Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy amerikai staffordshire...

Log bence4 kérdése:

Van egy amerikai staffordshire terrierem hol dudnám felvágatni a fülét szabolcsban?

Figyelt kérdés

2013. aug. 15. 07:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Felvágatni??? Azt nem tudom,de levágatni úgy tudom,hogy tiltja a törvény!
2013. aug. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Sehol, 2012 szeptember 1-től ez tilos, büntetendő. Normális orvos nem csinálja meg.
2013. aug. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Pláne akkor nem, ha a kutya már elmúlt 3 hetes.
2013. aug. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
44%
Nem itt fogsz a kérdésedre választ találni. Kérdezd meg azokat az ismerőseidet akiknek van vágott fülű kutyája vagy éppen nem rég csináltatták. Ha nincs ilyen akkor járd körbe az orvosokat, beszélj velük személyesen. A fülvágás nem állatkínzás, az, hogy törvénytelen az egy dolog, van sok hülye törvény és sok mindenki megszegi őket. Ha törvénybe lenne foglalva, hogy soha semmilyen kutyát nem lehet pórázról elengedni akkor nem engednétek el a kutyáitokat? Hagyjuk már. Lehet lepontozni, attól függetlenül a törvény még nem lesz értelmesebb.
2013. aug. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze,lehet törvényeket szegni, csak van-e értelme??? Ha futkározik egy jót a kutya szabadon, az a kutya hasznára válik. Ha levágatod a fülét,az kinek jó? Csak neked,mert a kutyának nem lesz jobb. Kiállitásra sem viheted majd (ha egyáltalán törzskönyves?). Nem vagyok teljesen ellene a fülvágásnak, 20 évvel ezelőtt a mi dobermannunknak is apukám levágatta a fülét,akkor ez természetes volt,lógó fülű dobit csak német könyvekben láttunk,akkoriban kiállitáson se lehetett lógó fülűt látni. De azóta változtak az idők,én elfogadom a törvényt,mert nem látom hasznát a fülvágásnak a kutya szempontjából, ez csak a gazda örömére szolgál,mert a kutya nem megy vadászni,vagy harcolni,hogy a váágott fül védje őt.
2013. aug. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Tilos,és állatkínzás is.Mivel egy állat megcsonkításáról beszélünk,aminek semmilyen gyakorlati előnye nincs,csak a hü lye embernek így tetszik jobban.


TILOS!


És ha az a kutya törzskönyves,akkor én maga vagyok a pápa...

2013. aug. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%
Farkat vágatni lehet. Az nem csonkítás? Vagy ha a törvény nem tiltja akkor azzal nincs baj. A farokvágás kinek a hasznára van?
2013. aug. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
hagyuk már ezt a farokvágás kupírozás hisztit.. az egyiket tiltja a törvény a másikat nem.. (valszeg ez se várat magára sokat)
2013. aug. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
Sem farkat sem fület nem lehet vágatni.
2013. aug. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
én ugytudom hogy felvágani lehet csak le vágni nem lehet
2013. aug. 15. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!