Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek ugat meg olyan sok...

Minek ugat meg olyan sok kutya mindenkit, aki elmegy a kerítése előtt?

Figyelt kérdés
Ha megállnék, vagy matatnék még érteném, mert védi a kis kertjét, de most komolyan, van amikor az úttesten megyek/megyünk és rendesen ugrik neki a kerítésnek, meg ilyen hisztéria rohamot kap sok kutya, ráadásul az utca többi kutyájára is rájön ilyenkor a hoppáré, ha hallják, hogy egy cirkuszt csinál. Nem minden kutya ilyen, de nagyon sok, meg van egy olyan is, amerre járok a buszmegállóba, hogy lesben áll a ház sarkánál, de egész nap ott van, mindegy mikor megyek és ha valaki feltűnik fülsiketítő hangon üvölt és megy neki a kerítésnek. Nem tűnik az ilyeneknek fel, hogy csak megyek és nem érdekel a hülye udvaruk? A mi kutyánk nem ugat meg szinte senkit és én nem is tartom bajnak, mert falra másznék tőle, ha bődületes vonyítással üdvözölne minden járókelőt éjjel-nappal. Miért csinálja ezt olyan sok mégis?
2009. okt. 30. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Védik a területűket.
2009. okt. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__445438-miert-..

Ezt válaszoltam ott:


Az enyémek például azért mert különösen erős az őrző ösztönük. Bár én ismerem őket és tudom hogy az általád leírt esetben nem olyan rámenősek mint ha egy kutya vagy egy feltűnőek viselkedő személy jön (ordító kisgyerek, rohangáló suhancok), de egy olyan embernek aki nem ismeri a kutyáim és nyugodabbakhoz van szokva annak nagyon vadnak tűnhet. Azon kívül hogy erős az ösztönük, még izgága fajta is, ami szokatlan még akár más kutyásoknak is akiknek nem ilyen a fajtájuk. Azon kívül számtalanszor dobálták őket kővel, hóval, próbálták bedugni a kezüket, álltak meg és próbáltak parancsolgatni nekik, dőltek a kerítésnek részegen, hergelték őket viccből és törtek be hozzánk amit a kennelből kellett végignézniük. Ja és hárman vannak így még a csapatszellem is nagyobb. Az enyémek ezért. Más kutya meg lehet hogy fél, vagy csak idegbeteg... Mondjuk azt nem ajánlom, hogy megpöcköld a kutyáim orrát, nem azért mert szeretem ha bántják őket, hanem mert akkor leharapnak egy kezet és akkor őket fogják elvinni... Mondjuk nem minden kutya harap aki ugat...


Még kiegészíteném, hogy nem üvöltöznek csak addig ugatnak amíg látnak valakit, és akkor sem mindegy milyen mértékben. Ha csak te mész pl az úton akkor kicsit ugatnak, ha meg 4 kutya szaladgál kint akkor sokkal jobban. Csak mivel nem hiszem, hogy ilyen izgága fajtához hozzá vagy szokta így már az a kicsi ugatás is soknak fog tűnni. Nem zavarnak senkit. Nem idegbetegek. És nem utoldósorban, nem szeretem ha barátságosak, jobban szeretelm a bizalmatlan kutyákat. Tudom, hogy ez kirítésnél ugatás nélkül is megoldható, de ez a környék annyira rossz, hogy még habzó a szájú őrjöngő kutyát is meg akarják simogatni (jobb esetben, vagy bántani) itt nem elég bizalmatlannak lenni, annak is kell látszani. Amúgy a kutyái szocializáltak, jólneveltek mint kevés kutya. Nem riasztónak vannak, mert amikor nem vagyok itthon kennelbe rakom őket, nehogy valami bajuk essen. Teljesen nyugodt kutyák, ellentétben pl egy másik kutyáva, ak ugyanezt csinálji, csupán nem bátorságból, hanem mert unatkozik és fél, na ő tényleg vonyít egész nap. Vsakhogy laikus ember nem tudja megkülönböztetni azt a viselkedést az én kutyáimétől akik nem azért csinálják, mert betegek.

2009. okt. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Azért csinálja ezt sok kutya, mert

1, nekik nincs más szórakozásuk és valahogy le kell vezetniük a felgyülemlett energiát.

2, Nem ismer senkit a gazdáján és családján kivül, tehát mindenkit idegennek fog tekinteni.


Sajnos sok falusi ember úgy gondolja,hogy a kutyának elég az udvar ott futkozhat amennyit akar.


Megjegyezném: Van olyan város az országban, ahol minden háznál van kutya és olyan csend van, mint egy temetőben.

Találjátok ki miért? Mert a városban van kutyaiskola !

2009. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem kell minden kutyát az előző által felsorolt csoportokba osztani. Mi is járunk iskolába, meg versenyezni is. :)
2009. okt. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen van olyan, amelyik csak úgy ugatgat. Az nem is zavar, de elég sok van, akiktől rendesen a szívbaj kap el, meg nem is tudok addig beszélni sem, ha nem magam vagyok, mert semmit nem lehet hallani olyan hangos. Ezekkel nem foglalkoznak, aztán attól? Mert azt nem tudom elképzelni, hogy a gazdájának olyan jó legyen hallgatni, ahogy az ablaka alatt rohangál megvadulva fel alá és őrült módon ugat, meg ugrál neki a kerítésnek, ha egy járókelőt lát. Komolyan sokszor félek, hogy kiszabadulnak. Nem tűnik fel az embereknek, hogy foglalkozni kellene a kutyájukkal?
2009. okt. 30. 20:32
 6/6 anonim ***** válasza:
De mondoom. A kutyáim nem csak ugatgatnak, hanem rendesen ugatnak és száguldoznak, elég ijesztőek. De engem nem zavar, mert csak addig csinálják amíg kell. Egy ideig az az ember is olyan békésen ment a kerítés mellett mint te, amelyik öklömnyi kővel dobálta őket... Evvel azt akarom mondani hogy sosem lehet tudni. Pedig versenyzős, kutyaiskolás kutyáim vannak. És igen, inkább hallgstom hogy ugat fél percig (de addig mindent belead, persze nem annyira mintha kutya menne) minthogy mindenki kutyuskája legyen. Természetesen felelősséget is vállalok érte, és biztonságosan tartom. Egyszerűen szeretnek ugatni, többen vannak, nagyon nagy mozgásigényük van, nagy őrző hajlamuk stb...
2009. okt. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!