Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal?

Mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés
A kutyám 8 éves, keverék tacskó. Nálam van születése óta. Mindig húz és emiatt nem tudok vele nyugodtan sétálni menni. Beleuntam ebbe a 8 évnyi húzgálós sétafikába. Valakinek van valami ötlete, h szoktathatnám le erről? Próbáltam már sokféleképpen, de semmire sem reagál. Volt amikor minden nap sétáltattam, mentünk úszni, és a hazaúton mégis ugyan úgy húzott. Nem kicsit húz, hanem nagyon, majd kitépi a karomat.

2013. aug. 27. 23:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
"napi fél órát max" Ha kertben lakik, akkor ez is bőven több, mint a semmi. :)
2013. aug. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ja, és az én kutyám is húz, verés meg nem segített soha. Tud "lábhoz" jönni, akár fél percen keresztül is, ha nagyon muszáj. :D De ilyen, rohangálós és húzós, és ilyen lökötten szeretem. :) Igyekszem olyan helyen sétáltatni, ahol mehet póráz nélkül, akkor nem gond az, ha húz. :)
2013. aug. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Imola Ágnes ***** válasza:
Szerintem bármelyik technika beválna, ha azt következetesen gyakorolnád. Ha egyszer megfordulsz vele mikor húz, egyszer nem, vagy túl későn, akkor nem használ. Vagy ha folytóssal egyszer korrigálod ha húz, egyszer nem, akkor biztosan 8 év is kevés,h ogy megtanulja. Nincs olyan hogy egy kutya ne tudjon valamit megtanulni, csak van aki könnyebben tanul, van aki nehezebben. Mivel 8 éves, nem ajánlanám, hogy utánna köss valamit, vagy tulságosan leterheld. Fokozatosan kezd el mozgatni, menj szakemberhez, mutasson meg neked egy technikát helyesen alkalmazni, a szabályokat tartsd be, és akkor menni fog.
2013. aug. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogyan kivitelezted a visszafordulós technikát,de ha jól és köbetkezetesen minden alkalommal,akkor nincs kutya,amelyiknél ne válna be.Igaz,idegölö és egy makacs kutyánál hónapokig is tarthat,mire teljesen elfogadja a helyzetet és mindig lesznek bepróbálkozások,amiket korrigálni kell.Vsz a kutyád tobább kitartott,mint te.
2013. aug. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Egy tacsi keveréket nehéz visszatartani? Na, éreznéd mikor az én rottim beindul :D
2013. aug. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Mucika1997 ***** válasza:

Nekem labrador kutyám van. Folyamatosan húzott és sehogy sem tudtam róla leszoktatni, pedig fojtó nyakörve volt.

Majd egyik nap láttam meg a neten 600ft-ért új Halti (Szájszíj, fejhám)Minden méretben van. [link] [link] [link]

Ahogy a képeken is látszik a kutyát nem zavarja semmiben ugyanúgy tud benne enni inni és jó nagyokat ásítani. A lényeg hogy nem nagyon tud ezzel húzni, mert ha húzni kezd akkor egyszerűen csak meghúzod és így elfordítja a fejét és nem csinálhatja azt amit akar. Ezzel megtanulja, hogy ha húz akkor nem csinálhatja azt amit ő akar.

Ez nem örök megoldás, csak egy segédeszköz a tanításhoz.

2 éves a kutyusom és 3-4 hét alatt már Halti nélkül sima nyakörvel sétál a lábam mellett.

2013. aug. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Főleg neked utolsó, be is szerzek egy ilyet :)
2013. aug. 29. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!