Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barátnőmmel 2 hete beszereztün...

Barátnőmmel 2 hete beszereztünk egy Staffordshire Bullterrier kiskutyát, de így 2hétután már nem igazán tűnik fajtatisztának pedig elvileg annak árulták. Valaki segítene eldönteni hogy felültetek vagy sem?

Figyelt kérdés
Az internetről kerestünk lehetőség szerint a környékről. Találtam is egyet elég kedvező áron törzskönyv és oltások nélkül. Megnéztem 6 hetesek voltak teljesen megfeletek a fajta követelménynek de most hogy nő már nem igazán olyan amilyennek kéne lennie :S

2013. aug. 27. 22:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%
Sippara: a fajta követelmények, a kiskutya mérete (mert nem minden fajta kölyök ugyan akkora) a szín, azok a testrészek amik nagyon fontosak és több kutyusnál is más alakja van -a fülek formája, a mancs mérete (nem létfontosságú)
2013. szept. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 sippara ***** válasza:
91%
Ez így szép és jó, az vele az egyetlen probléma, hogy egy hat hetes kölyökről egy-két fajta kivételével (ezekbe pont nem tartozik bele a staffbull) még egy tapasztalt, hivatásos tenyésztő sem mondja meg, hogy fajtatiszta-e, vagy csak egy "csinos" keverék.
2013. szept. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
56%
Teljesen igazad van, ugyan úgy van a schnauzereknél is, én csak elmondtam, hogy tudd. (Legalább is én szeretem , ha új dolgokat tudok meg..:). )
2013. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
2%

Vidd el egy állatorvoshoz!

Itt meg ne írjon senki ilyen BAROMSÁGOKAT,hogy amelyik kutyának nincs törzskönyve az nem FAJTATISZTA!

Na ne! Ne nevettessétek ki magatokat! Nagyon hozzáértőek a válaszadók! Egy staff fajtákkal foglalkozó kiállítás,súlyhúzás,tenyészszemle során eldönthető, hogy fajtatiszta-e!

Balatoni Kutyás Súlyhúzó Egyesület! Faceboookon megtalálod őket! Sok kiállítást, versenyt szerveznek,ahol tartanak tenyészszemlét is!

2013. szept. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 sippara ***** válasza:
89%
Anélkül, hogy akár csak egy pillantást is vetettem volna a facebook oldalukra (mert ahogy láttam, weboldaluk pl. kapásból nincs), valahogy nem tudok jó véleménnyel lenni semmilyen szervezetről, ami törzskönyv nélküli """fajtatiszta""" (valljuk be, szaporított) kutyáknak szervez kiállításokat. Ugye tudjuk ám, hogy telibe támogatjuk ezzel a szaporítást annak minden mocskával, vérfertőzésével, állatkínzásával, éheztetésével együtt? Adjuk csak a lovat az idióták alá, "minek vegyek százé' törzskönyvvel (mondjuk) amstaffot, ha vehetek húszé' is, és azzal is mehetek kiállítani, versenyre, mindenhová". A hülyének is megéri (illetve PONT nekik).
2013. szept. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
3%
Attól még hogy nem törzskönyves lehet fajtatiszta. Én is egy házaspártól hoztam el a németjuhász kutyusom ingyen, mivel a szuka kutyusnál nem hatott a fogamzásgátló (igen van a kutyáknál is). Elvittem tenyészszemlére, orvoshoz stb és most van egy gyönyörű, egészséges fajtatiszta B törzskönyves németjuhászom.
2014. márc. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 sippara ***** válasza:
96%
Tiszta szerencse, hogy évek óta nincs B tk, pláne olyan amúgy is agyonszaporított fajtának, mint az nj...
2014. márc. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Akiteki ***** válasza:
48%
Nem tudsz olvasni? Elvitte orvoshoz is. Biztosan az állított ki neki B tk-et. Mert máshol nemigen.
2014. márc. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Kliszta ***** válasza:
Törzskönyvet nem az állatorvos állít ki. Max az oltási könyvvel keveri, mint oly' sokan, és azt hiszi, hogy ha oda beírták, hogy németjuhász, az már törzskönyv :D
2014. márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!