Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után ez normális?

Ivartalanítás után ez normális?

Figyelt kérdés
Tegnap ivartalanították a kiskutyám. Egész éjjel a gallér rajta volt, de képtelen volt lefeküdni aludni. Egész éjjel nem aludtunk. Ma levettem róla a gallért, egyszer-kétszer lefeküdt, de egyből fel is állt. Arra gondolok, hogy talán azért nem tud lefeküdni, mert friss a sebe? Már nagyon álmos szegénykém. :( Egyébként lassan mászkál, iszik rendesen. Enni is eszeget.
2013. aug. 28. 11:14
 1/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Húzódik kicsit a sebe. Ne hagyd magára, nehogy túl durván nyalogassa a sebét, és hagyd, had találja meg a megfelelő poziciót. Ha felügyeled, és nem piszkálja vadul a varratot leveheted a gallért. Ha kicsit nyalja a sebet nem lesz baja, nyugi.
2013. aug. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amikor az én kutyámnak a hasáról levették a daganatot, akkor egész éjjel állt/ült. Reggelre annyira fáradt volt, hogy állva nekiesett az ajtónak, meg dolgoknak. Úgy kellett tartani. Aztán párom lefektette és jót aludt :) Kb. 10 cm-s vágás volt a hasán és feszült neki, tehát elképzelhető, hogy a tied is azért nem feküdt le.
2013. aug. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ! nem hagyom magára, szinte minden másodpercben odafigyelek rá. :) most levettem a gallért, felraktam a kanapéra (napközben mindig itt alszik), ül és a fejét az ölembe rakta. Úgy tűnik elaludt.. szegénykém remélem hamar túl lesz rajta! Nem gondoltam volna, h ilyen nehéz lesz a felépülés.
2013. aug. 28. 11:38
 4/10 A kérdező kommentje:
Bízom benne, h a második válaszolónak is igaza van! :) Neked is nagyon köszönöm a választ.
2013. aug. 28. 11:39
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos a kutyáknak nem nagyon tudnak fájdalomcsillapítót adni műtétek után, mert ők ha nem érzik, hogy fáj a sebük, akkor nem mozognak óvatosan, és felszakadhat.
2013. aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem! :) Akkor megnyugodtam egy kicsit! :) Köszönöm a válaszod. :)
2013. aug. 28. 11:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én szuka kutyusom másfél éves volt, amikor műtötték. Ugyanilyen rosszul viselte ő is a gallért, úgyhogy a legelső éjszaka levettem róla, és soha többet nem adtam rá. Egyszer próbálta nyalogatni a sebet, rászóltam, mondtam, hogy nem lehet, és soha többé nem bántotta. A varratszedésig figyelj rá oda, mert inkább akkor kezdik el nyalogatni a varratot, amikor gyógyul és viszket.

Gyors gyógylást neki :)

2013. aug. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem lesz varrat szedés, mert ez plasztikai varrat. (legalábbis a doki ezt mondta.) Épp ezért bajban is vagyok, h meddig adjam rá a gallért!? Amúgy köszönöm a válaszod! :)
2013. aug. 28. 14:01
 9/10 Hovarju ***** válasza:

Ne tedd fel az ágyra. Bármikor gondolhat egyet és leeshet.


Ivartalanítás után az én kutyusom is alig akart lefeküdni, lefektetni, pedig nem hagyta magát. Már úgy aludt, hogy letámasztotta a gallért a földre, és amikor egészen elaludt volna mindig felbillent és erre felébredt.

Nálunk az vált be, hogy szorosan az álló kutya mellé ültem és hagytam, hogy szép lassan nekem dőljön. És amikor már látta, hogy alszik lassan kis szakaszokban kihúztam a lábam alóla. Nem volt egyszerű, el is zsibbadtam a végére, de a kutya végre aludt, és reggel már nem volt vele baj.


Jobbulást és gyors gyógyúlást a kutyusnak !

2013. aug. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Amikor fent volt a kanapen vegig itt ultunk mellette, nagyon figyeltunk ra, tehat nem tudott leesni. Tudom en rontottam el, h nem tiltottam meg az agyon alvast meg anno. :( tegnap sikerult felugornia, egybol koltoztunk is ki az eloszobaba aludni. Amugy en ugy probaltam elaltatni, h leult es a feje ala parnat raktam. Szegenykem 5-10 percet tudott csak igy aludni, ugyhogy ez nem megoldas. Amit irtal ki fogom probalni, remelem nalunk is bevalik! :) Koszonom a segitseget!! :)
2013. aug. 29. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!