Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy oldjam meg, hogy ne...

Hogy oldjam meg, hogy ne veszekedjenek a kutyák, és tudjak az egyikkel gyakorolni?

Figyelt kérdés
Van két nagyobb testű kutyánk, egy fiatal és egy idősebb. A fiatal másfél éves, az idősebb 9 lesz. A fiatalabb az én kutyám csak, és elkezdtem kutyaiskolába vinni. Mindkettő fiú kutya, de az idősebb a testvérem kutyája, aki nálunk maradt, a testvérem nem velünk lakik már, de a kutya nálunk maradt. Sajnos az idősebbik kutya bizonyos esetekben bántja a fiatalabbat. Úgy általánosságban jól megvannak, de amikor el akarjuk vinni őket sétálni, ha az idősebbikre előbb kerül póráz, rá akar ugrani a fiatalabbra, és igazából bármikor leszidjuk, stb. nekünk szót fogad, de aztán kitölti a mérgét a kisebbik kutyán, aki mostanra már maga is próbál kiállni magáért, szóval néha kavarodás van ebből. A probléma az, hogy a fiatalabb kutyát nemrég elkezdtem kutyaiskolába vinni. De nem tudok vele hol gyakorolni, mert a másik megőrül, ha pórázt teszek a fiatalabbra, azt hiszi, hogy megsétáltatom, amiből ő kimarad. Ma azzal próbálkoztunk, hogy elvittük mindkettőt sétálni, majd az idősebb előbb hazament, és így kicsit gyakoroltam a másikkal. Viszont mikor hazaérünk ugyanúgy rátámad, amiért ő többet sétált. Hogy lehetne ezt a problémát megoldani? Az idősebb kutyát én nem viszem kutyaiskolába, mert nem az enyém, és nem tehetek róla, hogy a tesóm itt hagyta, a családból másnak nincs lehetősége elvinni, nem is biztos, hogy akarják. Egyébként, bár ez alapján nem így tűnik, az idősebbik kutya engedelmesebb és szófogadóbb is, csak a fent említett esetekben őrül meg. A fiatalabb engedetlenebb, őt azért is vittem kutyaiskolába.
2013. aug. 27. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Erre való a kutyasuli, de ha ott nem foglalkoznak ilyesmivel, ahova jártok, akkor vigyétek őket máshova.
2013. aug. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kan mind a kettő, és ivaros? Mert akkor a verekedésnek ez is oka lehet. Gondolom le szeretnék rendezni a falkasorrendet, egyenlőe az öregebb az erőssebb. De nagyon úgy fest hogy az embereket sem feltétlenűl tartja falakvezérnek. Nállunk is volt gond azzal ha az egyikkel gyakorolni akartam, a másik is jött volna. Bár nállunk nem volt marakodás, csak részt akart venni a dologba. Nállunk az volt a megoldás hogy amíg az egyikkel dolgoztam a másikat kikötöttem egy fához. Először nm tetszett neki, de megszokta. Mostmár csak leültetem őket és türelmesen megvárják amìg rájuk kerűl a sor. Mondjuk az is hasznos lenne ha a nagy verekedését erőssen tiltanátok, bocs de szankcióznátok. Van valami büntetés ha nekimegy a másiknak? Hogy reagáltok ilyenkor?
2013. aug. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első, épp azt mondtam, hogy csak az egyik jár.


Második, Neked köszi. Igazából, most hogy mondod, akár a házba is bevihetem a másik kutyát addig (nem mindenhova, de egyes helyekre bemehet). A falkavezérség a gond valóban, de ilyen hosszú idő ezt lerendezni? Merthogy igen, ivaros kanok. Egyébként próbáljuk a veszekedést megszüntetni, jobb módszer híján rájuk szólunk, és az ember hatalmát nem kérdőjelezi meg az idősebb (a fiatalabb sem, csak ő még nehezen tartja kordában az indulatait, majd azt is megtanuljuk), csak aztán folytatják, vagy ha rájuk szólunk, és utána bemegyünk, vagy bent vagyunk a házban, halljuk, hogy morognak egymásra.

2013. aug. 28. 19:33
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából a póráz a probléma. Ha előkerül a póráz, akkor totál meghülyülnek, igazából az örömüknek nehezen parancsolnak. pedig rendszeresen vannak sétáltatva.
2013. aug. 28. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!