Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lettem falkavezér, egyálta...

Nem lettem falkavezér, egyáltalán nem hallgat rám. Mit tegyek? (bovebb lent)

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos tacskó keverék kiskutyám,akit nagyon szeretek,sokat foglalkozok vele. Mègsem sikerült/sikerûl elérnem,hogy figyeljen rám,falkavezér legyek. Teljesen reménytelennek látszik. Kertes házunk van,van neki egy hatalmas elkerített része.A szomszéd felé nincs keritesünk,mert ott régebben a papám lakott ,most meg bérlõk laknak benne.A kutyám normális ameddig bemegyek hozzá,de ahogy kiengedem,elkezd szaladgálni,eddig oké,csakhogy engem észre sem vesz. Ès átrohan a szomszèdhhoz,pedig pici kora óta tiltom neki. Ezek után pedig egyszerūen nem lehet megfogni,hogy visszavigyem. Ahogy közeledek felé elrohan. Mikor végre nagy nehezen sikerûl megfognom akkor harap.Harapja a kezemet. Van mikor odáig jutunk ,hogy vérzik a kezem. A máskor normális,imádnivaló kiskutyám ,,megõrül". Egyszerūen nem tudom miert... és a felugrálásról sem tudom leszoktatni. :(

Amúgy sokat szoktam vele sétálni,màs kutyàkkal is rendszeresen találkozik. Úszni is szokott. Tehát mozog eleget. Nemt udom mit tegyek .


2013. aug. 26. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Keress szakembert.
2013. aug. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyobb gond az, hogy nem igazán kötődik. Érdemes lenne elmenni egy kutyaoviba, és az ottaniaktól kérni segítséget.
2013. aug. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a kutya nem látja,hol a képzeletbeli kerítés,így a tiltást nehezen fogja értelmezni.Az elkerített terület pedig szeparálhatja tőletek,így nem is tud annyira kötődni,hogy egyszerű legyen a behívása,amikor sokkal érdekesebb dolgok várják,amikor kiszabadul végre.
2013. aug. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát épp ez a baj :( Hogy mivel el van kerítve(bár mindig kint van velünk ,mikor kint vagyunk,meg mikor kimegyünk hozzá,de mostmár csak flexi pórázon tud az udvarba is velünk lenni,mert nem jön vissza . Épp azért szeretném ha valahogy megtanulná,hogy jöjjön vissza ha hívom,hogy minél többet lehessen kint,és tudjunk póráz nélkül sétálni. Nagyon jó lenne ha megtanulná,de már próbálkozok a tanítással.Bízok benne ,hogy 5 hónaposan még sikerülhet neki.
2013. aug. 28. 12:46
 5/9 anonim ***** válasza:
15 évesen is sikerül neki, csak csinálni kell. Ha egyedül nem megy, vidd suliba, vagy keríts házhoz járó szakembert.
2013. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kutyaovi, de tényleg. Van pár szintén nem kötődő eset az oviban, az egyik extrémebbnél az oktató azt javasolta, hogy menjen el a gazdi a területről, üljön be az autóba, a kutyát meg hagyja benn a többiekkel, és menjen pár métert az autóval. A máskor egyébként gazdit észre nem vevő kutya nem tudta levenni a szemét a kocsiról, és nem bement következő alkalommal, ha hívták?

Nyilván ez egy extrém eset, de tudnak megoldást a te problémádra is.

2013. aug. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És ez a nem kötődő eset, hogy ha elég messzire kerül a gazda, akkor eszébe jut mégis kötődni? :)
2013. aug. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,elkezdtem vele komolyabban foglalkozni. És hát nem akarom elszólni magamat,de még egy hete sem gyakorlom vele mégis siker!!! Eleinte rajta volt egy 5m hosszú póráz a kertben,és tanítgattam neki ,hogy jöjjön oda. Nagyon hamar rájött mit akarok tőle! Már odáig jutottam vele,hogy bár rajta van a hám ,néha már a pórázt is levszem róla,velem marad. Azért még nem merem elengedni,át ne menjen a szomszédhoz. De az udvarban már elég jól megy. :) És én ezzel teljesen elégedett vagyok,mint már említettem egy hete se gyakorlom vele,így ez elég nagy sikerélmény nekem. Nem kell ide szakember,csak foglalkozni kell vele,megértetni vele it is akarok :) Köszönöm a válaszokat.
2013. szept. 1. 19:21
 9/9 anonim ***** válasza:
akumi: akkor nevezzük úgy, hogy még van mit dolgozniuk a kötődésen
2013. szept. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!