutyámat és nem érdekel semmi más!!!!!!!!!!!!!!!!!

Úgy nézett ki megérti,majd grimaszolva hisztirohamot kapott.Ugyanezt a hisztit alkalmazva a morgós résznél,lelépett futni a kertbe(hátsó kertbe).

Azóta nem beszélek vele,ő majd fog szólni hozzám de én pár hétig nem,mert én higgadtan kezdtem de ő nem.

Volt,hogy egy hónapig nem beszéltünk.

Bocsi ha kacifántos,hosszú de tök ideg vagyok,és semmire se tudok koncentrálni,se ellazulni,csak ha a kutyámmal vagyok.

(A kérdés fönt,és még annyi,hogy ez ellen tehetek én még vmit?)



2013. aug. 25. 19:42
1 2
 11/13 sippara ***** válasza:
100%
Tehát... négy éve kaptál egy kutyát. Nem vitted oviba/suliba, nem vitted sétálni, nem szocializáltad, egyszóval ahány módon csak tudtad, tönkre/pokollá tetted az életét - igen, TE, mert TE kértél kutyát, TE vállaltál érte felelősséget. Nincs falka, a falkát a közös akciók, közös tevékenységek kovácsolják. Nincs falkavezér sem, hiszen a falkavezér biztosítja a falkatagok fizikális és mentális jólétét, kielégíti a testi és szellemi igényeiket, illetve teret ad ezek kielégítésére - a fent felsoroltak közül senki semmit nem biztosít a kutyának. Négy év alatt nem jutottál el odáig, ÖSSZESEN nem foglalkoztál vele annyit, hogy rá tudd tenni a pórázt - pedig ez gyakorlatilag a legegyszerűbb dolog, amit egy kutya tudhat. Nem hisztizni, vinnyogni kéne, hanem vagy ténylegesen felelősséget vállalni a kutyáért és végre TENNI valamit érte, VAGY olyan gazdát keresni neki,aki hajlandó mindezt megtenni.
2013. aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 ödi2 ***** válasza:
100%

Tehát... négy éve kaptál egy kutyát. Nem vitted oviba/suliba, nem vitted sétálni, nem szocializáltad, egyszóval ahány módon csak tudtad, tönkre/pokollá tetted az életét - igen, TE, mert TE kértél kutyát, TE vállaltál érte felelősséget. Nincs falka, a falkát a közös akciók, közös tevékenységek kovácsolják. Nincs falkavezér sem, hiszen a falkavezér biztosítja a falkatagok fizikális és mentális jólétét, kielégíti a testi és szellemi igényeiket, illetve teret ad ezek kielégítésére - a fent felsoroltak közül senki semmit nem biztosít a kutyának. Négy év alatt nem jutottál el odáig, ÖSSZESEN nem foglalkoztál vele annyit, hogy rá tudd tenni a pórázt - pedig ez gyakorlatilag a legegyszerűbb dolog, amit egy kutya tudhat. Nem hisztizni, vinnyogni kéne, hanem vagy ténylegesen felelősséget vállalni a kutyáért és végre TENNI valamit érte, VAGY olyan gazdát keresni neki,aki hajlandó mindezt megtenni.


Egyetértek sippara válaszával, 12 éves vagy húzd ki magad és nőj fel a feladathoz!!!

Felelőtlen döntés volt 8 évesen német dogot Rád bízni, de EZ nem a Te hibád... DE! A kutya teljes elhanyagolása és szocializáció hiánya már igenis a TE hibád(is).

Privátban küldj egy email címet és átküldöm levélben Fennel és Millan könyveit, de ezt NEM jutalomnak és a sirámaid miatt küldöm, hanem, hogy TEGYÉL valamit végre a KUTYÁDÉRT!

Nem akarlak bántani és részemről ennyi a "dorgálás", de légy falkavezér ha más képtelen rá. Menjetek el egy kutyasuliba, beszélj a szüleiddel és a nővéreddel, mert ha már TÉGED is megharapott, akkor nagy gondok vannak és rosszul érzed, hogy felette vagy, maximum egyenrangúnak tart, mert ha felette lennél, akkor SOHASEM! harapott volna meg.Érted a lényeget?

Fennel könyv alapján kezd el NEVELNI végre a kutyád és NE várj azonnali változást, bizony sok-sok hét és hónap kell a teljes változáshoz, de az alap dolgokat akár 1 hét alatt is megtanulhatjátok és utána sokkal könnyebb lesz!

Nyakörv,póráz, ezekkel séta, ül, fekszik, marad és az etetés hierarchiája azaz a falka sorrend kialakítása legyen az első teendőd. Írj email címet és küldöm a könyveket, de aztán használd is az olvasottakat és dolgozz keményen a kutyádért!Sok sikert hozzá, ha kell kérj ismét tanácsot és segítséget!:)

2013. aug. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hát jól számon tartod a sérelmeid,nekem ebből a hosszú siránkozásból csak ennyi jött le,meg annyi,hogy a családban a kutyától kezdve mindenki ki van akadva.Nyugalomra lenne szüksége mindenkinek,de a légkör megteremtése a szülők feladata.
2013. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!