Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan állíthatom meg kutyám...

VAnett kérdése:

Hogyan állíthatom meg kutyám krónikus fülgyulladását?

Figyelt kérdés
Pár hónapja már hogy küzdök kutyám fülgyulladásával. Otthon kezeltem fültisztító folyadékkal, majd a Surolan cseppel, de sajnos csak rosszabbodott. Elvittem dokihoz, kitakarította, és folytatnom kellett a Surolan használatát, majd egy hét múlva ismét visszavittem, a fülében lévő váladékot laborba küldte, itt kiderült, hogy Steprococcus-al fertőzött. Kapott Synolux nevű antibiotikumot és mellé Otodine fültisztítót. Ezt már 2-szer ismételtük, de nem javul, sőt már inkább zöldes színű a váladék. Doki javaslata, hogy műteni kellene, amikor is kivágja a hallójáratot, és úgy kitakarítja. Egyenlőre ezt nem szeretném, valami ötletetek esetleg lenne, mivel tudnám helyrehozni műtét nélkül?

2013. aug. 28. 09:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Én most homoktövis és aloevera kapszulát adok a kutyának igaz neki nem olyan durva a fülgyulladása, de be van gyulladva a lába is.

Sima gyógynövény boltba vettem. Aloeverából napi 3at kap homoktövisből kettőt (50kiló a kutya tehát annyit kap amenyit egy embernek kéne) 1hét után látványos a javulás. picit több mint 4000ft volt és egy hónapig elég kb.

2013. aug. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 S.Money ***** válasza:
Szia! Az aloe vera növényt nagyon tudom ajánlani! Nem mindenféle kivonat, hanem maga a növény! Tudsz venni egy kertészetben vagy egy supermarketben. S levágod a levelét s cseppentesz a nedvéből a fülébe, sokszor egy nap. Aztán van még az ún. fülrózsa: ez kövirózsa, amit szintén tudsz venni (pozsgáa sziklakerti növény) Az eljárás ugyanaz. Ezek gyulldáscsökkentők. Szerintem se hagyd, hogy az állatorvos felvágja! Az én kutyámnak is volt ilyen baja, de amióta immunerősítőt (pl. Gold Naturalis, Immunovet - vetnutrition.hu) kap nincs baj vele. Csak először ki kell kúrálni.....Egyébként jó neki az embernek való hallójárat tísztító is (patikában keresd, mem állatpatikában).
2013. aug. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne kezeld otthon, menj el egy normális orvoshoz! Mi évekig használtuk a surolant, mert azt mondták az kell rá , stb. Végül a 8. orvos meggyógyította és még csak véletlenül se azzal a cseppel, amire lehet, hogy már régen immunis volt.


Nem feltétlenül kell műtét. El kell menni egy normális orvoshoz, aki újra kenetet vesz belőle, mert annak megfelelően kezeli, akár cseppel/antibiotikummal. Lehet gyógyítani, csak sok orvos sz*rik rá!

2013. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!