Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem hallgat ram a kutyam...

Nem hallgat ram a kutyam kapun kivul?

Figyelt kérdés
A kutyusom nagyon okos, eleg sok mindeent tud mar (ul, fekszik, pacsit, marad, forog, bukfenc, kuszik, gyere ide stb.) a kapun se megy ki engedely nelkul. Ha kiadom neki a marad parancsot akkor en akar bejohetek a hazba, o ott marad. Ha kilepunk a kapun azt mar elertem, hogy lab mellett jojjon. Az ul, fekszikre is hallgat pl. Zebranal. Ha embert lat az mar nem erdekli annyira. Viszont ha barmilyen allatot (kutya, macska, madar, barmi..) akkor menne oda hozza es elkezd huzni. Setanal nagyon szepen visszajon, de ha meglat valami izgit akkor utanarohan es mint aki nem hall csak megy...Hogy tudnam errol leszoktatni? Mit tegyek, hogy mindig minden korulmenyek kozott hallgasson ram?
2013. jún. 26. 12:58
 1/4 compactegon ***** válasza:
a vadászösztönt nagyon nehezen fogod kinevelni belőle, ha egyáltalán sikerül. nekem annyit sikerült elérnem, hogy megáll az "állj" parancsra ha macskát is lát, így van időm rátenni a pórázt. határozottsággal, illetve siker esetén kutyakeksszel értem el.
2013. jún. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak azt nem ertem, hogy egy jol nevelt kutya mindig visszamegy a gazdajahoz. Valahogy csak el lehet erni. Koszonom a valaszod!
2013. jún. 26. 13:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Még dolgoznod kell azon, hogy minden szituban visszajöjjön hozzád. Mennyi idős a kutyád? Amíg nem jön vissza, hosszú pórázzal engedd csak el.
2013. jún. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
8 honapos. Rendben!:)
2013. jún. 26. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!