Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Műtét után ez normális a...

Műtét után ez normális a kutyámnál?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk ivartalanítani a lány kutyusunkat. Tegnap reggel volt a műtét, így egész nap bágyadt volt. Este már evett, ivott rendesen. Kakilt és pisilt is.


De ma is egész nap csak fekszik. Aminek én örülök mert legalább pihen, de ez mennyire normális? Mert az orvos azt mondta hogy ma már rohangászni fog. Egész nap a hűs lakásban van, kivisszük néha egy percet sétálni a kertbe, hogy pisiljon. Olyankor alig lehet visszahúzni pórázzal mert egyből futna be a házába, vagy a kocsi alá hogy elbújjon. Tehát csak pórázzal tudjuk kivinni.


Étvágya jó, de a hangulata pocsék. Folyton bújik, alszik, kúszik a földön. Csak akkor kel fel ha nagyon, nagyon muszáj (pl ha felkeltjük hogy ne fekve egyen). Ha el kezd mozogni, gyorsan lefekszik.


Mennyire normális ez a hangulat?



2013. jún. 15. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fáj még neki a seb, ezért viselkedik így. Kaptatok fájdalomcsillapítót?
2013. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyénenként változó, hogy mennyi idő alatt tér magához. Az egyik nőstény cicánk ivartalanítás után még egy hétig volt pont olyan, amit most leírtál, csak bóbiskolt, a másikat másnap úgy kellett leszedni a szúnyoghálóról.


Lehet, hogy kicsit szorosan húztak meg egy varratot és az fáj neki a kelleténél jobban, lehet, hogy lassabb az anyagcseréje, mint az átlag és lassabban bontja le az altatót a szervezete.

Lehet, hogy csak simán alacsonyabb a fájdalomküszöbe, mint az átlag. Egy uszkárunk az ivartalanítás után még napokig sajnáltatta magát, egy bulldog ismerősömön meg aznap estére konkrétan semmi nem látszott.



Azért csak figyeld az étvágyát. Kb. egy hétig kapjon lágy kaját, vagy konzervet, vagy áztasd be a száraz tápot puhára, mert a bélműködés még fájdalmas lehet neki, és ha nagyon szilárd a széklete, szorulása lehet. És naponta inkább többször etessétek kis adagokat.

Figyeld a nyálkahártyáit, hogy szép rózsaszínek-e, meg a vizelete színét.

2013. jún. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, fájdalom csillapítónk van. Napi felet kell adnom neki. Most este 7kor kapja meg a másodikat.


Pépeset kap. Tegnap főtt májat nyomkodta össze neki rízzsel. Kapott natúr joghurtot is kezdetnek. Azt nagyon szereti.

Már lefőztem neki egy nagy adag finom húsit, meg tojásos rizst.


Többször adok neki keveset. Próbálok rá ügyelni hogy mindig üljön föl. Az ab aj, hogy fekve szeretne mindent csinálni...


Pisijét ma néztem, és nem volt benne elváltozás. széklete tegnap rendben volt.


Nyálkahártyákra ügyelek akkor, köszönöm a tippet!


Sőt van rajta ruha, és mivel vele vagyok nap közben ezért levettem róla a tölcsért. Azt nagyon nem szerette. Este azért ráteszem, mert akkor nem tudok rá folyamat figyelni, így viszont mivel itt vagyok végig mellette egy pillanatra sem hagyom szem elől, nehogy feltépje a sebét.

2013. jún. 15. 18:07
 4/6 anonim ***** válasza:
A fent leírtakhoz én annyit még hozzátennék, hogy ez a meleg alapból nem ideális a kutyáknak, valószínűleg az is rátesz egy lapáttal az egészre.
2013. jún. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, egész biztos. Lakásban van bent, próbálok úgy szellőztetni meg sötétíteni, hogy kellemes idő legyen itt bent. Nem liheg szerencsére. Remélem hamar túl leszünk ezen :(
2013. jún. 15. 18:27
 6/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
Egyik kutya könnyebben viseli a lábadozást a másik nehezebben.
2013. jún. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!