Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kutyusom állandóan...

5 hónapos kutyusom állandóan ugat ha egyedül hagyom, hogy szoktathatnám le erről?

Figyelt kérdés
ha kimegyek akárcsak egy kávét is készíteni, ahogy becsukom az ajtót, máris elkezd sírni, ugatni, nyivákolni... sajnálom, nem akarom, hogy rossz legyen neki. Meg kell tanulnia, hogy egyedül marad pár órára és hogy nem lesz semmi baj. Mit tehetnék?

#ugatás #nevelés #vonyítás #5hónaposkutyus
2013. aug. 27. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Szegényke még nem tudja, hogy Te vagy a falkavezér és meg akar védeni már most. 1-2 hónap és elmúlik, ha jól neveled, vagyis falkavezérré válsz. Ha nem, akkor az ajtót is szét fogja kaparni. Most még össze van zavarodva.


Ha nem sikerül, akkor jöhet a vizes lelocsolás.

2013. aug. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amiénk már 8 hónapos és teljesen kétségbe vagyunk esve mert még mindig sír ha egyedül hagyjuk. Ráadásul kaparja is az ajtót..Engem is érdekelne, mit lehet tenni? Helyre tudom-e hozni?
2013. aug. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amikor hazamentek 5 percig ne szóljatok hozzá. Ne vegyétek fel, ne engedjétek az ágyra, kanapéra, ne adjatok neki kaját az asztalról, ne kunyizzon sőt kizavarni az étkezőből. Ne engedjétek, hogy rátok ugráljon megérkezéskor sem. Ha kirohan előtted nyugodtan menj tovább ha felrúgnád akkor is, ha sétáltatod ne ő mondja meg az irányt, ha húz rántsd meg vagy indulj el az ellenkező irányba, hámot ne használj, az a buta erőszakos kiskutyáknak való. Ha bemegy előtted az ajtón az sem jó. Csak utánad mehet be. Ha ugat vagy morog vendégre azonnal letiltani. Ha hívásra (jutalomfalattal se) nem jön oda, akkor ne te menj utána. Ha ezeket betartod már félig falkavezér lettél. Ha továbbra is nyüvög, kapar, akkor elmenést színlelni és síráskor kaparáskor rányitni az ajtót és két deci vízzel nyakon önteni hangos NEEM! szó kíséretében. Nem fog belehalni, felnyikkan, de rögzül neki, hogy nem jó amit csinál ha időt szánsz rá. Utána hívhatsz festőt és többet nem lesz karcos az ajtód.
2013. aug. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2013. aug. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hovarju ***** válasza:

Sokféle megoldás létezik a problémára. Igazán hatásos ötletet akkor tudnék adni- és szerintem a legtöbben így vannak vele- ha látnánk az adott helyzetet és hogy ti hogyan reagáltok a dolgokra.

Menjetek el vele kutyaóvodába/kutyasuliba. Remek szórakozás nektek és a kutyának is, ráadásul nagyon sokat tanulhattok kutyául. Persze közben a kutya is sok mindent megtanul.


Én a mostani kutyámat, már 10 hetes kora körül egyedül hagytam. Először csak pár percre. Aztán kb. 20 percre. Volt, hogy elmentem a sarki közértbe. Aztán később már hosszabb utakat is tettem nélküle. Nagyon hamar megszokta, hogy itt hagyom. Néha megkérdeztem a szomszéd nénit (aki egész nap otthon van) hallotta-e sírni. Ő azt mondta, hogy csendben volt. És néha hallottam nyűszögni, de mire a lift megérkezett, már csendben volt.


Igyekeztem jóllakottan, fáradtan séta után itthon hagyni. És amikor hazaértem nem foglalkoztam vele (ez volt a legnehezebb az elején). Hazaértem, átöltöztem, leraktam a csomagjaimat, feltakarítottam az esetleges pisit, kakit (amíg nem volt szobatiszta) és eközben úgy csináltam, mintha ő ott sem lenne. És csak ezek után hívtam magamhoz egy kiadós dögönyözésre.


Mostanra már 4 éves múlt és akár idegen helyen is otthagyhatom (pl.szállodai szoba), ahol ott van a pokróca. Tudja, hogy oda fogok visszamenni, ahol hagytam és türelemmel vár.


Szóval nálunk ez jött be.

2013. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a kedves válaszát :) Köszönöm a linket is nagyon hasznos... :) lépésről lépésre fogok haladni ahogy olvastam és ha valakit érdekel szívesen leírom a változásokat :)
2013. aug. 27. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!