Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Naponta hányszor ajánlatos...

Naponta hányszor ajánlatos egy kutyával gyakorolni?

Figyelt kérdés
elég napi egyszer vagy esetleg lehetne többször is?
2012. júl. 30. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
"gyakorolni" alatt mit értesz?
2012. júl. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mármint, hogy mit gyakorolni?
2012. júl. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
mondjuk trükköket vagy engedelmes feladatokat vagy frisbeezni?
2012. júl. 30. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát mindenképpen addig amíg látod, hogy ő is élvezi. De naponta szerintem max 2x-3x olyan időtartamba amit a fajta igényel.
2012. júl. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én frisbee-zni naponta egyszer szoktam a reggeli séta idején, utána még egy kis engedelmes, nyomkövetés, ha az energiákba belefér akkor ügyességi gyakorlás jön. Bent a lakásban a saját és a kutyám kedvétől függően még naponta 2-5 alkalommal tanulunk, gyakorlunk főleg trükköket, illetve még az esti sétánál is szokott lenni egy kevés engedelmes, nyomkövető munka is. És nem is egy pörgős kutyám van.

Tapasztald ki, mennyit bír a kutyád, mennyire terhelhető és ez alapján oszd be a napodat, amennyire tudod. És arra szigorúan figyelj, hogy soha ne fásuljon bele a munkába a kutya, élvezze a gyakorlást végig és mindig a toppon hagyjátok abba.

2012. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat.

Kedves utolsó neked milyen fajta kutyusod van?

Ezt a nyomkövetést hogy csinálod mit kell kiszagolnia ilyenkor?

2012. júl. 30. 21:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Svájci juhászom van, most 1.5 éves. :)

A nyomkövetést ha csak teheted, ne egyedül kezdd el, hanem oktató, hozzáértő segítségével. A saját szagomat kell követnie itt a kutyámnak, most még csak 70 lépésnél tartunk. A katlan után egyes nyomokba jutalom falatot rakok, általában minden 2., 4. és 6. nyomba, majd kezdem elölről a számolást. Én most kezdtem el a tompaszögű kanyar bevezetését.

Viszont amit már most is csinálhatsz, az a mantrailing. Ehhez nem kell külön szakképzett segítség.

2012. júl. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!